Tipy na veľkonočný víkend 29.3. - 31.3. od Oliviaonboard.sk

Ani sme sa nenazdali a máme tu veľkonočné sviatky. Podľa predpovede to vyzerá na slnečné slávnostné dni, ktoré si môžete spestriť pekným rodinným programom. Nižšie sa môžete inšpirovať tematickými veľkonočnými akciami, ktoré som pre vás zhrnula.


Hľadanie vajíčok na Smolenickom zámku (od 29.3. do 1.4.) - Smolenický zámok


Smolenický zámok na veľkonočné sviatky pozýva na rodinné podujatie Hľadanie vajíčok. Počas celých veľkonočných sviatkov sa môžete s rodinou pridať a užiť si deň plný zábavy, hier a objavovania krás Smolenického zámku.

Na zámku budú ukryté vajíčka, ktoré treba nájsť a získať tak odmeny, ktoré budú pripravené pre všetky šikovné deti. V cene vstupenky pre deti je zahrnutý aj vstup na prehliadku zámku so sprievodcom.

Tešiť sa môžete taktiež na zvieratká v mini zoo, ukážky pletenia korbáčov, tvorivé dielničky, maskota veľkonočného Zajka, maľovanie na tvár, skvelé občerstvenie a mnoho zábavy.


Lístky si môžete kúpiť aj v predpredaji na každý deň  sa kupujú zvlášť.


www.vstupenky.maxiticket.sk


Veľkonočné remeselné stredoveké trhy – (od 29.3. do 1.4.) – Bratislavský hrad


Občianske združenie Schatmansdorf spolu so Slovenským národným múzeom – Historické múzeum, pozývajú návštevníkov Bratislavy na Veľkonočné stredoveké remeselné trhy na nádvorí Bratislavského hradu.  Zážitok dotvorí stredoveká kuchyňa, kde budete môcť ochutnať historické pokrmy našich predkov. Tí najmenší sa môžu tešiť na jazdu historickým dreveným kolotočom. 

Vstup na Veľkonočné remeselné stredoveké trhy je bezplatný a otvorený v rovnakom čase ako Historické múzeum a to od 10:00 hod. do 18:00 hod., každý deň od piatka 29. 3. do pondelka 1. 4. 2024.

www.snm.sk/hm


Veľká noc na hrade Beckov – (od 29.3. do 1.4.) – Hrad Beckov


Na hrade Beckov to žije a aj tento rok tu pokračujú v dlhoročnej tradícii veľkonočných sviatkov. Pripravený bude bohatý sprievodný program ako pátranie po vajíčkach, remeselné stánky, tvorivé dielne a workshopy, či maľovanie na tvár, ktoré poteší najmä mladších, ale na svoje si prídu isto aj dospelí návštevníci. Pokochať sa budete môcť výstavou drotárskeho remesla a sami sa mu priučiť. Sprístupnená bude aj stála expozícia v západnom paláci.

V PONDELOK 31.3. o 11:00 hod. sa môžete prísť pozrieť na originálnu rytiersku šibačku.


www.hrad-beckov.sk


JARmok na Devíne (iba sobota - 30.3. od 9:00 hod.) – Hrad Devín


Príďte privítať jar a otvoriť novú sezónu na hrade Devín. Po zime sa na Devín opäť vrátili kozy a ovečky, za ktorými sa návštevníci vyberú v rámci komentovanej prechádzky.

V sobotu 30.3. je pripravený bohatý rodinný program vrátane obľúbeného hľadania veľkonočných vajíčok a mnoho ďalších možností, ako príjemne stráviť jednu z prvých jarných sobôt v areáli hradu. Nebudú chýbať ani ukážky remesiel.


Vstupné: 4€. Vstupenky v predaji v pokladnici Hradu Devín. Na HĽADANIE VAJÍČOK V AREÁLI HRADU DEVÍN bude pre všetkých rodičov s deťmi v čase od 8:45 do 9:15 vstup zdarma.


www.muzeumbratislava.sk/hrad-devin


Veľkonočné trhy v Art Hotel Kaštieľ – (iba nedeľa - 31.3.) – Art Hotel Kaštieľ, Tomášov


Veľkonočné sviatky si môžete prísť s rodinou a priateľmi užiť aj do areálu kaštieľa v Tomášove. V nedeľu 30.3. sa tu chystajú Veľkonočné trhy a pre deti bude pripravený bohatý sprievodný program ako maľovanie vajíčok, pletenie korbáčov, interaktívne divadielko o zajkovi Majkovi a zajačici Alici, modelovanie balónikov atď. Okrem toho je vám počas celého dňa k dispozícii minigolfové ihrisko.

Vstupné na akciu je: dospelý 4€, deti nad 6 rokov - 2€, deti do 6 rokov zdarma. Vstupné si môžete zakúpiť priamo na recepcii alebo cez predpredaj.

www.predpredaj.zoznam.sk