Tipy na víkend 31.5. - 2.6. od Oliviaonboard.sk

Naprieč celým Slovenskom som vybrala desať najzaujímavejších akcií pre celú rodinu. Nech sa páči, víkendový špeciál venovaný medzinárodnému dňu detí je tu:


Deň detí v Ekocentre Čunovo - (sobota 1.6. od 13 hod.) – ČUNOVO

Deň detí v Ekocentre Čunovo odštartuje v sobotu 1. 6. o 13 hod. a deti zabaví Bratislavské bábkové divadlo. Ďalej bude pripravená cukrová show VataTata, parkové hry ako napríklad petanque, bedminton a skákanie cez gumu. Program sa bude odohrávať v krásnej záhrade, kde bratislavská župa obnovila zeleň.

https://bratislavskykraj.sk/den-deti-v-ekocentre-cunovo/
Zmysluplný deň detí v ZOO Bratislava - (sobota 1.6. od 9 hod.) – ZOO Bratislava

V ZOO Bratislava vás čaká nabitý program plný aktivít, komentovaných kŕmení, prednášok, workshopov a hier. Vhodné pre deti od 0 do 99 rokov! V areáli ZOO Bratislava bude prebiehať tvorba komunitnej záhrady pre deti, s dôrazom na permakultúru, pripravená bude zóna pre zdravie. Pobyt v ZOO si budete môcť spríjemniť zážitkom a to možnosťou rezervovať si piknikový košík.

https://www.zoobratislava.sk/
Rytieri na Devíne - (sobota 1.6. od 10 hod.) – Hrad Devín

Na deň detí v sobotu 1. júna pozýva Hrad Devín na ozajstnú cestu v čase – keď sa z jedného obdobia do druhého môžete preniesť o približne 1400 rokov! Počas celého dňa budú k dispozícii všakovaké zábavky ako strelnica s lukmi, kušami a vrhaním nožov, detský kútik s rôznymi hrami (katapult, chodúle, hádzanie na jednorožca krúžkami, hádzanie krúžkov na meče, hádzanie loptičiek do draka). Novinkou je predaj lístkov online tu:

https://www.rytierinadevine.sk/vstupenky/
Otvorenie parku Sihoť v Nitre - (sobota 1.6. od 9 hod.) – park Sihoť – Nitra

Po viac ako roku netrpezlivého očakávania bude práve dňa 1.6. spoločne otvorený vynovený park na Sihoti v Nitre. V parku bude pripravených množstvo atrakcií pre všetky vekové kategórie. Bude tu priestor pre zábavu, hudbu, relax aj možnosť dozvedieť sa niečo nové, čo ste o parku isto netušili.

www.nitra.sk/otvarame-park-na-sihoti
Deň detí v Bojniciach - (sobota 1.6. od 10 hod.) – Mesto Bojnice

Spravte si výlet do Bojníc, navštívte nie len ZOO a zámok, ale môžete sa s deťmi zabaviť aj v meste. Kultúrne centrum Bojnice pripravilo na Hurbanovom námestí a v centre mesta bohatý sprievodný program pre všetky deti. Budú pripravené dielničky, animačné tančeky a maskoti Rozprávkového sveta ale aj dračí foto-kútik a korzovanie s Divadelnou spoločnosťou a Bublinková diskotéka.

www.kcbojnice.sk
Zveropark - jeden deň detí nestačí – (sobota 1.6. aj nedeľa 2.6.) – ZVEROPARK pri Žarnovici

Vo ZVEROPARKU sa bude oslavovať deň detí až DVA dni. Návštevníci sa môžu tešiť okrem zvieratiek aj na rôzne atrakcie ako obľúbené maľovanie na tvár, bude aj penová párty (aj v sobotu a aj v nedeľu!), a pripravené rôzne dobroty. Každé dieťa dostane aj sladkú odmenu!

www.zveropark.sk
Otvorenie letnej sezóny na Kubínskej! - (od soboty 1.6.) – Kubínska hoľa

Kubínska po zimnej prestávke pozýva osláviť Deň detí v Srdiečkove na Kubínskej holi, kde vás čaká deň plný hravých aktivít, pirátskych dobrodružstiev a hľadania pokladu. Pozor! Každé dieťa môže získať skipas na zimnú sezónu a nanuk.

www.kubinska.sk/aktivity/srdieckovo/
Deň detí v Jasnej - (sobota 1.6. od 10 hod.) – Demänovská Dolina – Rotunda - Jasná

Príďte osláviť Deň detí do Jasnej! Organizátor pripravil veselý a pestrý program v reštaurácii ROTUNDA, pri ktorom sa zabavia nielen detičky ale aj vy dospelí. Tešiť sa môžete na tvorivé dielne, divadlo NAtraKY, detský folklórny súbor Ďumbier, maľovanie na tvár, školu tanca, zapletanie vlasov street hair, a iné zaujímavé aktivity. Ako darček pre deti (do 12 rokov) k ich sviatku je pripravený denný lístok na lanovky za špeciálnu cenu 1 Eur.

https://www.jasna.sk/aktivity/podujatia/den-deti-v-jasnej-1
Deň detí v Bachledke - (sobota 1.6.) – BACHLEDKA Ski & Sun

Prvá júnová sobota - 1.6. bude v Bachledke patriť detskému smiechu a nekonečnej zábave. Pripravený je bohatý sprievodný Program podujatia doplní aj Showman Janko so svojim predstavením „Farebný cirkus“, počas ktorého deťom predvedie svoje schopnosti v žonglovaní, ekvilibristike, či akrobacii. Nezmeškajte deň detí v jedinečnej nadmorskej výške 1200 m.n.m.

www.bachledka.sk
Retrovlakom na Deň detí do Levoče - (iba sobota 1.6. odchod 8:25 hod.) - Železničná stanica Košice

Zažite jeden deň s Detskou železnicou Košice v Levoči očami detí s bohatým programom, retrovlakom Klubu historických koľajových vozidiel M.131 a oslávte spolu s nimi 130 rokov od vzniku trate Spišská Nová Ves – Levoča. Lístky a viac informácií nájdete tu:

www.detskazeleznica.skŠpeciálny tip:

Víkend otvorených parkov a záhrad - ( v dňoch 31.5. - 2.6.2024) – naprieč celým Slovenskom

V dňoch od 31.5. do 2.6. sa môžete vybrať na prechádzky a návštevu do viac ako 100 parkov a záhrad po celom Slovensku. Počas XVI. ročníka podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad budete mať jedinečnú možnosť spoznať čarovné prírodné zákutia, dozvedieť sa množstvo zaujímavostí z histórie i súčasnosti jednotlivých lokalít a  zúčastniť sa skvelého programu. Cieľom Víkendu otvorených parkov a záhrad 2024, je priblížiť ich krásu ako aj šíriť myšlienky ich aktívnej ochrany a kvalitnej údržby! Mapu otvorených parkov a záhrad nájdete tu:

www.vopz.sk