Menu
Your Cart

Vianočná koleda

Vianočná koleda - Najslávnejší vianočný príbeh s krásnymi ilustráciami Lisy Aisato.
Vianočná koleda
29.90€
Bez dane: 27.18€
  • Skladom: Skladom
  • Váha: 0.98kg
  • Rozmery: 24.80cm x 1.70cm x 27.80cm
  • ISBN: 978-80-222-1429-2

Najslávnejší vianočný príbeh s krásnymi ilustráciami Lisy Aisato.

Novela Vianočná koleda vyšla po prvý raz 19. decembra 1843. Prvé vydanie sa vypredalo v priebehu niekoľkých dní a Londýnčania hodiny stáli v nekonečných radoch, len aby si ju mohli vypočuť v podaní samotného Charlesa Dickensa. Čitatelia prijali nevšedný príbeh s nadšením a dodnes sa hovorí, že táto kniha vo viktoriánskej spoločnosti nanovo prebudila záujem o vianočné tradície vrátane koledovania a posielania sviatočných pozdravov. Zároveň v Spojenom kráľovstve vyvolala nečakanú vlnu dobročinnosti medzi bohatými priemyselníkmi, neslávne známymi ako „lúpežní baróni“.
Autor dielo pôvodne zamýšľal ako kritiku kapitalistických vykorisťovateľov, dnes však patrí k vianočnej klasike. Vianočná koleda inšpirovala vznik mnohých divadelných hier a animovaných i hraných filmov a neprestajne oslovuje malých aj veľkých čitateľov na celom svete. 

Príbeh rozpráva o starom Ebenezerovi Scroogeovi, ktorý miluje peniaze a nenávidí Vianoce.

Vždy sedáva sám vo svojom veľkom chladnom dome a zlostne pozoruje rozsvietené okná okolitých domov, kde si ľudia v teplom kruhu rodín pochutnávajú na vianočnej hostine. Scrooge sa uloží do postele, ale akosi nedokáže zaspať. Vtom ho navštívia traja duchovia a jeden po druhom ho berú na poučné cesty, ktoré by chamtivcovi mali otvoriť oči. Scrooge zistí, že nič nie je také, ako si dovtedy myslel. Prehodnotí svoj životný postoj alebo ostane naďalej plný zloby a nenávisti?
Informácie o produkte
Autor Charles Dickens, Lisa Aisato
ISBN/EAN 9788022214292
Kategória Príbehy a rozprávky
Počet strán 144
Rok Vydania 2023
Vydavateľstvo/ Výrobca Tatran

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Zlé Dobré
Captcha