Tipy na víkend 22.3. - 24.3. od Oliviaonboard.sk

Na nasledujúci víkend som pre vás pripravila výber z programu pre rodiny s deťmi. Vo vzduchu už cítiť veľkonočné sviatky a jarné počasia nám praje, tak verím, že si vyberiete a užijete si krásny víkend.  


ZOO Bratislava OTVÁRA seZOOnu (len sobota 23.3. od 10:00 hod.) - ZOO Bratislava


Keďže počasie je tento rok veľmi prijemné už v marci pre outdoor aktivity, v ZOO Bratislava pre návštevníkov pripravili otváranie sezóny ako sa patrí! Môžete sa tešiť na komentované kŕmenia, pop up shop, areálové hry a kopu noviniek a prekvapení. Program bude prebiehať od 10:00 hod.  do 16:00 hod. Areál je však otvorený už od 9:00 hod. Program komentovaných kŕmení a ďalšie zaujímavosti o sprievodnom programe sledujte na webe a sociálnych sieťach ZOO Bratislava.

 

www.zoobratislava.sk


Veľká noc so Slovakianou – (len sobota 23.3. od 10:00 hod.) – V-klub foyer, Nám. SNP 12, Bratislava


Viete prečo je Veľká noc plná vody a korbáčov, čo sú písanky alebo kedy je ten pravý čas počas týchto sviatkov umyť si vlasy? Mám pre vás super tip - začnite jar kreatívnym workshopom výroby dekorácií a objavovaním zvykov i symbolov Veľkej noci vo V-klube. Od 10:00 hod. do 15:00 hod. bude prebiehať workshop maľovania kraslíc voskom a prírodninami, a od 13:30 hod. do 14:30 hod. bude prebiehať prednáška o zvykoch a tradíciách Veľkej noci. Vstup na podujatie v Slovakiane je voľný.


www.nocka.sk/velka-noc-so-slovakianou/


Veľkonočný jarmok Ostredky – (celý víkend 22.3. - 24.3.) – pri OC Budúcnosť, Drieňová 40, Ostredky


Ak sa v rámci Bratislavy chcete naladiť na Veľkonočné sviatky, odporúčam tento víkend navštíviť Veľkonočný jarmok Ostredky. Prebiehať bude pri obchodnom dome Budúcnosť na Ostredkoch v Ružinove. Budete mať možnosť nakúpiť si na tomto mieste farmárske produkty, remeselné výrobky s jarnou tematikou a pochytiť si na tematickej gastronómii.  


www.facebook.com/velkonocny-jarmok-ostredky


Deň otvorených dverí 2024 na SHMÚ 2024 (22.-23.3) – rôzne pracoviská SHMÚ


Už tento piatok a sobotu bude mať verejnosť možnosť pozrieť si pracoviská Slovenského hydrometeorologického ústavu, ktorý všetci dobre poznáme pod skratkou SHMÚ. Deň otvorených dverí sa koná pri príležitosti Svetového meteorologického dňa a Svetového dňa vody.

22. marca, v piatok, budú prístupné regionálne pracoviská: Banská Bystrica, Košice, Žilina, Aerologické a radiačné centrum Poprad-Gánovce


23. marca, v sobotu, ďalšie pracovisko na Kolibe v Bratislave a Meteorologické stanice: Dudince, Hurbanovo, Lomnický štít, Liesek, Štrbské pleso, Telgárt, Tisinec, Trebišov-Milhostov.


Plus aj letiská: Lučenec-Bolkovce, Kamenica nad Cirochou, Nitra-Janíkovce, Prievidza


V rámci DOD budú prebiehať ukážky a odborné výklady so zameraním na meteorológiu, hydrológiu, klimatológiu a monitorovanie kvality ovzdušia a vody.


www.shmu.sk/dod2024/


Rodinná nedeľa v Auréliu (len nedeľa - 24.3. od 10:00 hod.) – Aurélium - Bojnická 3 (areál Matador)


Boli ste už v zážitkovom centre vedy Aurelium? Túto nedeľu máte skvelú príležitosť prezrieť si interaktívne exponáty a dozvedieť sa zaujímavé informácie a ukázať deťom, že veda nie je nuda.
V nedeľu 24. marca zážitkovom centrum vedy Aurelium v spolupráci s Oddelením kultúry, športu a voľného času Miestny úrad Bratislava – Nové Mesto organitú rodinnú nedeľu na tému Veda nie je nuda s nasledovným programom:
10:00 -  Komentovaná prehliadka Teslovho sveta
11:00 -  Workshop hlavolamu Tangram
10:00 – 12:00 Pátračka v Aureliu
10:00 – 12:00 Spoznajte netradičné hudobné nástroje  


www.aurelium.sk