RECEPT: Zavádzanie príkrmov v zimnom období  s @peknepapkaj 

V tomto článku od @peknepapkaj sa zameriavame na zavádzanie príkrmov v zimnom období. Aj keď zimné mesiace ponúkajú obmedzený výber čerstvého ovocia a zeleniny, existuje mnoho možností, ako pripraviť výživné jedlá pre bábätká. Od využitia domácich a lokálnych surovín až po mrazené alternatívy dostupné v obchodoch - článok poskytuje tipy, ako pestro a chutne rozšíriť jedálniček vašich malých jedákov.

V letných mesiacoch zeleninové a ovocné regále v obchodoch hýria výberom, farbami a vôňami. Tie zimné sa naopak nemajú veľmi čím chváliť, pokiaľ ide o výber čerstvého ovocia a zeleniny. Vyšlo vám práve toto obdobie na zavádzanie prvých príkrmov a už teraz si lámete hlavu ako vystaviate čo najpestrejší jedálniček a dáte dieťatku poochutnávať čo najviac rôznych druhov? Vôbec nemusíte, dnes sú tie možnosti veľké, a aj v tomto ročnom období nájdete výživné suroviny, vďaka ktorým dokážete bábätku vykúzliť plnohodnotný jedálniček. Prinášame vám zopár tipov ako na to.

  1. Pripravte sa na zimné príkrmy ešte v lete – ak máte k dispozícií domáce a lokálne druhy ovocia alebo zeleniny, tak si ich stačí zamraziť a v zimných mesiacoch z nich pripravíte chutné kombinácie prvých príkrmov.
  2. Nebojte sa siahnuť po kupovaných mrazených druhoch ovocia a zeleniny – dnes už aj v bežných obchodoch kúpite mrazenú zeleninu a ovocie dobrej kvality 


KOKOSOVO-KAROBOVÁ OVSENÁ KAŠA 
ZIMNÁ POHÁNKOVÁ KAŠA 
RYŽOVÝ PUDING S OVOCÍM 
TEKVICOVÁ MASLOVÁ NÁTIERKA
SLADKÉ ZELENINOVÉ PYRÉ 
HOKKAIDO GRANADÍR 
ZAPEKANÁ ZELENINA S KUSKUSOM A MORČACÍM MÄSOM