Čaká nás príjemný predlžený víkend a ja som pre vás po kratšej prestávke pripravila opäť tipy, kam sa vybrať a spestriť si tak rodinný program a možno sa už aj naladiť na blížiaci sa advent.


ZA HRADBAMI DEVÍNA a LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD  

piatok 17.11. - na Hrade Devín

Špeciálny deň 17.11. si zaslúži špeciálny program a preto Hrad Devín pozýva na podujatie: Stretnime s na hrade.

  • O 3 pm bude prebiehať komentovaná prechádzka: ZA HRADBAMI DEVÍNA, kde sa dozviete čo všetko sa na hrade Devín zmenilo v priebehu tohto roka a čo sa ďalej na hrade plánuje.
  • O 5 pm bude prebehať LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD priamo na Hrade Devín

Brány hradu Devín sa pre účastníkov a účastníčky sprievodu otvoria už od 4.30pm

Vstupenky na sprievod nájdete v predaji v pokladnici hradu, ak si prinesiete vlastný lampión môžete mať vstup zdarma.

https://muzeumbratislava.sk/udalost/stretnime-sa-na-hrade 


Svetlá rozprávajú - prvý svetelný park na Slovensku

od 16.11. - Dostihová dráha Petržalka 

Na ploche dostihového závodiska v Bratislave bude od 16.11 sprístupnená jedinečná atrakcia - svetelný park: Svetlá rozprávajú. Stovky tisíc LED svetelných diód, veľkých svetelných sôch, kilometre svetelných reťazí a dekorácií. Môže to byť v týchto šedých dňoch veľmi príjemné obohatenie a jedinečný zážitok pre celú rodinu.

Organizátor deklaruje, že 400 tisíc svetiel v parku má vďaka najmodernejšej LED technológii minimálny odber elektrickej energie a pristupujeme k energetickej téme s maximálnou zodpovednosťou. Otváracia doba je 4pm do 9pm od pondelka do nedele.

Lístky sa dajú kúpiť online tu:

www.svetlavypraveji.cz 


Výstava HERstory pri Novej tržnici 

od 16.11. do 30.11 – Trnavské Mýto - Bratislava

Mestská časť Bratislava - Nové Mesto v spolupráci s organizáciou Post Bellum pozývajú na putovnú výstavu HERstory.

V exteriéri pri Novej tržnici na Trnavskom mýte sa bude môcť začítať do 15 príbehov žien, ktoré spája silná vôľa, a práve tá im pomohla presadiť sa, uspieť, alebo dokonca prežiť.

Príbehy žien Magda Vášáryová či Dalma Špitzerová  sú inšpiratívnym príkladom, ako sa aj v ťažkej dobe a situácii dá vzoprieť, byť silnými a cieľavedomými.

Pristavte sa a inšpirujte sa nezlomnými ženskými osobnosťami.


Svetového dňa detí v Starej Tržnici s UNICEF 

iba sobota 18.11 - Stará Tržnica v Bratislave

Pre nás možno trocha v netradičnom dátume UNICEF na Slovensku pozýva k oslave Svetového dňa detí v Starej Tržnici v Bratislave. Svetový deň detí sa bude konať už túto sobotu od 9:00am do 3pm.  Môžete sa tu stretnúť so skvelými organizáciami ako @linkadetskejistoty či @ligazadusevnezdravie. Bude prebiehať aj predstavenie bábkového divadla a pre staršie deti aj 3D dizajnérsky workshop.

Vstup je voľný a všetci sú vítaní.

https://www.instagram.com/unicef_sr/


Výstava malý princ

od 10.10 do 12.12.2023 – Pistoriho palác -  Bratislava

Naďalej máme v Bratislave jedinečnú možnosť nazrieť do sveta Malého princa.  Unikátna interaktívna výstava MALÝ PRINC od Elišky Podzimkovej bude prístupná v  Pistoriho paláci do 12.12.2023 a určite si ju nenechajte ujsť. Eliška je česká animátorka a ilustrátorka ktorá svojou originálnou technikou kombinovania fotografie s ilustráciou osloví určite nielen deti.

Podľa jej slov,  cieľom výstavy by malo byť vytvorenie kúzelného sveta Malého princa, ktorý by mal pôsobiť nielen na oči, ale aj na ďalšie ľudské zmysli. Lístky a viac info. o otváracích hodinách nájdete tu:

www.vystavamalyprinc.sk