Menu
Your Cart

Bábätká a batoľatá RSS Feed

Praktické články pre rodičov bábätiek a batoliat! Konkrétne rady a tipy na darčeky pre najmenších, kúpanie, rozvoj, čítanie, cestovanie. Čítajte Magazín Babyknihy!

19 jún Tipy pre bezproblémovú leteckú dovolenku s deťmi
0 21
Tipy pre bezproblémovú leteckú dovolenku s deťmiLetecká dovolenka s deťmi môže byť veľkou výzvou, ale s trochou prípravy a správnymi tipmi môžete premeniť túto skúsenosť na príjemné dobrodružstvo pre celú rodinu. V tomto článku vám prinášame niekoľko užitočných rád, ktoré vám pomôžu zvládnuť cestu s..
17 jún Psychologička radí: Ako pomôcť dieťatku prekonať strach z tmy
0 164
Psychologička radí: Ako pomôcť dieťatku prekonať strach z tmy Ako rodičia často čelíme výzvam, keď sa naše deti v noci boja a dožadujú sa našej prítomnosti. Psychologička Monika Augustínová pre vás pripravila praktické rady, ako pomôcť deťom prekonať strach z tmy a vytvoriť pre ne bezpečné a upokoj..
13 jún 7 najčastejších zdravotných ťažkostí, ktoré na deti číhajú v lete
0 732
7 najčastejších zdravotných ťažkostí, ktoré na deti číhajú v leteV tomto článku od pediatričky Moniky Michňovej vám prinášame prehľad najčastejších zdravotných ťažkostí, ktorým deti čelia počas leta a tipy, ako ich riešiť. Dva mesiace letných prázdnin znamená pre naše deti množstvo zábavy a dobrodru..
24 máj 5 mýtov o vývine detskej reči
0 490
5 mýtov o vývine detskej reči V tomto článku sa logopedička Lea Krčmáriková venuje najčastejším mýtom o vývine reči u detí, ktoré sú stále rozšírené medzi rodičmi a spôsobujú im zbytočné obavy. Vysvetľuje, prečo tieto mýty nie sú pravdivé a poskytujú odborné rady na podporu správneho jazykového rozv..
19 máj Ako motorika ovplyvňuje vývin reči u detí
0 558
Ako motorika ovplyvňuje vývin reči u detíTento článok objasňuje, ako tréning hrubej a jemnej motoriky môže pozitívne vplývať na vývin reči u detí, a ponúka tipy na rôzne motorické aktivity.Hrubá motorika, jemná motorika a reč. Na prvý pohľad to môže vyzerať tak, že tieto tri pojmy spolu nijako nesúv..
15 máj 10 najčastejších otázok o detskom kašli
0 479
10 najčastejších otázok o detskom kašli V tomto článku pediatrička Monika Michňová odpovedá na 10 najčastejších otázok o detskom kašli, aby ste si uľahčili pochopenie príčiny a liečby kašľa vášho dieťaťa.Prišlo práve Vaše dieťa domov zo školy alebo škôlky a vy ho už opäť počujete kašlať. V hlave sa..
14 máj Tipy na darčeky k MDD: Inšpirujte deti k objavovaniu!
0 1209
Tipy na darčeky k MDD: Podnecujte deti k objavovaniu!Deň detí sa už blíži a vy určite chcete vášho drobca niečím potešiť. Pripravili sme pre vás tipy na tie najlepšie darčeky k MDD.Deň detí je sviatok plný hier, smiechu a radosti. Ako starostliví dospelí im túžime darovať niečo, čo im vyčarí úsmev n..
09 máj Cestovanie s deťmi do 3 rokov: Ako zabaviť najmenších a užiť si cestu aj dovolenku
0 711
Cestovanie s batoľaťom: Ako zabaviť najmenších a užiť si cestu aj dovolenku V tomto článku sme pre vás zhrnuli odskúšané rady a tipy, ako zabaviť najmenšie deti na cestách v aute alebo v lietadle, ale aj priamo na dovolenke. Cestovanie s malými deťmi môže byť skúška ohňom pre rodičovské zručnosti...
08 máj Čo robiť, keď sa dieťa nechce hrať s hračkami
0 777
Čo robiť, keď sa dieťa nechce hrať s hračkamiV tomto článku nám špeciálna pedagogička Katarína Herbríková prezradila spôsoby, ako dieťa motivovať k hre s hračkami.Keď ste ešte nemali deti, možno ste mali predstavu, že výber hračiek nie je žiadna veda. Veď predsa deti sa rady hrajú. No nie je to tak ..
07 máj Cestovanie s bábätkom: 7 nevyhnutností na dovolenku bez stresu a plaču
0 929
Cestovanie s bábätkom: 7 nevyhnutností na dovolenku bez stresu a plačuPonúkame vám tipy, ako zabaviť bábätko na cestách, či už cestujete len na malý výlet alebo na dovolenku autom či lietadlom. Tieto hračky musíte na cestu určite zabaliť.Cestovanie s bábätkom môže byť úžasné dobrodružstvo, no zárove..
03 máj Podporte rozvoj detskej reči modelovaním slov a viet
0 308
Podporte rozvoj detskej reči modelovaním slov a vietUčiť dieťa rozprávať môže byť pre niektorých rodičov tvrdý oriešok. V tomto článku vám logopedička Lea Krčmáriková predstaví komunikačnú stratégiu, kedy rodič dieťaťu namodeluje, čo by mohlo v danej situácii povedať.Opakovanie je základný princíp u..
26 apr Čítanie kníh má v predspánkovej rutine dieťatka svoje miesto
Martina 0 768
Čítanie kníh má v predspánkovej rutine dieťatka svoje miesto Knihy by mali byť neodmysliteľnou súčasťou života našich detí už od útleho detstva. Práve čas, kedy ukladáte dieťatko spinkať, je ideálny na to, aby ste vzali do rúk knihu a prečítali si ju spolu s dieťatkom. Na nasledujúcich riadkoch sa d..
23 apr 7 zábavných aktivít, ktoré nesmú chýbať na detskej narodeninovej oslave
Petra 0 1675
7 zábavných aktivít, ktoré nesmú chýbať na detskej narodeninovej oslaveNarodeninová oslava vášho dieťatka sa blíži a vy z nej chcete urobiť nezabudnuteľný zážitok? V tomto článku vám prinášame 7 tipov na aktivity, ktoré zaručene rozžiaria úsmev na tvári vášho malého oslávenca aj jeho hostí.Každý rok..
17 apr Kedy je správny čas navštíviť s dieťaťom logopéda?
0 1248
Kedy je správny čas navštíviť s dieťaťom logopédaV rubrike zameranej na vývin detskej reči vám logopedička Lea Krčmáriková odpovedá na najčastejšie otázky rodičov. Dnes zistíte, kedy ísť s dieťaťom k logopédovi.Toto je najčastejšia otázka rodičov, ktorú dostávam. Je už potrebné ísť k logopédovi? Mám..
05 apr Prečo je pre deti dôležitá zmyslová hra?
0 1940
Prečo je pre deti dôležitá zmyslová hra?V tomto článku sa dozviete, prečo je zmyslová alebo senzorická hra pre deti taká dôležitá a aký významný vplyv má na ich vývoj. V článku nájdete aj tipy na senzorické hračky.Spôsoby ako deti prijímajú, spracovávajú a uchovávajú si nové informácie môžu byť rôzn..
05 apr Kontrastné čiernobiele hračky: Stimulujte zrak detí už od narodenia
Petra 0 793
Kontrastné čiernobiele hračky: Stimulujte zrak detí už od narodeniaKontrastné čiernobiele hračky a knihy majú zásadný vplyv na vývin zraku novorodenca. V tomto článku vám poradíme, ako ich správne používať na stimuláciu zraku dieťatka a dáme odporúčania na výber takých, ktoré dbajú na kvalitu a bezp..
26 mar Ako pomôcť dieťaťu k prvým slovám
0 1124
Ako pomôcť dieťaťu k prvým slovámGestá nielenže podporujú nástup prvých slov, ale tiež umožňujú deťom komunikovať skôr, než sa prvé slová naučia. Používanie gest zlepšuje porozumenie dieťaťu a komunikácia je úspešnejšia. Ako začať komunikovať gestami nám prezradila logopedička Lea Krčmáriková.Pred p..
13 mar Ako vybrať hračku pre batoľa: Sprievodca pre rodičov
Petra 0 2669
Ako vybrať hračku pre batoľa: Sprievodca pre rodičovV našom sprievodcovi sa dozviete, ako vybrať tú správnu hračku pre batoľa, aby mu pomohla v zdravom vývine. V článku nájdete užitočné rady a kritériá, ktoré vám pomôžu v orientácii na trhu plnom rôznych hračiek, aby ste dokázali rozhodnúť správne.H..
29 feb 7 prekvapivých faktov o čítaní kníh deťom
Petra 0 1898
7 prekvapivých faktov o čítaní kníh deťomObjavte fascinujúce fakty o čítaní kníh deťom. V tomto článku sa pozrieme na to, čo hovoria o čítaní kníh deťom vedci a odborníci.Čítanie kníh deťom od najútlejšieho veku prináša množstvo výhod a pozitívnych skúseností, o ktorých sme aj my už písali. Okrem t..
26 feb Tieto hračky formujú budúcnosť vašich detí!
Petra 0 1303
Tieto hračky formujú budúcnosť vašich detí!Hľadáte hračky, ktoré zabavia vaše dieťa a zároveň ho nenápadne učia a rozvíjajú jeho zručnosti? Potom by ste mali zvážiť hračky s označením STEM. Ale čo to vlastne STEM hračky sú a prečo by sa s nimi mali deti hrať už od narodenia?V súčasnom svete, kde tec..
21 feb Toto sú najobľúbenejšie darčeky na 1. narodeniny
Nina 0 43851
Toto sú najobľúbenejšie darčeky na 1.narodeninyPri výbere darčka k 1. narodeninám svojho malého oslávenca sa môže zdáť, že možností je nekonečné množstvo. V tomto článku sa pozrieme na rôzne nápady a odporúčania, aby ste mohli vybrať ten najlepší darček, ktorý zanechá nezabudnuteľné spomienky na osl..
01 feb 3 hračky, ktoré zabavia 8 mesačné dieťa
Petra 0 2160
3 hračky, ktoré zabavia 8 mesačné dieťaMá vaše dieťatko kopec hračiek a s každou sa vydrží hrať nanajvýš pár minút? Hračiek nemusí byť veľa, treba ale vybrať také, ktoré zabavia na dlhý čas a zároveň ho učia a rozvíjajú. Vybrali sme pre vás 3 typy hračiek, s ktorými sa vaše 8 mesačné bábätko bude ch..
17 jan 12 spoločenských hier pre rozvoj najmenších
Petra 0 1438
12 spoločenských hier pre rozvoj najmenších V tomto článku prinášame tipy na najlepšie spoločenské hry pre najmenších, ktoré nielen posilnia ich sociálne zručnosti, ale prispievajú k ich celkovému rastu a učeniu. Vôbec sa nemusíte báť toho, že je vaše dieťa na hranie spoločenských hier ešte veľmi ma..
13 okt Rozvoj hudobnosti u malých detičiek
Milka 0 3127
Rozvoj hudobnosti u malých detičiekBudovanie vzťahu k hudbe u detí je fascinujúca cesta, plná radosti a objavovania. Už od útleho veku môže hudba hrať kľúčovú úlohu v rozvoji dieťaťa, podporujúc nielen jeho hudobné schopnosti, ale aj jazykové či kognitívne. V tomto článku sa ponoríme do sveta hudobn..
Zobrazuje sa 1 až 24 z 25 (2 stránok)