Prvé vodné radovánky: zoznámte najmenších bezpečne s vodou

Pripravili sme pre vás zhrnutie najdôležitejších informácií o tom, ako zoznámiť vaše bábätko bezpečne s vodou a tiež, ako mu v nej dopriať maximum zábavy. Nezabudli sme ani na staršie detičky, pre ktoré vám predstavíme najnovšie vodné vychytávky, ktoré zabavia celú rodinu. 

Leto pomaly začína, teploty stúpajú a vy plánujete prvé leto s bábätkom? Alebo máte doma malého nezbedníka, ktorý sa práve naučil sedieť a miluje vodu? Tak či onak vám tento článok príde vhod.


Teší ma, ja som vodička

Ideálny čas, kedy začať zoznamovať vášho drobčeka s vodou je, keď zvládne sám ležať stabilne na brušku a udržať hore hlavičku. Vtedy je počas teplých slnečných dní perfektná príležitosť na to nafúknuť malý bazénik, do ktorého nalejte príjemnú teplú vodičku. Na spodok, len tak, aby v ňom mohlo čľapkať ručičkami. Vďaka tomu sa bude môcť vaše dieťatko bezpečne zoznamovať s vodičkou počas leta. 

Na prvé kúpanie sú ideálne bazény s malým priemerom. Tie najmenšie z našej ponuky od kvalitnej značky Swim Essentials majú priemer 60 centimetrov. Sú v krásnych originálnych dizajnoch ako leopardie vzory či pastelové farby. Sú perfektné pre malé bábätká, ktoré v nich budú ležať na bruška a veselo ťapkať vo vode ručičkami pred sebou. 

Pamätajte na to, že pre takéto malinké bábätko je dôležité aby nebolo na slnku a tiež aby teplota vzduchu nebola príliš horúca. Odporúča sa využiť skôr doobedné ranné slniečko alebo až večerné teplé lúče.

 

Zábava s hračkami začína v sede

Veľký zlom v detskom živote prichádza so sedením. Je to veľká vec aj v otázke vodnej zábavky. Malým detičkám, ktoré už vedia sedieť samé vieme dať do ruky napríklad poháriky, ako prvé hračky do vody, s ktorými sa vedia zabaviť.

Pre batoľa je vhodný aj väčší bazénik o priemere 100 centimetrov. V našej ponuke máme napríklad krásne originálne dizajny. Vyberte si spomedzi bazénov Kvety, Leopard, Savana, Terrazzo aleboo Palmy Výbornými doplnkami do bazéna sú rôzne hračky, z našej ponuky napríklad zábavné držiaky na pohár s dizajnom jednorožca  či plameniaka ktorý vie dieťa využiť ako lodičku pre svoje hračky alebo iné drobnosti. 


V čase dovolenky pri mori či pri bazéne môžeme sediace bábätko vložiť do špeciálneho nafukovacieho kolesa pre bábätká. Koleso je špecifické tým, že v ňom má dieťatko sedačku vďaka ktorej má plnú oporu a zároveň môže bez obmedzenia hýbať rukami aj nohami. Toto nafukovacie koleso je bezpečné aj kvôli štyrom nafukovacím komorám s bezpečnostnými ventilmi. Počas celej doby je teda dieťatko v úplnom bezpečí a pohodlí zatiaľ, čo si užíva príjemnú osviežujúcu vodu.


Premeňte záhradu na zábavný aquapark

 Pre menšie deti je vhodný bazén s rôznymi zábavnými atrakciami, vďaka ktorým nuda nehrozí. Nafukovací bazén so šmykľavkou poteší všetkých malých nezbedníkov. Okrem šmykľavky v ňom nájdete aj rozstrekovač a ďalšie doplnky. Je to ako detské ihrisko, ale vo vode! Vyberte si dizajn Malý námorník alebo Leopardí svet. 


Bezpečnosť je pre nás vždy prvoradá

Pokiaľ zbožňujete čas strávený pri vode so svojimi najmenšími no zároveň máte nekonečné obavy o ich bezpečnosť pri vodných radovánkach, určite si vyberiete z našej ponuky rukávnikov a vestičiek. Rukávniky máme v ponuke v dvoch veľkostiach, jedny sú pre deti od 0 do 2 rokov a druhé od 2 do 6 rokov. Rukávniky poskytnú deťom vo vode sebadôveru a oporu pri prvých plaveckých pokusoch.

Plavecká vesta s rukávnikmi je ideálna pre drobcov, ktorí majú v povahe stále niekam utekať a hľadať nové dobrodružstvá. Aby ste, ako rodičia mali napriek neustálemu dohľadu na dovolenke pokoj a pohodu. Tento bezpečnostný prvok poskytuje dieťaťu vo vode oporu. Super je, že vnútro vesty je penové, takže je pohodlné a nijako nebráni dieťaťu v pohybe. Zároveň nemusíte mať obavy, vesta sa zapína na chrbte a drobec si ju nemôže sám rozopnúť ani povoliť. Táto vesta je vhodná približne pre deti od 2 do 6 rokov.


 

Dúfame, že bol pre vás tento článok o zoznamovaní detičiek s vodou, vodnou zábavou a bezpečím prínosný a dozvedeli ste sa nové a zaujímavé informácie, ktoré vám počas týchto teplých dní prídu vhod. Určite neváhajte pozrieť našu ponuku štýlových nafukovacích a plaveckých produktov od holandskej značky Swim Essentials.

Užite si leto spolu s nami!