Stiahnite si: Veľkonočná hľadačka

Na dni osláv Veľkej noci sme pre deti pripravili napínavé hľadanie vajíčok, pri ktorom sa zabavia, rozhýbu si telíčka a budú musieť aj trochu porozmýšľať :-). Dúfame, že si túto hru užijete spolu s deťmi. Prajeme veľa krásnych jarných zážitkov a veselú Veľkú noc.

Na Veľkú noc je jednou z najobľúbenejších detských aktivít hľadanie vajíčok. Ale prečo sa nezabávať aj s trochou pohybu, logického myslenia, dobrodružstva a napätia? Máme pre vás zábavnú a inšpiratívnu hľadačku vajíčok, ktorá rozvíja nielen radosť z objavovania, ale aj schopnosť riešiť hádanky!

Pripravili sme dva druhy papierových vajíčok. Na jedných sú napísané úlohy, ktoré deti splnia, keď ich nájdu. Na druhých sú nápovedy, kde majú hľadať ďalšie vajíčka. Na prázdne vajíčka si môžete sami napísať vlastné nápovedy. 


Najskôr všetky vajíčka vystrihnite. Spárujte vždy jednu úlohu s jednou nápovedou. Pripravte si špajdle. Páry vajíčok zlepte chrbtom k sebe a medzi ne vopchajte špajdľu. 

Rozmiestnite vajíčka po dome alebo záhrade. Keď dieťa nájde prvé vajíčko, splní úlohu, ktorá je na ňom napísaná. Potom otočí špajdľu a na druhej strane nájde nápovedu, kde má hľadať ďalšie vajíčko. Keď sú všetky vajíčka nájdené a všetky úlohy splnené, môžete deti odmeniť sladkou alebo zdravou maškrtou. Alebo ich za odmenu nechajte papierové vajíčka vyfarbiť a vyzdobiť si nimi izbičku. Fantázii sa medze nekladú.

VEĽKONOČNÚ HĽADAČKU NÁJDETE TU!

Veríme, že vám táto hra pomôže vytvoriť nezabudnuteľné spomienky, ktoré budú trvať dlho po tom, ako nájdu posledné vajíčko!