Verím že si jesenné prázdniny užijete a vydýchnete si od všedných povinností, my sa už nevieme dočkať. Pripravila som pre vás Halloweensky prázdninový špeciál s tipmi na rôzne strašidelné, bosorácke avšak aj trocha poučné akcie. 


Strašidlá na Smolenickom zámku – Smolenický zámok 

28 - 29.10

Strašidlá na Smolenickom zámku je obľúbené rodinné podujatie, určené pre malých aj veľkých divákov. Tento rok je námetom predstavení svetoznáma rozprávka o dvoch odvážnych súrodencoch, Jankovi a Marienke. Strašidelný víkend bude sprevádzaný aj skupinou historického šermu URSUS a remeselným trhom, kde svoje výrobky odprezentujú lokálni remeselníci a predajcovia.  Prehliadky sú organizované každých 20 minút a predstavenie trvá približne 1 hod.

Vstupenky kúpite tu: 

vstupenky.maxiticket.sk


Bosorky v múzeu  – Vlastivedné múzeum v Galante 

28.10. od 6pm (len sobota) 

Tento rok sme s deťmi na jar navštívili Vlastivedné múzeum v Galante a odvtedy ho odporúčame navštíviť. Najbližšiu sobotu je pripravené pre návštevníkov jesenné zábavné podujatie s názvom Bosorky v múzeu. Vo Vlastivednom múzeu v Galante sa bude hľadať bosorka s čudnými stopami. Návštevníci sa okrem bosoriek môžu tešiť aj na katov a mučiace nástroje a pre deti budú pripravené aj špeciálne úlohy.

Tematické oblečenie je veľmi vítané nie len u detí :-D

muzeumgalanta.sk  


Strašidelná noc v X-bionic Aquatic Sphere – Šamorín X-bionic

29.10. od 14.30pm (len nedeľa)

Ak vaším deťom chýba leto a voda tak ako tým mojim, odporúčam zastaviť sa v nedeľu v Šamoríne v X-bionic Aquatic Sphere. Bude tu v rámci klasického 3 hodinového alebo celodenného vstupu do vodného sveta pripravený špeciálny Halloweensky program. Deti sa zabavia napríklad prechodom cez pavučinu či výrobe čarovného elixíru. Venovať sa im budú animátori z Planet Fun.

x-bionicsphere.com 


SVETLO-NOC – Bojnický zámok

30 - 31.10.

SVETLO-NOC sú špeciálne prehliadky so symbolikou svetla a tmy, ktoré oboznámia návštevníkov Bojnického zámku s najstaršou archeologickou minulosťou hradného kopca, históriou sezónnych sviatkov ako aj symbolikou ukrytou v zbierkových predmetoch múzea. Takmer hodinová špeciálna prehliadka povedie z hradnej priekopy, cez Francúzsky park a hrobku do priestorov Stredného hradu.

Vstupy budú po zotmení od 5pm do 7pm hod. Vstupenky je možné zarezervovať si na:

bojnicecastle.sk


Strašidelné upírske noci vo Family PARKU - Family PARK

od 26. 10 do 4. 11

Ak chcete vašim deťom dopriať niečo naozaj výnimočné, strašidelné Upírske noci v najväčšom zábavnom parku Rakúska sú zárukou perfektného výletu plného nezabudnuteľných chvíľ  a zábavy.  Naše deti na tento zážitok spomínajú s nadšením celý rok. Areál Family parku má dokonalú strašidelnú výzdobu, prechádzajú sa po ňom sprievody mýtických bytostí a skúšajú pred deťmi svoje temné kúzla. Nezabudnite na tematické oblečenie, inak budete vážne úplne out :-D

Na túto akciu majú bezplatný vstup držitelia ročnej permanentky, nutná je však bezplatná rezervácia, ostatné informácie nájdete na:

familypark.at