Informujeme vás, že na tejto stránke používame súbory cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu stránky, jej zabezpečenie, poskytovanie funkcií sociálnych sietí, prispôsobenie obsahu a reklám používateľom a analýzu návštevnosti a správania používateľov. Pre viac informácií si prečítajte naše Podmienky používania súborov cookies.

Najkrajšie knihy o Vianociach pre deti od 1 do 4 rokov

Napísal Nina_Némethová 02.11.2019 0 Komentár(e)

Najkrajšie knihy o Vianociach pre deti od 1 do 4 rokov

 

Máte doma dieťaťko, ktoré vždy s radosťou očakáva čarovné vianočné obdobie? V nás tá radosť ostala doteraz :) . Kníh s vianočnou a zimnou tématikou, ktoré deti správne vianočne naladia, je na trhu už celkom dosť. My sme pre vás vybrali tie najkrajšie.

 

 

1. Winter wonderland sound book

 

Táto séria anglických zvukových knižiek je veľmi obľúbená. Sme radi, že v začiatkom októbra vyšla aj táto zimná novinka. Leporelá majú minimum textu, krásne ilustrácie, ktoré hýria farbami a rôznymi detailami. Na každej strane sú rôzne reliéfne cestičky, priehlbinky a gombík so zvukom, ktorý vystihuje danú scénu.

 

 

2. Co se děje o Vánocích

 

Toto veľkoformátové leporelo nadchne každého. Obsahuje krásne, celostranové ilustrácie. Vyobrazuje napríklad atmosféru na vianočných trhoch, vianočné prípravy v rôznych rodinách, Štedrý večer a rozbaľovanie darčekov a zimné šantenie v snehu. Množstvo detailov na 4 dvojstranách.

 

 

3. Potulky zimou

 

Potulky zimou patria do edície knižiek Potulky, ktoré nás vždy sprevádzajú daným ročným obdobím. Opakujú sa v nej obyvatelia, ktorí naprieč celu knihou zažijú rôzne príbehy. Je to typická hľadacia, rozprávacia kniha, pri ktorej viete stráviť hodiny a nikdy vás neomrzí. Uchváti každého malého čitateľa. Oplatí sa kúpiť celá séria, každé ročné obdobie je zaujímavé a uvidíte, čo všetko sa v mestečku v jednotlivom období mení :).

 

 

4. Nečakaný vianočný list

 

Krásna knižka s vianočným príbehom, ktorá nás naladí na zimný, pokojný čas. Má pestré ikustrácie, ktoré si deti zamilujú. Príbeh je o zvieratkách. O medvedíkovi čistotnom, ktorý túži dostať svoj vlastný vianočný list. Ale aj o malom vtáčikovi, ktorý zas túži aspoň raz doručiť niekomu list, ako to robia väčšie a silnejšie vtáčiky.

 

 

5. Tajný vianočný hosť

 

Kniha Tajný vianočný hosť je od tej istej spisovateľky a ilustrátorky ako Nečakaný vianočný list. Je to hit minulých Vianoc. Tentokrát je v knihe hlavnou postavou medveď, ktorý sa prisťahoval do lesa. Tak dôkladne sa chystá na zimný spánok, až čas na spánok prešvihne a vonku začne snežiť. Preto sa rozhodne aspoň raz v živote zažiť Vianoce, ostať hore a usporiadať slávnostnú večeru pre všetky zvieratká v lese. Tie sa ho ale zo začiatku boja a na jeho chystanú hostinu takmer nikto nepríde. Veľmi milý príbeh, ktorý, ako inak, skončí pozitívne :) 

 

 

6. Terka oslavuje Vianoce

 

Vianočný diel z edície o Kamarátke Terke. Skvelé knihy z reálneho života detí, s príbehmi, ktoré aj vaše deti samé zažívajú. V tomto diely sa Terka chystá na Vianoce. Tvorí výzdobu, s rodičmi zapaľujú sviečky na adventnom venci, vyrobí adventný kalendár, ide na vianočné trhy, zdobí stromček a nakoniec má s rodinou peknú štedrú večeru a rozbaľuje pod stromčekom darčeky.

 

 

7. Kubko sa teší na Vianoce a Kubkove zimné radovánky

 

V edícií Kamarát Kubko sú dve knihy, ktoré sa vám hodia na toto obdobie. Kubkove zimné radovánky opisujú detskú radosť a zábavu so snehom. V knihe Kubko sa teší na Vianoce je zas opísané ako Kubko vyrába vianočné darčeky alebo ako sa so starším bratom rozhodnú vykopať vianočný stromček. Obidve knihy majú pestré ilustrácie na každej dvojstrane, takže s menšími čitateľmi, ktorý nezvládnu ešte počúvať celý text, sa môžete o obrázkoch iba rozprávať.

 

 

8. Fingerprint Activities Christmas 

 

Jedinečná kniha aktivít, ktorej súčasťou sú naboku prstové pečiatkové farby. Fingerprint Activities Christmas obsahuje na každej strane úlohu, scénu, ktorú majú deti dotvoriť svojimi odtlačkami. Všetko je predpripravené, vždy s krátkymi pokynmi, čo sa má na danej strane robiť. Pre lepšiu predstavu si môžete pozrieť u nás na stránke naše video.

 

 

9. Disney - Rozprávkový adventný kalendár

 

Skvelý tip, ak hľadáte pre deti originálny adventný kalendár, ktorý by neobsahoval sladkosti. Tento v sebe ukrýva na každý deň tenkú knižočku s jednou Disney rozprávkou. Nájdete tam napríklad Hľadá sa Nemo, Autá, Na vlásku, Neskrotná, Leví Kráľ, Popoluška, Lady a Tramp. S každou rozprávkou bude pre deti Štedrý deň bližšie a bližšie.

 

 

10. First Sticker Book Christmas Market

 

Nálepkový zošit, ktorý jednoznačne navodí na vianočnú atmosféru. Obsahuje 8 scén spojených s vianočnými trhmi, ktoré deti dopĺňajú nálepkami, ktoré sa nachádzajú na konci knižky. Dopĺňajú postavičky, zvieratká, hračky, vianočné ozdoby a iné. Zábava zaručená.

 

 

11. Vánoce z celého světa

 

Vďaka tejto knižke si deti budú vedieť predstaviť ako vyzerá vianočný čas v rôznych kútoch sveta. Hľadacia knižka od známej ilustrátorky Márie Neradovej. Dozviete sa ako sa oslavujú Vianoce v Nemecku, Mexiku, či v Austrálii.

 

 

12. Mimi a Líza - Záhada vianočného svetla

 

Zimný príbeh kamarátiek Mimi a Líza, ktoré už možno poznáte. Mimi vidí svet rukami a ušami, je slepá. Líza je jej najlepšou kamarátkou, s ktorou neustále zažívajú rôzne fantastické dobrodružstvá. Teraz, tesne pred Vianocami sa stala záhada. Pri zdobení spoločného stromčeka v dome, zistili, že zmizlo čarovné vianočné svetlo. Odpoveď sa skrýva v minulosti a tak sa dievčatá vyberú na dobrodružnú cestu časom, aby vrátili Vianociam ich očarujúce svetlo. 

 

 

13. Zahraj si 12 vianočných kolied - Slovenské koledy

 

Knižka a minipiano v jednom. Deti si vďaka očíslovaným klávesám vedia zahrať koledy s vami a neskôr možno aj samé. Zároveň sú v knihe aj noty a text. Nájdete tu koledy ako Narodil sa Kristus Pán, Do hory, do lesa, Búvaj dieťa krásne, či Pásli ovce valasi.

 

 

 

Napíšte komentár