Menu
Your Cart

O nás

Tak ako väčšina návštevníkov našej stránky, aj my sme v prvom rade rodičia. Aj my sme boli postavení pred situácie, keď naše dieťa na nás zvedavo pozeralo a svojím prštekom ukazovalo na všetko okolo seba s opakujúcim sa slovom "toto", "toto".A v tejto chvíli nám pomáhalo jediné - knižky, zaujímavé knižky, rôznorodé knižky, podnetné knižky...


Všetko sa začalo návštevou manžela v Nemecku. Keď sa vrátil,nadšene mi mával dvoma novými leporelami, ktoré kúpil synovi (7mes) na letisku. Ako správna mama som v tom čase mala nakúpených už asi 5 leporel, samozrejme, že ani pri jednom syn nevydržal dlhšie ako 10 sekúnd - aj to len vtedy, keď si do nehohryzkal prerezávajúcimi sa prvými zúbkami. Opäť ako správna mama som jemne panikárila, že moje dieťa knihy nezaujímajú a určite sa to prejaví v zaostávaní, keď jedného dňa pôjde do školy. No a v tejto situácii sa zjavil medzi dverami môj manžel a ja som cítila jemný útok na moju neschopnosť naučiť dieťa mať vzťah ku knihám už od malička. Samozrejme, že jeho také niečo ani nenapadlo a knihy kúpil z úprimnej radosti, lebo sa mu páčili.A tak sme ich položili na hraciu plochu vedľa nášho syna a čakali ako ich s veľkou slávou obhryzie. Nič také sa nestalo - pomaly sa priplazil k leporelu (mimochodom podľa výrobcu určené pre deti od9+ mesiacov) a svojimi ručičkami sa začal hrabať medzi tvrdými stránkami a dotýkať sa plôch predmetov a zvieratiek, ktoré boli zobrazené. Korunoval to širokým bezzubým úsmevom a hlasným"agú".Vtedy som pochopila, že deti majú svoj svet, svoje záujmy a na to, aby ich mohli rozvíjať, potrebujú dostávať správne stimuly. Nie darmo, niečo predsa lenje na známej vete Márie Montessorri "Pomôž mi, aby som to dokázal sám".


A tak som začala skúmať, čo vlastne určuje knihu dobrou knihou pre batoľatá,preštudovala materiály od pedagógov majúcich skúsenosť s výchovou tých najmenších a redaktorov, ktorí revidujú knihy, navštívila psychológov, aby som si nechala vysvetliť akými fázami osobnostného a psychického vývoja dieťa prechádza, ako sa odlišujú citlivé obdobia v jednotlivých mesiacoch vývoja prvých dvoch rokov života - skrátka, aby som pochopila nepochopiteľné :-)


To všetko ma priviedlo k myšlienke, že všetko dobré, čo sami podarilo zistiť,ponúknem ďalej, vám - našim zákazníkom,výber toho najlepšieho .Na našej stránke vám tak prinášam a budem prinášať tie najlepšie knižočky, v ktorých potenciál verím na základe vedomostí a skúseností odborníkov - že vaše dieťatko zaujmú, pobavia a zároveň budú rozvíjať.


Dnes má môj syn 1,5 roka, máme asi 20 kníh (mimochodom všetky ho neskutočne bavia) a nedávno sa stala neuveriteľná vec: keď vedľa zaparkovanej tatrovky(áno, tej jedinečnej, najlepšej tatrovky na svete, ktorá je stredobodom jeho hračkárskeho vesmíru)ležala jeho obľúbená kniha o dopravných prostriedkoch. Aon si vybral knihu, sadol si k nej prelistoval ju asi 25x a pri každom obrázku,ktorý poznal mi nezabudol hlasno zakričať až do kuchyne-"dodoooooo".


A ešte jedna múdrosť na záver, ktorú mi potvrdila každá mamička, ktorej som otázku položila - kniha musí byť v prvom rade o téme, ktorá dieťa baví a hneď tesne za tým musí svojou kompozíciou nabádať ku skúmaniu. A v žiadnom prípade nesmie byť prepchatá množstvom neprehľadných obrázkov, v ktorých vaše dieťaťko stratí koncentráciu ešte skôr ako ju našlo.


A ešte malá prosba


Spätná väzba od detičiek a rodičov je to najcennejšie, čo pri výbere kníh, ktoré ponúkame môžeme zohľadniť. Preto sa veľmi potešíme, ak nám zanecháte svoje hodnotenie knihy (či už pozitívne alebo negatívne), ktorú ste si u nás zakúpili, alebo ju už máte :-)