Tipy na víkend 9.2. - 11.2. od Oliviaonboard .sk

Tohtoročná fašiangová a karnevalová sezóna vrcholí a tak som pre vás pripravila prehľad toho najzaujímavejšieho programu pre rodiny s deťmi aj na tento víkend.


Zima v SKANZENE - (len v sobotu 10.2.) – Vinohradnícky SKANZEN – Svätý Jur

Moja obľúbená @vinarovazena pripravuje a pozýva na akciu Zima v Skanzene, ktorá sa bude odohrávať vo Vinohradníckom skanzene nad Svätým Jurom. Ak máte chuť stráviť sobotné popoludnie vonku pod holým nebom a medzi vinohradmi, neváhajte prísť v sobotu 10. februára kedykoľvek medzi 14:00 hod až 18:00 hod. @vinozeliska prinesie nielen vínko ale aj detský punč. Keďže to bude posledná fašiangová sobota, nebudú chýbať ani tradičné fánky. Občerstvenie si môžete priniesť aj vlastné. Na tejto akcii neplatia žiadne obmedzenia. Deti, psíky, všetci sú vítaní.  

@vinarovazena


BRRRRRATISLAVSKÉ FAŠIANGY! - (len v sobotu 10.2. od 9:30 hod ) – Námestie nežnej revolúcie

V sobotu 10. februára sa v priestoroch Starej tržnice, na Námestí nežnej revolúcie a pred Zichyho palácom bude konať druhý ročník podujatia Bratislavské fašiangy. Od 9:30 hod do 15:00 hod bude program Bratislavských fašiangov patriť najmä deťom. Na námestí Nežnej revolúcie vystúpi dychová hudba Spojár, SĽUK predstaví tradičné fašiangové masky a Sylvia Ciulisová priblíži fašiangové zvyky. Najmenší účastníci a účastníčky si užijú aj tvorivé dielne na výrobu masiek, zapletanie vrkočov, maľovanie na tvár, diskotéku. Okrem pestrého programu pre malých i veľkých sa môžete tešiť na typické fašiangové jedlo - šišky. Do podujatia sa zapája aj bratislavská galéria, múzeum a zoo.

www.bkis.sk


Vlčie fašiangy v ZOO Bratislava (len v sobotu 10.2. od 10:00 hod)

Bratislavská ZOO v sobotu 10. februára pripravuje fašiangový sprievod spojený s predstavením novej vlčej svorky. Fašiangový sprievod začína o 10:00 hod pri výbehu medveďa hnedého a bude viesť až do časti Karpatský les k výbehu vlkov eurázijských. Na tomto mieste sa uskutoční aj jedinečné komentované kŕmenie vlkov, počas ktorého návštevníci bližšie spoznajú jednotlivých členov svorky. Od 10:00 hod do 13:00 hod sa bude konať sprievodný program s areálovou vlčou hrou, občerstvením a vysunutým stánkom Zooshopu.

www.zoobratislava.sk


KARNEVALOVÉ FAŠIANGY V EKOPARKU - (len v sobotu 10.2. od 13:00 hod ) – EKOpark Pieštany

Piešťany sú naša obľúbená výletná destinácia. Ak ste sa dávno neboli prejsť pri Váhu či na kúpeľnom ostrove, v sobotu bude ideálna príležitosť. Návštevu Piešťan môžete spojiť so zábavou v Ekoparku Piešťany. V sobotu sa tu chystajú karnevalové fašiangy. Fašiangový sprievod bude začínať o 13:00 hod a bude pripravený aj iný sprievodný program ako maľovanie na tvár či súťaž o najkrajšiu masku. Deti aj rodičia sú tu vítaní v maskách.

@ekoparkpiestany


Trnafské fašiangy (len v sobotu 10.2. od 10:00 hod) – Hlavná ulica, Trnava

Aj mesto Trnava sa pripravuje na fašiangovú sobotu a na Hlavnej ulici to bude žiť už od 10:00 hod ráno. Mesto sa prezlečie do sobotnej fašiangovej nálady a pripravený je aj naozaj bohatý program. K zabíjačkovým šmakom budú hrať hutné trombóny dychovej hudby a neskôr sa pridá aj cimbalovka. O 15:00 hod fašiangovú štafetu preberie sprievod masiek. Ak žiadnu masku nemáte, farebnú škrabošku si spolu s deťmi môžete vyrobiť priamo na mieste. Pri radnici sa totiž od rána rozložia tvorivé dielne. Na záver sprievodu sa už tradične odprevadí BASA na "onen” svet. Tento rok sa rozlúčky s basou zhostí Dedinská folklórna skupina Verešvaran.

https://kultura.trnava.sk/