Menu
Your Cart

Magazín Babyknihy RSS Feed

24 máj 5 mýtov o vývine detskej reči
0 67
5 mýtov o vývine detskej reči V tomto článku sa logopedička Lea Krčmáriková venuje najčastejším mýtom o vývine reči u detí, ktoré sú stále rozšírené medzi rodičmi a spôsobujú im zbytočné obavy. Vysvetľuje, prečo tieto mýty nie sú pravdivé a poskytujú odborné rady na podporu správneho jazykového rozv..
23 máj Tipy na víkend 24.5. - 26.5. od Oliviaonboard.sk
0 246
Tipy na víkend 24.5. - 26.5. od Oliviaonboard.skTeším sa z krásneho slnečného počasia a pozývam vás aj tento víkend na krásne rodinné aktivity, ktoré som zhrnula nižšie. Vybehnite s deťmi von a užite si spoločný víkend.Cirkul'art: festival nového cirkusu 2024 – (24.5. - 26.5.) – Nábrežie M.R. Štefán..
22 máj 11 overených tipov, ktoré zabavia deti od 3 rokov na cestách aj dovolenke
0 87
11 overených tipov, ktoré zabavia deti od 3 rokov na cestách aj dovolenkeSpísali sme pre vás overené tipy na hračky a aktivity, ktoré deti od 3 rokov zaručene zabavia počas cestovania aj priamo na dovolenkovom pobyte. Cestovanie s malými deťmi môže byť poriadnou výzvou. Všetci veľmi dobre poznáme ti..
19 máj Ako motorika ovplyvňuje vývin reči u detí
0 261
Ako motorika ovplyvňuje vývin reči u detíTento článok objasňuje, ako tréning hrubej a jemnej motoriky môže pozitívne vplývať na vývin reči u detí, a ponúka tipy na rôzne motorické aktivity.Hrubá motorika, jemná motorika a reč. Na prvý pohľad to môže vyzerať tak, že tieto tri pojmy spolu nijako nesúv..
16 máj Tipy na víkend 17.5. - 19.5. od Oliviaonboard.sk
0 410
Tipy na víkend 17.5. - 19.5. od Oliviaonboard.skNajbližší víkend sa môžeme tešiť na jedinečnú akciu Noc Múzeí a Galérii naprieč celým Slovenskom. Ak sa vám žiada okrem múzeí a galérií stráviť tento víkend aj niekde vonku, v prehľade nájdete tipy na aktivity s rodinou na čerstvom vzduchu.Noc múzeí a ..
15 máj 10 najčastejších otázok o detskom kašli
0 282
10 najčastejších otázok o detskom kašli V tomto článku pediatrička Monika Michňová odpovedá na 10 najčastejších otázok o detskom kašli, aby ste si uľahčili pochopenie príčiny a liečby kašľa vášho dieťaťa.Prišlo práve Vaše dieťa domov zo školy alebo škôlky a vy ho už opäť počujete kašlať. V hlave sa..
14 máj Tipy na darčeky k MDD: Inšpirujte deti k objavovaniu!
0 880
Tipy na darčeky k MDD: Podnecujte deti k objavovaniu!Deň detí sa už blíži a vy určite chcete vášho drobca niečím potešiť. Pripravili sme pre vás tipy na tie najlepšie darčeky k MDD.Deň detí je sviatok plný hier, smiechu a radosti. Ako starostliví dospelí im túžime darovať niečo, čo im vyčarí úsmev n..
09 máj Tipy na víkend 10.5. - 12.5. od Oliviaonboard.sk
0 406
Tipy na víkend 10.5. - 12.5. od Oliviaonboard.skNajbližší víkend bude patriť najmä všetkým mamičkám a príjemným rodinným akciám. Verím že si všetci nájdeme čas na tú svoju mamku a strávime pekný rodinný čas, možno aj na niektorej z akcii, ktoré som tento týždeň pre vás vybrala.Míľa pre mamu 2024 – (..
09 máj Cestovanie s batoľaťom: Ako zabaviť najmenších a užiť si cestu aj dovolenku
0 407
Cestovanie s batoľaťom: Ako zabaviť najmenších a užiť si cestu aj dovolenku V tomto článku sme pre vás zhrnuli odskúšané rady a tipy, ako zabaviť najmenšie deti na cestách v aute alebo v lietadle, ale aj priamo na dovolenke. Cestovanie s malými deťmi môže byť skúška ohňom pre rodičovské zručnosti...
08 máj Čo robiť, keď sa dieťa nechce hrať s hračkami
0 432
Čo robiť, keď sa dieťa nechce hrať s hračkamiV tomto článku nám špeciálna pedagogička Katarína Herbríková prezradila spôsoby, ako dieťa motivovať k hre s hračkami.Keď ste ešte nemali deti, možno ste mali predstavu, že výber hračiek nie je žiadna veda. Veď predsa deti sa rady hrajú. No nie je to tak ..
07 máj Cestovanie s bábätkom: 7 nevyhnutností na dovolenku bez stresu a plaču
0 632
Cestovanie s bábätkom: 7 nevyhnutností na dovolenku bez stresu a plačuPonúkame vám tipy, ako zabaviť bábätko na cestách, či už cestujete len na malý výlet alebo na dovolenku autom či lietadlom. Tieto hračky musíte na cestu určite zabaliť.Cestovanie s bábätkom môže byť úžasné dobrodružstvo, no zárove..
06 máj Poznáte najväčšie mýty o autizme?
0 412
Poznáte najväčšie mýty o autizme? Povedomie o poruchách autistického spektra sa v našej spoločnosti stále spája s množstvom stereotypov a mýtov. Špeciálna pedagogička Katarína Herbríková tie najväčšie mýty vyvrátila na nasledujúcich riadkoch.Minulý mesiac sme si pripomenuli svetový deň povedomia o a..
03 máj Podporte rozvoj detskej reči modelovaním slov a viet
0 223
Podporte rozvoj detskej reči modelovaním slov a vietUčiť dieťa rozprávať môže byť pre niektorých rodičov tvrdý oriešok. V tomto článku vám logopedička Lea Krčmáriková predstaví komunikačnú stratégiu, kedy rodič dieťaťu namodeluje, čo by mohlo v danej situácii povedať.Opakovanie je základný princíp u..
02 máj Stiahnite si: Jarné aktivity
Kika 0 877
Stiahnite si: Jarné aktivityJarné obdobie je plné príležitostí na skvelú zábavu s deťmi! V tomto článku vám prinášame originálnu omaľovánku "Zábavná jar", ktorá je plná najlepších tipov na jarné aktivity a nezabudnuteľné zážitky. Jarné obdobie ponúka skvelé možnosti ako zabaviť deti. Tento raz sme s..
01 máj Spravodlivosť medzi súrodencami: Robíte túto chybu aj vy?
0 2228
Spravodlivosť medzi súrodencami: Robíte túto chybu aj vy?V tomto článku sa dozviete, že rovnaké zaobchádzanie s deťmi nemusí zaručiť ich šťastie a že skutočná spravodlivosť spočíva vo vnútornom pochopení vlastných potrieb a nezávislosti na porovnávaní sa s ostatnými.Myslím, že väčšina rodičov sa sna..
30 apr RECEPTY: Jar na tanieri @peknepapkaj
0 313
RECEPTY:  Jarná úroda na tanieri od @peknepapkaj Jarné mesiace hrajú zelenou farbou kam sa len pozrieme. Na trh sa po zimných mesiacoch dostáva čoraz viac čerstvého ovocia a zeleniny z našich končín. S príchodom teplejších dní väčšina z nás obľubuje ľahšie recepty, ktoré sú rýchle na prípravu.  Jarn..
29 apr Zistite, ako senzorická hra rozvíja deti
Petra 0 602
Zistite, ako senzorická hra rozvíja detiSenzorická hra je kľúčom k rozvoju detí. Ponúknite deťom zábavný spôsob objavovania sveta, v tomto článku sa dozviete, prostredníctvom akých aktivít to urobiť.Čo je senzorická hraSenzorická alebo zmyslová hra je súbor aktivít, ktorý sa zameriava na stimuláciu ..
26 apr Čítanie kníh má v predspánkovej rutine dieťatka svoje miesto
Martina 0 652
Čítanie kníh má v predspánkovej rutine dieťatka svoje miesto Knihy by mali byť neodmysliteľnou súčasťou života našich detí už od útleho detstva. Práve čas, kedy ukladáte dieťatko spinkať, je ideálny na to, aby ste vzali do rúk knihu a prečítali si ju spolu s dieťatkom. Na nasledujúcich riadkoch sa d..
24 apr Tipy na víkend 26. 4. - 28. 4. od Oliviaonboard.sk
0 675
Tipy na víkend 26. 4. - 28. 4. od Oliviaonboard.skNajbližší víkend sa otvára sezóna na viacerých hradoch a zámkoch naprieč Slovenskom. Pripravila som prehľad akcií, ktoré ma zaujali najviac. Verím že počasie sa postupne bude vylepšovať a užijeme si krásny víkend a májové sviatky.Thurzove slávnosti –..
24 apr 7 tipov, ako motivovať deti k skúmaniu vedy
Petra 0 716
7 tipov, ako motivovať deti k skúmaniu vedy Článok ponúka 7 jednoduchých tipov, ako motivovať deti k skúmaniu vedy už v útlom veku a nájdete tu aj odporúčania na zábavné experimenty. Nie je nič lepšie, ako vidieť deti nadšené z objavovania sveta okolo seba. Zoznámenie detí s vedou už v útlom detstve..
23 apr 7 zábavných aktivít, ktoré nesmú chýbať na detskej narodeninovej oslave
Petra 0 1066
7 zábavných aktivít, ktoré nesmú chýbať na detskej narodeninovej oslaveNarodeninová oslava vášho dieťatka sa blíži a vy z nej chcete urobiť nezabudnuteľný zážitok? V tomto článku vám prinášame 7 tipov na aktivity, ktoré zaručene rozžiaria úsmev na tvári vášho malého oslávenca aj jeho hostí.Každý rok..
23 apr Stiahnite si: Zábavné ozdobovanie narodeninovej torty
Kika 0 1048
Stiahnite si: Zábavné ozdobovanie narodeninovej tortyPrinášame vám nový nápad na kreatívnu aktivitu, zábavné ozdobovanie narodeninovej torty. Malý oslávenci si ju môžu ozdobiť podľa vlastnej fantázie a konečne tak budú mať presne takú tortu, o akej snívali. Prípravy na narodeninovú oslavu môžu začať..
18 apr Tajomstvo detských zbierok: Ako rozvíjajú zručnosti detí?
Petra 0 802
Tajomstvo detských zbierok: Ako rozvíjajú zručnosti detí? Detské zbierky sú oveľa viac, než len hromada predmetov. V tomto článku objavíte, ako zbieranie vecí rozvíja dôležité zručnosti u detí. Zbierka kamienkov vášho dieťaťa vám môže pripadať ako zbytočnosť, z ktorej je len neporiadok, ale verte, ..
18 apr Tipy na víkend 20. 4. - 21. 4. od Oliviaonboard.sk
0 552
Tipy na víkend 20. 4. - 21. 4. od Oliviaonboard.skTento víkend sa oplatí vyraziť najmä do ulíc hlavného mesta. V Bratislave sa otvárajú mestské brány a bude pripravených neskutočne veľa perfektných sprievodných akcií. V závere tohto týždňového prehľadu nájdete aj tip na zážitkový park, ktorý je po z..
Zobrazuje sa 1 až 24 z 241 (11 stránok)