Všetci už netrpezlivo čakáme na Vianoce! Najviac sa však určite tešia tí najmenší. Neodmysliteľnou súčasťou Vianoc sú bez pochyby prípravy na Štedrý deň. Upratovanie, varenie vianočnej večere, balenie darčekov a samozrejme výzdoba.

ozdoby

Práve výzdoba je to, na čo sa mnohí z nás tešia zo všetkého najviac. Krásny ihličnatý stromček a výzdoby od výmyslu sveta! My vám však prinášame možnosť, spraviť vašu vianočnú dekoráciu tento rok ešte o niečo výnimočnejšiu.

Pripravili sme si pre vás papierové ozdoby, ktoré vaše detičky zvládnu vytvoriť úplne samé alebo s vašou menšou pomocou. Zažijete krásne spoločné chvíle, spríjemníte si nimi domácu vianočnú atmosféru a ešte aj vytvoríte niečo milé.


Stiahnite si predlohu výzdoby

Jednoducho si vytlačíte papier o bežnej veľkosti A4 s predlohou, ktorú nájdete TU. Následne papier rozstriháte tak, aby vám zostali predlohy vo tvare oblých trojuholníkov.


Teraz už stačí jednotlivé predlohy vyfarbiť podľa vašich predstáv, zlepiť do tvaru kužeľu, prilepiť hore šnúrku na zavesenie a dekorácia je hotová!

Na výber máte zo štyroch rôznych motívov – snehuliak, škriatok, Mikuláš a anjelik. Je však len vás a vašich ratolestiach ako jednotlivé ozdoby vyfarbíte.

Detičky si trénujú pri tejto aktivite fantáziu, kreativitu, jemnú motoriku a taktiež prácu s nožničkami a lepidlo. Zároveň ich to aspoň na chvíľu odtrhne od pozerania vianočných rozprávok v televízii.


Dúfame, že sa vám vianočná výzdoba budú páčiť a prajeme veľa príjemnej spoločnej zábavy a vianočnej atmosféry s detičkami!