Menu
Your Cart

Kráľovná, Jej život

Nazrite do života najdlhšie vládnucej panovníčky britskej panovníčky kráľovnej Alžbety II.
Kráľovná, Jej život
22.90€
Bez dane: 20.82€
  • Skladom: Skladom
  • Váha: 0.63kg
  • Rozmery: 15.60cm x 3.70cm x 23.40cm
  • ISBN: 978-80-551-8718-1
  • MPN: FEED

Kráľovná, Jej život

Nazrite do života najdlhšie vládnucej panovníčky britskej panovníčky kráľovnej Alžbety II. 

Alžbeta z rodu Windsorovcov bola vždy mimoriadne plachá a snívala o pokojnom živote na vidieku, kde by si založila rodinu a starala sa o psy a kone. Osud to však zariadil inak.

Následníčkou trónu sa stala po abdikácii svojho strýka kráľa Eduarda VIII. a po predčasnom skone svojho otca kráľa Juraja VI. Počas sedemdesiatich rokov svojho pôsobenia vo funkcii anglickej kráľovnej zažila nielen triumfy, ale čelila i nekonečnému radu prekážok a rodinných konfliktov. Bola vystavená náročným skúškam vytrvalosti a odvahy, no jej úsilie udržať monarchiu na poprednom mieste kultúrne, spoločensky a politicky bolo nezlomné. Neraz pritom narazila na odpor zvnútra samotnej inštitúcie aj zvnútra vlastnej rodiny, ktorá bola pod intenzívnym drobnohľadom médií. Prepieralo sa v nich všetko od údajnej nevery jej manžela, neúspešného manželstva jej sestry, tragickej smrti princeznej Diany až po nedávny odchod princa Harryho a Meghan z kráľovskej rodiny.

Kniha vás prevedie celým životom jednej z najväčších panovníčok modernej éry. 

Renomovaný životopisec Andrew Morton sa v knihe Kráľovná – Jej život podrobne venuje najdlhšie vládnucej britskej panovníčke a skúma vplyv, aký mala prakticky celú druhú polovicu minulého storočia na Britániu a na zvyšok sveta. Stála na čele národa, ktorý sa musel spamätať po ničivej druhej svetovej vojne a nájsť si novú cestu v rozporuplnom politickom prostredí súčasnosti. Vždy bola rezervovaná, no rozhodná. Toto je príbeh ženy neochvejnej sebadisciplíny, na ktorú budú ľudia dlho spomínať ako na matku a starú matku Veľkej Británie, a tiež ako na jednu z najväčších panovníčok modernej éry.

Informácie o produkte
Autor Andrew Morton
ISBN/EAN 9788055187181
Jazyk Slovenský
Počet strán 368
Rok Vydania 2022
Vydavateľstvo/ Výrobca Ikar

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Zlé Dobré
Captcha

KATEGÓRIE:

CHARAKTERISTIKA:

Typ knihy : Listové strany
Jazyk : Slovenský