Informujeme vás, že na tejto stránke používame súbory cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu stránky, jej zabezpečenie, poskytovanie funkcií sociálnych sietí, prispôsobenie obsahu a reklám používateľom a analýzu návštevnosti a správania používateľov.

Utukutu

Napísal Nina 27.09.2019 0 Komentár(e) Tipy zo sveta kníh a hračiek,

PRE KOHO BOLA URČENÁ PRVÁ HOJDACIA DOSKA OD UTUKUTU?

 

 

Českú značku Utukutu ste už pravdepodobne zaregistrovali. Ich výrobky vidno na každom kroku, na Instagrame na vás vyskakujú v nejednej izbičke.

 

Možno by ste povedali, že je to veľká spoločnosť, za ktorou stojí aj tím 20 ľudí. Ale opak je pravdou. Je to malá rodinná firma, ktorú založili manželia Gábina a Viktor Hrdina. A aj na tom si stále zakladajú, aby všetko bolo pevne v ich rukách a snažia sa duch malej rodinnej firmy udržiavať. Veľa dosiek, hojdačiek upravujú na zákazku, radi komunikujú so zákazníkmi a dajú si záležať na každom detaile.

 

 

 

Spoločnosť Utukutu vznikla v roku 2014. Asi už klasicky, keď Gábina počas rodičovskej dovolenky rozmýšľala, čo by mohla robiť, aby sa nemusela vrátiť do zamestnania. Ovplyvnená dcérou Zoe premýšľala nad niečím, čím by podporila jej pohyb a zdravý vývin. A zároveň, aby to bolo aj zábavné.

 

A tak vznikla hojdacia doska. Prvá. "Prvý kus, ktorý sme mali doma, dcéru úplne nezaujal. Mala z neho trochu strach." (1)

 

Postupne, vďaka škôlke, kde dosku darovali na skúšanie, si k nej Zoe našla cestu. Spevnilo sa jej telo a začala lepšie chodiť. To bolo zlomové obdobie, kedy sa manželia rozhodli ponúknuť dosku aj ďalej ako len blízkym priateľom.

 

 

Začínali v malom, u seba doma, v garáži. K drevu mali manželia blízko už dávno a okolo seba skúsených stolárov, takže aj tu sa trafili do čierneho. Vznikali prvé dosky na objednávku.

 

Postupne Utukutu rozšírilo svoju ponuku. K hojdacej doske pribudla hojdačka Spectra, ktorá je určená prevažne pre menšie deti. Pre väčšie deti zas pribudla doska Swallow. A ich učiaca veža Kid Helper je vynikajúcou pomôckou v kuchyni. Všetky produkty Utukutu nájdete u nás TU.

 

 

"Dnes máme značku, ktorá pre mňa znamená rozvoj a pomoc deťom, kvalitu a krásu." (1)

 

A vieťe prečo práve UTUKUTU? Ako vznikol tento názov? Gábina s Viktorom pri vymýšľaní zvolili systém prekladu. Prekladali si rôzne slová do rôznych jazykov. A práve toto im udrelo do očí. Utukutu znamená v preklade v svahilčine, HRAVOSŤ. Hravosť pohybu, hojdania, detská radosť. Preklad s rozhúpanými písmenkami "U" sa im tak zapáčil, ze slovo Utukutu sa stalo názvom pre ich firmu. A musíme súhlasiť, že sa to k ich výrobkom hodí dokonale.

 

 

A ako vníma hojdaciu dosku po rokoch Gábina? "Od prvej chvíle bol ten kus ohnutého dreva perfektný a ladný doplnok obývacej izby." (1)

 

Presne. Hojdacia doska, Spectra, či učiaca veža sú nie len funkčné ale aj dokonale do bytu svojím vzhľadom zapadnú a dodajú mu šmrnc. Stačí si vybrať pre seba tú správnu farbu. 

 

Ak nad hojdačkou alebo doskou váhate, tak nemáte prečo. Je to darček, ktorý bude deti tešiť dlhodobo a tak rýchlo z neho nevyrastú. To nie je len hojdačka, ako sa vám na prvý pohľad môže zdať. Je to mostík, na ktorom sa dá sedieť, ktorý sa dá podliezať. Je to šmykľavka, pre deti, aj hračky. Je to pultík, na ktorý sa dajú donekonečna vykladať zvieratká, postavičky, autíčka. Pultík, za ktorým sa dá aj predávať pri hre na obchod. Je to peliešok pri hre s bábikami, alebo na oddych s knižou v ruke.

 

Ďakujeme Utukutu, že ste pre nás všetkých vymysleli takúto funkčnú, hravú vec, ktorú si deti proste zamilujú. U nás doma to bolo jednoznačné.

 

Veľmi pekný rozhovor s manželmi si môžete prečítať na portáli iDNES.cz.  

(1) STYPKOVÁ, Mária. 2018. Pro dceru vymysleli prkno Utukutu, dnes s ním dobývají i Evropu. (online). Portál iDNES.cz.2018 (cit.20019-09-27). Dostupné na: <https://www.idnes.cz/finance/prace-a-podnikani/viktor-a-gabina-hrdinovi-utukutu-podnikani.A181011_053840_podnikani_mrs>

 

Napíšte komentár