Tipy na darčeky k MDD: Podnecujte deti k objavovaniu!

Deň detí sa už blíži a vy určite chcete vášho drobca niečím potešiť. Pripravili sme pre vás tipy na tie najlepšie darčeky k MDD.

Deň detí je sviatok plný hier, smiechu a radosti. Ako starostliví dospelí im túžime darovať niečo, čo im vyčarí úsmev na tvári a podporí ich prirodzenú túžbu po objavovaní. Pri výbere darčeka myslime na zábavu, radosť a nezabudnime na to najdôležitejšie – na podporu detskej fantázie a zvedavosti. 

Hračky na von

Hra detí vonku, v prírode, nielenže podporuje ich zdravie, ale aj rozvíja ich zmysly a dáva im možnosť preskúmať okolitý svet s radosťou a zvedavosťou. 

Fúkanie bublín je pre deti zábavný a interaktívny spôsob, ako vytvárať niečo nádherné. Vyberte ako darček niektorú zo sád na výrobu bublín značky Tuban.

Pre malých zvedavcov bude ideálnym darčekom lupa Goki, s ktorou deti uvidia mravce, pavúky, slimáky, ryžu či koberec v gigantických rozmeroch. Letné výlety v prírode naberú nový rozmer s BUKI ďalekohľadom.


Pieskovú sadu Abstrakt s formičkami a vedierkom deti využijú na domácom pieskovisku aj na pláži. Vďaka kvalitnému silikónu im vydrží veľmi dlho.

Hádzanie krúžkov Tooky Toy je zábavná hra pre celú rodinu, ktorú si môžete užiť počas grilovačky na záhrade, prechádzky v parku, alebo kdekoľvek inde. 

Deti milujú zábavu vo vode, preto určite ocenia nafukovací surf alebo nafukovaciu vodnú šmykľavku, pri ktorej nemusíte mať ani bazén, stačí mať na záhrade hadicu a letná zábava môže začať.

Plyšové hračky na mojkanie

Flipetz sú dve plyšové hračky v jednej. Rozipsovaním plyšového ovocia alebo zeleniny sa Flipetz premení na úplne novú hračku a zábava môže začať odznova.Spoločenské hry

Ak hľadáte na deň detí darček, vďaka ktorému s deťmi strávite viac času a zároveň ich budete rozvíjať, zvoľte spoločenskú hru. 

Jenga zvieratká pastel je zábavná hra pre celú rodinu, ktorá učí deti trpezlivosti a rozvíja ich jemnú motoriku. 

Veľmi odporúčame aj kartové hry Djeco, ktoré sú pestré a zábavné, rozvíjajú detskú pamäť, logické myslenie a postreh detí. V našej ponuke nájdete hry pre rôzne vekové kategórie.

Obľúbená spoločenská hra pre najmenších Ovocný sad a veverička zabaví deti už od 18 mesiacov. S veveričkou a dreveným ovocím sa môžu hrať aj samostatne, učiť sa farby alebo ich triediť.


Sady na tvorenie pre kreatívcov

Malých umelcov a kreatívcov na MDD potešíte sadami na tvorenie od Crea Lign. Prevliekacie obrázky Tropické zvieratká obsahujú obrázky zvieratiek s dierkami na prevliekanie, ktoré si deti jednoducho dotvoria dlhými, chlpatými povrázkami. 

Pre rovnako staré deti je určené aj Maľovanie s pečiatkami a šablónami, v ktorom si vytvoria obrázky s použitím pečiatkových podušiek s farebným atramentom a veľkých šablón.

Staršie deti obdarujte kreatívnou sadou Diamantová mozaika Fantázia. Obrázky princezien si môžu dozdobiť akrylovými diamantami. Školákov potešíte aj 3D modelom draka, ktorého si môžu po zostavení hrdo vystaviť v izbičke aalebo ho použiť ako kulisu na ďalšie hry.


Senzorická hra

Deti milujú senzorickú hru, pretože im prináša veľmi veľa zábavy a sú fascinované tým, čo dokážu vytvoriť. Okrem toho, senzorická hra stimuluje ich zmysly a rozvíja mnohé zručnosti. 

Dynamický piesok sa ľahko tvaruje, nesype sa a nevysychá, takže sa s ním môžu deti hrať opakovane po dlhú dobu.

Drobci budú nadšení aj zo slizu, ktorý môžu natiahnuť, tvarovať a stláčať, čo otvára nekonečné možnosti pre hry a fantáziu. Doprajte im, aby si sliz vyrobili sami a dokonca taký, ktorý bude svietiť v tme, alebo siahnite po Jiggly Slime slize s úžasnou textúrou, ktorý je pripravený na okamžitú hru. 

Kúpanie vo vani sa pre deti stane zábavnou hrou s Tubi penou, s ktorou môžu maľovať na telo, na vaňu a iné umývateľné povrchy.

Pre malých objaviteľov

Podporujte detskú zvedavosť a túžbu po objavovaní a ideálnymi sú na to sady s pokusmi od značky Science4you. 

Môj prvý zubársky set naučí deti zábavnou formou o dôležitosti starostlivosti o zúbky. Sada Malý objaviteľ Jurský svet ich zase prenesie do praveku, kde si vykopú a poskladajú kostru dinosaura.

Ak vaše deti radšej vyrábajú, ideálne pre ne budú sady na výrobu. Vyskúšajte výrobu plastelínyvýrobu dúhovej sopky, ktorá premení detskú izbu na sopku chŕliacu farebné erupcie, alebo výrobu voňavých fixiek v rôznych farbách a vôňach.


Kniha k MDD musí byť 

Ideálny darčekom ku dňu detí sú aj knihy. Z našej knižnej ponuky odporúčame:
Popík a jeho veľké dobrodružstvá 3: Čas prekvapení
Myslí ako detektív
Máš predsa fantáziu
Ako funguje smetiarske auto?


Milé drobnosti

Ak ste zvyknutí k MDD darovať iba drobnôstku, aj tých máme v ponuke mnoho. Pre detičky sú ideálne:

V hre fúkanie lokomotiva, pri ktorej sa fúkaním zdvihne loptička, môžu deti súťažiť, kto udrží loptičku dlhšie zdvihnutú alebo fúkať len tak pre zábavu.

Milou drobnosťou, ktorá drobca určite poteší, sú aj šumivé bomby do kúpeľa Inuwet s rôznymi vôňami. 

Deti, ktoré rady tvoria, prekvapte rôznymi tetovačkami a nálepkovými zošitmi.


Malé parádnice ocenia nejaký pekný lak na nechty od značky Tuban v rôznych farbách a s perleťovým efektom. Alebo siahnite po veľmi obľúbených doplnkoch od značky Yuko B. v podobe perlových čelenkiek do vlasov alebo roztomilých kabeliek so zvieratkovskými motívmi.

A pre malých motoristov je ako stvorené malé autíčko Tolo, ktoré padne presne do malých detských ručičiek, preto ho dieťatko môže brať všade so sebou.

Čo podarovať bábätku?

Malé bábätká si sviatok detí ešte neuvedomujú, ale to neznamená, že nemôžete niečo podarovať aj im, najmä ak darček nielen zabaví, ale bude aj rozvíjať ich zmysly. Z našich bestsellerov vyberáme:

Hojdací medvedík Roly Poly od Tolo upúta pozornosť a podnecuje zvedavosť dieťaťa.

Ak sa bábätku práve prerezávajú zúbky a potrebuje si uľaviť od bolesti, ideálne bude silikónové hryzátko od Les Déglingos alebo od značky Natruba s krásnym dizajnom.

Senzorickú Vážku môžete zavesiť nad postieľku alebo do kočíka, aby ju mal drobec stále po ruke a motivovala ho k načahovaniu sa. Šuchotavé prvky a hrkálka na nej budú zase rozvíjať zmysly.

Nezabudnite, že pri výbere darčeka na Deň detí je najdôležitejšie, aby dieťa bavil, podporoval jeho zvedavosť a motivoval k objavovaniu nového. Krásny deň detí prajú BABYknihy!