Menu
Your Cart

Polárna žiara

Polárna žiara. Milý a dojímavý príbeh ľadového medveďa Jona.
Polárna žiara
11.90€
Bez dane: 10.82€
  • Skladom: Skladom
  • Váha: 0.48kg
  • Rozmery: 22.50cm x 1.10cm x 30.30cm
  • ISBN: 978-80-551-9108-9

Milý a dojímavý príbeh ľadového medveďa Jona, ktorý po dlhom hľadaní nájde svoj druhý domov a rodinu.

Pre ľadového medveďa Jona je východ slnka v Arktíde najkrajšia vec na svete. Pri potulkách po zasnežených svahoch fotografuje ľadovú krásu. Potom však prídu prívalové dažde, sneh a ľad sa začnú topiť a on sa musí rozlúčiť so svojím milovaným domovom. Zbalí si veci aj plechovú škatuľku od dedka, ktorú môže otvoriť len v prípade veľkej núdze, a vyberie sa hľadať nový domov a rodinu...

Hrejivý humor a milé ilustrácie pomáhajú pri riešení závažných otázok.

Obrazová stránka knihy ponúka množstvo krásnych nuáns, ktoré vás prinútia zastať a skúmať. Dielo v sebe spája veľké a dôležité témy spracované pôvabným, jednoduchým a srdečným spôsobom. Vysvetľovanie v príbehu pritom nie je prehnané, takže v ňom zostáva tajomno, ktoré vás núti premýšľať ešte dlho po tom, ako knihu odložíte.

Estónska ilustrátorka Gerda Märtens vytvorila vizuálny vesmír s vlastnými jedinečnými zákonitosťami.

Polárna žiara je jej prvá autorská kniha. Dielo reflektuje veľmi dôležité témy dnešnej spoločnosti. Dej posúva zo všeobecnej roviny do individuálnej, čo je pre mladého čitateľa zrozumiteľnejšie. Na situáciu nazerá prostredníctvom ľadového medveďa Jona a vysvetľuje, čo by sa mohlo stať, ak sa klíma bude naďalej otepľovať a ľadové medvede zostanú bez domova. Príbeh sprostredkúva myšlienku, že to, čo sa deje, nie je až tak ďaleko, a že klimatické zmeny zasahujú každého na Zemi. Dôležitou témou, ktorá rovnako súvisí s ochranou prírody, je otázka migrácie. Autorka sa snaží o kompromis a zmierenie. Zároveň však zdôrazňuje, že je dôležité migrovať s otvoreným srdcom a mysľou a z cesty sa radšej poučiť, než uviaznuť v starých vzorcoch. V novej krajine sa dá robiť veľa zaujímavých vecí, to však neznamená, že možno zabudnúť na svoju domovinu.

Informácie o produkte
Autor Gerda Märtens
ISBN/EAN 9788055191089
Jazyk Slovenský
Počet strán 40
Rok Vydania 2023
Vydavateľstvo/ Výrobca Stonožka

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Zlé Dobré
Captcha