Informujeme vás, že na tejto stránke používame súbory cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu stránky, jej zabezpečenie, poskytovanie funkcií sociálnych sietí, prispôsobenie obsahu a reklám používateľom a analýzu návštevnosti a správania používateľov.

Najzaujímavejšie knihy a hračky o ľudskom tele

Napísal Nina 27.04.2019 0 Komentár(e) Tipy zo sveta kníh a hračiek,

Téma ľudské telo a zaujímavosti o ňom príde skôr, či neskôr, na pretras v každej rodine. Základné pojmy, časti tela ľahko vysvetlíte a naučíte deti aj bez pomôcok. Ale keď už začnú rozoberať trávenie alebo dýchanie, tak vám určite padne vhod dobrá kniha. Pozreli sme sa na knihy s tématikou ľudské telo podrobnejšie a spravili pre vás výber toho najlepšieho pre rôzne vekové kategórie.

 

 

1. Knihy a hračky o ľudskom tele pre deti vo veku od 1 do 3 rokov

 

 

Úplne základnými, jednoduchými, ale zato veľmi názornými leporelami na túto tému sú nasledovné dve. Najmenšie leporelo Moje telo má výhodu, že je svojou veľkosťou akurát do malej rúčky ročného dieťatka. Nájdete v ňom pomenované základné pojmy: hlava, vlasy, uši, nos, ruka, noha, bruško, zadok, jazyk, zuby... Spolu 20 pojmov.

Tému ľudské telo nájdete aj v edícii knižiek MiniPÉDIE, ktoré sú u ročných detí veľmi obľúbené. Objavujeme svet! Telo je interaktívna knižka s rôznymi posuvnými časťami. Okrem častí tela sa v nej deti zoznámia aj s prvými pocitmi a činnosťami. Ilustrácie sú jednoduché, veľké a názorné.

 

 

 

 

Ďalšia pekná dvojica knižiek je už skôr pre deti od 2 rokov. Obe sú podrobnejšie a spracované pekne interaktívne. MiniPÉDIA 2+ Ľudské telo zaujme hneď na prvý pohľad svojou obálkou, keďže chlapec na nej má dotvorené vlasy. V leporele deti môžu vidieť ako rastú, že môžeme mať rôznu farbu vlasov, očí, dozvedia sa, že ak chcú byť zdravý, tak musia dobre a vyvážene jesť, športovať a v neposlednom rade sa o sebe starať a dobre spať.  Všetko vysvetlené zábavným, nevtieravým spôsobom.

 

 

 

 

Kniha Prvé objavy Telo spomína už aj vnútorné sústavy. Bližšie je tu spomenutý mozog, srdce a žalúdok. Všetko ale pekne jednoducho, akurát pre dvojročné deti. Leporelo je interaktívne. Okrem posuvných a otočných častí, sú na každej strane, na boku, vypichnuté 3 časti obrázkov a deti ich musia na danej dvojstranne nájsť.

 

 

 

Viac všeobecných informácii, nie len o samotnom tele a jeho fungovaní, sa deti dozvedia v knihe Moje prvé slovíčka Všetko o mne. Má nasledovné kapitoly: Moja tvár, Moje telo, Čo viem, Čo nosím, Náš dom, Moje veci, Môj deň, Moje mesto, Čo pijem a jem, Moje obľúbené miesta, Ľudia, ktorých poznám, Čo cítim. Je vynikajúca na rozširovanie svojej slovnej zásoby.

 

 

 

 

 

Na veľmi podobný štýl je spravený nálepkový zošit First Sticker Book Your Body. Zošit obsahuje viac ako 150 nálepiek a je v angličtine, čo je veľké plus pri učení základných pojmov. Okrem častí nášho tela je tu spomínané aj oblečenie, naše zmysly, pocity, aj rôzne činnosti, ktoré naše telo dokáže robiť. Zošit bude baviť menšie deti a rovnako aj tie väčšie, ktoré na škole začínajú práve s angličtinou.

 

 

 

 

 

 

Vynikajúcou pomôckou pri prvom zoznamovaní sa s ľudským telom a jeho fungovaní, je viacvrstvové puzzle. Deti skladajú postupne na seba 4 vrstvy dielikov, ktoré zobrazujú naše vnútorné orgány, svaly, kožu a nakoniec poskladajú oblečené dievča alebo chlapca. Spodná časť, ktorá je len nakreslená, zobrazuje kostru. Nájdete u nás dve verzie Puzzle ľudské telo TimPuzzle ľudské telo Lili. Vhodné pre deti od 2 rokov.

 

 

 

2. Knihy a hračky o ľudskom tele pre deti vo veku od 3 rokov.

 

Pre škôlkarov a začínajúcich školákov existuje na túto tému tiež pestrý mix knižiek. Každá je výnimočná a rozoberá tému ľudského tela iným spôsobom.

Kniha Ľudské telo – Posvieť si na to vyšla v edícii kníh, kde si stránky môžete podsvietiť baterkou a na ilustrácii sa vám objavia ďalšie skryté obrázky. Bábätko v maminkinom brušku, kosti vo vnútri nášho tela, otlačky prstov na ruke, naše pľúca, či krv prúdiacu v našom tele. Takýchto dvojstrán je v knihe 15 a deti sa s ľudským telom zoznamujú lákavou, zábavnou formou.

 

 

 

 

Knihu Nazri do svojho tela by som už zaradila medzi také prvé malé detské encyklopédie. Má tvrdé, leporelové strany a ukrýva v sebe viac ako 100 okienok. Jednotlivé kapitoly rozoberá už viac podrobnejšie a všetko názorne a zobrazuje. Je pravidlo, že pod okienkom sa ukrýva ďalšie okienko a pod ním veľakrát ešte ďalšie. Je tu veľmi pekne vysvetlené prijímanie potravy, dýchanie, krvný obeh, naše svaly a kosti, dôležitosť nášho mozgu a tiež to, ako fungujú naše zmysly.

 

 

 

Druhou okienkovou knihou v tomto výbere pre starších je kniha Čo sa skrýva v ľudskom tele Pozri sa pod obrázok. Ponúka odpovede na najrozmanitejšie a najčastejšie otázky, ktoré sa týkajú fungovania ľudského tela. Stačí odklopiť okienko a dozviete sa kedy, kde, ako, prečo, čo a kto. Napríklad to, kde sa tvoria slzy, prečo zívame, keď sme unavení, čo je to pot alebo to, ako sa napraví zlomená kosť. Tému ľudského tela tak rozoberá z úplne inej strany.

 

 

 

Pre starších škôlkarov máme v ponuke nálepkový zošit Human Body Sticker Book. Je krásne graficky spracovaný, s verne vyzerajúcimi ilustráciami. Jednotlivé kapitoly sú popísané, aj vyobrazené veľmi podrobne a zošit môže slúžiť ako pomôcka pri učení aj pre školákov.

 

 

 

 

 

Na záver tip na perfektnú hru pre staršie deti. Magnetické puzzle, ktoré vidíte poskladané na rôznych fotkách vyššie. Magnetická skladačka Ľudské telo Bodymagnet obsahuje tabuľku s obrysom nášho tela a 76 dielikov, z ktorých viete postaviť kostru, sústavu orgánov, svalovú sústavu  a samotného človeka s tvárou chlapca alebo dievčaťa. Skladačka slúži na učenie jednotlivých častí ľudského tela. Obsahuje tiež ukazovátko na hru na školu a tabuľky s ilustráciou, kde sú jednotlivé časti tela a vnútorných sústav pomenované. Dokonca vo viacerých jazykoch.

 

 

Napíšte komentár