4 tipy na valentínske tvorenie 

Valentín, sviatok zaľúbených, je ideálnou príležitosťou na to, aby ste si užili spoločný čas so svojimi deťmi a ukázali im, ako veľmi ich máte radi. Ak chcete osláviť tento deň originálne a zábavne, nezabudnite na kreatívne tvorenie, ktoré je nielen zdrojom radosti, ale aj prospešné pre rozvoj vašich ratolestí. V tomto článku vám ponúkame niekoľko tipov na valentínske tvorenie, ktoré detičky určite zabaví.

Všetky aktivity sú nenáročné aj pre menšie deti a taktiež k nim potrebujete len minimálne množstvo pomôcok. Vyrobené výtvory si následne môžete doma vystaviť a tešiť sa z nich ešte dlhé týždne. Srdiečok a lásky predsa nikdy nie je dosť. Tak smelo čítajte ďalej. 

Farebné tulipány 

Aj vám už chýba jar, kvitnúca príroda a farby? S touto aktivitou si aj doma hravo vytvoríte jarnú náladu. Kvety jednoducho vyrobíte z obalu od vajíčok. 

Z obalu stačí vystrihnúť jeho vnútorné vystupujúce časti, ktoré tvoria kalich kvetu. Následne ich zafarbíte prstovými farbami Tookyland alebo môžete použiť už kúpené farebné obaly. Koniec stonky tvorí na zeleno zafarbená špajdla, ktorú oblepíte páskou tak, aby vytvárala piestik a kvietok dostal reálnejšiu podobu. Všetko potom už len stačí zlepiť tavnou pištoľou, ale zvládne to aj bežné lepidlo. 

A hotovo, máte krásny kvietok! Vytvorte ich čo najviac a spojte do farebnej kytičky. Všetko, čo potrebujete, sú len špajdle, kartónový obal na vajíčka a farby. 

 

Balóny lásky 

Základný obrázok postavičky držiacej stuhy od balónov nakreslite vopred. Je tak jednoduchá, že to zvládne každý, aj váš drobec. Postrihajte rolky toaletného papiera a ohnite ich do tvaru srdiečka. Pripravte si niekoľko takýchto pečiatok, aby ste ich mohli rôzne nafarbiť. Následne ich namočte do pripravených farieb a odtláčajte na papier tak, aby ste vytvorili srdiečkové balóniky. 

Tento trik môžete využiť aj pri tvorbe pohľadnice či obrázku. Do vytvorených srdiečok môžete napríklad nalepiť rôzne obrázky či drobné fotky. Razom máte z jednoduchej tvorivej aktivity krásny valentínsky darček. 

 

Srdiečkové origami 

Oslávte doma Valentína s japonským nádychom a vystrihnite si doma krásne origami či kirigami v tvare srdiečok. Použite k tomu pekný farebný papier v ružovej, bledoružovej, fialovej či červenej farbe. 

Vzniknuté srdiečka môžete následne kreatívne dotvoriť do rôznych umeleckých diel. Vytvorte napríklad harmoniku z papiera, v spodnej časti ju spojte, prilepte na papier a vznikne vám „váza“ ku ktorej stačí srdiečka prisypať. Možností máte neúrekom. 


 

Temperové srdcia 

Pokiaľ doma zbožňujete maľovanie a nedáte dopustiť na temperové farby, určite skúste túto skvelú valentínsku aktivitu. Naneste štetcom na papier množstvo temperovej farby tak, aby dvomi rýchlymi pohybmi oproti sebe vzniklo krásne temperové srdiečko, ako vidíte na obrázku. Potom jednoducho stačí dokresliť stonku. 

Výslednú kyticu srdiečok môžete ale aj nemusíte dotvoriť nejakým doplnkom, ako je mašlička či stužka. Výber farieb a rozmiestnenie srdiečok je čisto na vašej kreativite. Ak si trúfate, môžete skúsiť takouto technikou vytvoriť aj iné obrázky, napríklad srdcový obláčik. 

 

Samozrejme vašej kreativite nič nestojí v ceste. S našimi kreatívnymi produktami sa môžete veselo pustiť do tvorenia. Navyše, kreatívne potreby TookyLand sú bezpečné, výborne sa s nimi pracuje a tvorivý neporiadok jednoducho upracete. 


  Pevne veríme, že sa vám naše kreatívne tipy páčili a spríjemnia vám valentínsky čas lásky. Neváhajte sa s vašimi výtvormi podeliť na sociálnych sieťach a označiť nás. Prajeme vám krásneho Valentína.