Toto sú najlepšie puzzle pre deti podľa veku

V tomto článku sa pozrieme na najlepšie puzzle pre deti rozdelené do kategórií podľa veku, aby sme vám pomohli vytvoriť zábavný a vzdelávací zážitok, ktorý podporí ich rozvoj.

Hľadáte zábavnú a edukačnú aktivitu pre vaše dieťa? Puzzle sú perfektnou voľbou! Rozvíjajú jemnú motoriku, logické myslenie, predstavivosť a trpezlivosť. Poradíme vám, ako vybrať tie správne podľa toho, ako je vaše dieťatko veľké.


Puzzle pre deti od 1 do 2 rokov

Vkladacie puzzle sú ideálne prvé puzzle každého dieťaťa, kvôli ľahkému úchopu. U nás nájdete vkladacie puzzle s motívom dinosaura, farmy, ovocia či zeleniny . Čím farebnejšie, tým lepšie!

Ideálne puzzle pre deti od 1 roka sú vyrobené z dreva a bezpečných farieb, keďže bábätká rady všetko cmúľajú a hryzú. Puzzle by mali byť dosť veľké ale nie príliš ťažké.


Puzzle pre deti od 2 roky 

Drevené puzzle s 8 jednotlivými dielikmi sú zaujímavé a vhodné pre deti od 2 rokov. V tejto vekovej skupine skúsení fanúšikovia puzzle prestávajú skladať drevené puzzle a prechádzajú na puzzle vyrobené z kartónu. Deti vo veku od 2 rokov si užijú aj zvukové puzzle so zvukovými efektmi. Tu deti musia vložiť zodpovedajúci diel do správnej medzery podľa zvuku. Netreba zabudnúť ani na senzorické puzzle s dotykovými prvkami z rôznych materiálov alebo priraďovacie puzzle pre našich najmenších.My ponúkame krásne vkladacie viacvrstvové puzzle, puzzle 6 v 1, pexeso puzzle či napríklad puzzle duo.

 

Puzzle pre deti od 3 rokov

Spojovacie a vkladacie puzzle Abeceda z pevného kartónu od EDUkid umožňuje deťom skladať puzzle a učiť sa pri tom písmená. Balenie obsahuje 26 spojovacích puzzle dielikov z pevného kartónu s obrázkami písmen a zvieratiek či vecí, ktoré na danú hlásku začínajú, a 26 písmen, ktoré sa následne vkladajú na správne miesto na obrázku. Deti si prostredníctvom skladania asociujú jednotlivé písmená a konkrétnymi obrázkami a učia sa hrou.
Pre deti v tomto veku už môžeme vyberať tradičné puzzle na zem, zložené z veľkých kusov skladačiek, z ktorých sa dá poskladať obrázok. Zvieratká, princezné, rytieri, autíčka alebo obľúbené rozprávky – nechajte vybrať drobčeka jeho obľúbený motív. Na trhu nájdete puzzle pre dievčatá aj pre chlapcov, v rôznych tvaroch a krásnych prevedeniach a v praktickom balení. V tomto veku deti strácajú záujem spoznávať svet ústami a tiež si ďalej rozvíjajú svoje manuálne a zrakové zručnosti. Puzzle s až 24 dielikmi sú už zvládnuteľnými. 

Puzzle v kufríku - môj deň, mesto alebo farma či vzdelávacie puzzle Level Up! 3  sú pre tento vek ako stvorené a vaše detičky ich budú zbožňovať.

 

Puzzle pre deti od 4 do 5 rokov

V tomto veku je stále ideálnou voľbou 24 dielikové puzzle. Niektoré detičky stále pracujú metódou pokus-omyl, zatiaľ čo ine už fungujú o niečo systematickejšie. Pokiaľ ide o obrázky, puzzle pre túto vekovú skupinu môžu zobrazovať aj obrázky s trochu väčšími detailmi. Mnohé puzzle pre deti od 5 rokov obsahujú okolo 49 dielikov, ale dajú sa zvládnuť aj puzzle do 60 dielikov.
V ponuke pre detičky v tomto veku máme vzdelávacie puzzle Level Up! 4 - Rozprávkové stavby či Dinosaury, puzzle v kufríku s medvedíkmi, detektívne puzzle pre malých zvedavcov či svietiace mačacie puzzle.

 

Puzzle pre predškolákov

Deti v predškolskom veku stavajú už viac systematickejšie a vnímajú detialy. Odvážte sa s nim vytiahnuť aj viac dielikové puzzle. 100 dielikov je úplne ideálnych

Na našom eshope nájdete vzdelávacie puzzle Level Up! 5 Dobrodružstvo, puzzle v kufríku Dinosaurus, Balet alebo V múzeu, vertikálne Wizzy puzzle


Puzzle pre školákov

Prváci už zvládnu aj puzzle z menších dielikov a väčšieho množstva – 100 a viac dielikov. Osemročné deti môžu, v závislosti od ich skorších skúseností s puzzle, zvládnuť puzzle s 260 alebo dokonca 500 dielikmi. 

 

Okrem toho sú pre školákov ideálne náučné puzzle, pri ktorých si zopakujú zemepis alebo biológiu. Potešte deti napríklad náučnou skladačkou mapy sveta, robota či vesmírnej lode. Zabavia sa aj s umeleckými puzzle pri skladaní hradu, veľkými dinosaurími puzzle či námornou plavbou.

  

Veríme, že ste sa vďaka nášmu článku o puzzle niečo nové a zaujímavé dozvedeli, a že tieto vedomosti zužitkujete pri najbližšom výbere darčeku pre vašich najmenších. Alebo pokojne aj pri samotnom skladaní ďalších puzzle!