Tipy na víkend 28.6. - 30.6. od Oliviaonboard.sk

 

Pred nami sú dni plné slnka a bezstarostnej zábavy a tak som pre vás aj na prvý prázdninový víkend pripravila tipy na akcie a aktivity pre celú rodinu.


Bratislavský dobový piknik – (sobota  - 29.6. od 13 hod.) – Sad Janka Kráľa - BRATISLAVA

Na zelených lúkach Sadu Janka Kráľa si opäť môžu rozložiť svoje deky a piknikové košíky milovníci histórie a štýlových odevov. V tieni stromov v Sade Janka Kráľa si môžete v sobotu 29.6. spraviť pohodu s celou rodinou či priateľmi a započúvať sa do hudby z tejto éry - od C. a k. orchestra, Traditional & Revival Bandu a Fats Jazz Bandu. 

Chýbať nebudú ani ukážky remesiel, prvorepubliková módna prehliadka, tanečný workshop, herňa pre deti, stánky s pochúťkami či hand-made výrobkami. Dni otvorených dverí a samozber v Levanduland - (sobota 29.6. od 10 hod.) – Malé Leváre - ZÁHORIE

Milí priaznivci levandule, @levandula_zo_zahoria srdečne pozýva na 9.ročník Dní otvorených dverí a samozber bio levandule lekárskej na farme v Malých Levároch. Okrem samotného samozberu a fotorekvizít na políčku tu na vás budú čakať aj rôzne levanduľové produkty priamo z výroby @levandula_zo_zahoria, levanduľové sadeničky, malé občerstvenie a ďalší zaujímavý tematický sortiment. 

Levanduľové pole sa nachádza za obcou Malé Leváre, v rekreačnej oblasti Rudava, cesta je za dedinou vyznačená tabuľkami s názvom LEVANDULAND, bližšie info. ako sa k nám dostať a mapu nájdete na:

www.levanduland.skŽivá história na hrade Devín - (celý víkend 29 a 30.06) – Hrad Devín

Festival živej a zábavnej histórie naprieč obdobiami ponúkne už tento víkend priamo na hrade Devín víkend plný šermiarskych aj hudobných vystúpení, prednášky o histórii hradu na rôzne témy a z rôznych období, uvidíte dobových remeselníkov, historické tábory a veľa zábavného programu pre malých aj veľkých.

Príďte na Devín a vydajte sa na cestu históriou a spoznajte dejiny hradu Devín ako ešte nikdy predtým! Priamo na hrade budete môcť naživo stretnúť starodávnych Rimanov, nebojácnych Slovanov a Normanov, hrdých rytierov aj landsknechtov, odvážnych nemeckých žoldnierov a uvidíte aj techniku z 2. sv. vojny.

Vstupenky kúpite tu: www.tootoot.fm
Deň Otvorených dverí - sklárne RONA (sobota 29.6. od 8 hod. do 12 hod.) – Lednické Rovne - RONA

Naše najznámejšie a veľmi úspešné sklárne RONA pozývajú túto sobotu 29.6.2024 na Deň otvorených dverí. Program DOD bude bohatý  a zaujme určite aj malých zvedavcov. Na DOD RONA bude prebiehať exhibícia sklárskych majstrov na huti, prehliadka strojovej výroby a dekoračných technológia. Bude možnosť aj zakúpiť si výrobky za zvýhodnené ceny pri výstupe zo závodu.

Podniková predajňa bude otvorená do 12:30. @rona5starglass.Tip na špeciálny večerný program:

Nočné tvory ARBORÉTA - (sobota 22.6. večer od 20:45 hod.) – Centrum Ekovýchovy na Kamzíku

Dnešným špeciálnym tipom je prednáška a prechádzka nočným Arborétom.  V Centre Ekovýchovy na Kamzíku pevne veria, že svetlušky vydržia do soboty a s malými návštevníkmi sa budú môcť o nich nielen porozprávať, ale ich aj pozorovať. Arborétum okrem svetlušiek v noci ožíva trepotom netopierov, šuchotaním ježkov a pískaním (štyroch) sovích mláďat.

Akcia je večerná (začiatok 20:45), vstupné sú 3 €, prihlásenie na ekocentrum@mlba.sk.

www.lesy.bratislava.sk