Tipy na víkend 7.6. - 9.6. od Oliviaonboard.sk

Počasie praje všetkým aktivitám na čerstvom vzduchu a slniečku. Inšpirujte sa niektorým z tipov na tento víkend a vezmite rodinu niekam von.


Stredovek v Sade 2024 - (sobota 8.6. od 9 hod.) – Sad Janka Kráľa - BRATISLAVA

Sad Janka Kráľa ožije túto sobotu stredovekou atmosférou a na svoje si prídu mal všetci návštevníci. Stredovekú atmosféru vytvorí viac ako 120 nadšencov histórie z rôznych kútov Slovenska a Českej republiky. Jednodňový historický festival sa bude konať 8. Júna v Sade Janka Kráľa v Bratislave. Môžete sa tešiť na deň plný zábavy ktorý vyvrcholí rekonštrukciou poľnej bitky ktorej sa zúčastní viac ako 70 bojovníkov. Okrem turnajov a šermiarskych vystúpení si môžete vyskúšať lukostreľbu alebo sa naučiť niečo nové na workshope dobových tancov. Vstup na podujatie je voľný, podrobný program nájdete tu:


www.gaston.sk/stredovek-v-sade-pre-navstevnikov/
Festival pouličného umenia - (sobota 8.6. od 11 hod.) – PEZINOK – centrum mesta

Pešia zóna na Radničnom námestí v Pezinku sa premení túto sobotu na pestré javisko plné umenia pre deti i dospelých. Tešiť sa môžete na divadelné či tanečné predstavenia, bubnovú šou, akrobatické vystúpenie či koncert. Na svoje si prídu určite deti aj dospelí. Súčasťou podujatia je aj Artivia Market - predaj dizajnu, umenia a remeselnej tvorby. Vstup na podujatie je voľný.

  

www.pezinok.sk
Otvorenie parku Legionárska - (sobota 8.6. od 9 hod.) – park na Legionárskej - BRATISLAVA

Ďalší zrevitalizovaný park v centre Bratislavy je ďalšou dobrou správou pre hlavné mesto. Už túto sobotu 8. júna sa otvára park na Legionárksej – ten pri Bernoláku. Na návštevníkov čakajú diskusie, prehliadky, streetballový turnaj, spoločné sprejovanie so SMÄD, zahrá Curly Simon a budete sa môcť zapojiť aj do komunitných aktivít ako bazárik vecí, ktoré nepotrebujete, no pre iných môžu byť pokladom, či Bratislavský Speakers' Corner. Od 12am budú prebiehať aj komentované prehliadky o príbehoch architektonicky významných a zaujímavých budov v okolí parku Legionárska, prihlásiť sa môžete tu:


prehliadka_okolie_parku_legionarska
Piešťanské Zlaté stuhy 2024 - (víkend 8. a 9.6.) – PIESŤANY – centrum mesta a Kúpeľný ostrov

Dobrú správu máme aj pre všetkých milovníkov veteránov a mesta Piešťany. Piešťanské Zlaté stuhy 2024 sa uskutočnia už tento víkend a táto uznávaná medzinárodná veteránska akcia oslavuje už 31. ročník. Program je nabitý jazdami, prehliadkami a spoločenskými podujatiami. Slávnostná prehliadka historických vozidiel s predstavovaním členov posádok sa uskutoční v sobotu podvečer. Samozrejme bude pripravený aj bohatý sprievodný a kultúrny program. V Piešťanoch sa zaručene nebude nudiť. Podrobný program akcie nájdete tu:


www.piestanskezlatestuhy.sk
RUŽE 2024 - (víkend 8. a 9.6. od 10 hod.) – Ivanka pri Dunaji

Všetci milovníci ruží, estetiky, kultúry, hudobných vystúpení a umeleckých diel sa môžu tento víkend tešiť na štvrtý ročník medzinárodnej výstavy ruží RUŽE 2024 , ktorý sa bude niesť v duchu RUŽA – SPRIEVODCA HISTÓRIOU. V parku kaštieľa v Ivanke pri Dunaji bude prebiehať aj kultúry program, kde sa môžete tešiť na hudobné vystúpenia, divadelné inscenácie, predstavenie pre deti a mnoho ďalšieho. Počas celej výstavy budú prebiehať aj interaktívne hry, dielničky pre detičky a maľovanie na tvár a prehliadky Ivanky pri Dunaji na autobuse.


www.ruze2024.sk