Tipy na víkend 10.5. - 12.5. od Oliviaonboard.sk

Najbližší víkend bude patriť najmä všetkým mamičkám a príjemným rodinným akciám. Verím že si všetci nájdeme čas na tú svoju mamku a strávime pekný rodinný čas, možno aj na niektorej z akcii, ktoré som tento týždeň pre vás vybrala.


Míľa pre mamu 2024 – (iba sobota 11.5.) – po celom SLOVENSKU

Míľa pre mamu 2024 je známy charitatívny beh a každoročná oslava Dňa matiek. Toto podujatie sa koná v rovnaký deň, v rovnaký čas, avšak na mnohých miestach Slovenska a v zahraničí. Míľa pre mamu sa koná vždy druhú májovú sobotu, v predvečer Dňa matiek, tento rok to vychádza na 11.05.2024. Podujatie organizuje Únia materských centier a jeho cieľom je podporiť matky a rodiny.

Na podujatí prebiehajú rôzne aktivity pre deti i dospelých, vrátane behu, prechádzky, tvorivých dielní a kultúrneho programu. Výťažok z podujatia ide na podporu materských centier a rodín v núdzi.

Zoznam miest konania Míle pre mamu 2024 nájdete na stránke:


https://www.materskecentra.sk/mila-pre-mamu/


Stupavská naháňačka  – (iba sobota 11.05.) – Kaštieľsky park - STUPAVA

Mestské kultúrne a informačné centrum Stupava pozýva v sobotu 11.5. do Kaštieľskeho parku na III. Ročník športového festivalu "Stupavská naháňačka", ktorý je určený pre deti a mládež v rôznych výkonnostných kategóriách.

Podujatie bude prebiehať v dopoludňajších hodinách, je určené pre deti od 4 do 15 rokov. Pre každú z týchto kategórií budú určené iné dĺžky a náročnosť trasy, aby si aj oni mohli vychutnať endorfíny po dobehnutí a váhu medailí na krku. Jednou z disciplín je aj „Rodinná štafeta“, do ktorej sa môžu prihlásiť rodičia s deťmi. 


www.stupavska-nahanacka.sk


Prechod Banským náučným chodníkom  – (iba sobota 11.05.2024 o 9am) – PEZINOK

Malokarpatský banícky spolok už tradične organizuje pre širokú verejnosť komentovaný prechod banským chodníkom pri Pezinku. V polovici trasy bude pre účastníkov pripravené aj malé občerstvenie.

Stretnutie je: pri Pinelovej nemocnici v Pezinku na mieste zaniknutej banskej osady Zumberg. Organizátor odporúča zobrať si deku, je tu možnosť opekať a stráviť príjemné popoludnie na čerstvom vzduchu. 


www.banicipezinok.sk/bansky-naucny-chodnik/


Narodeniny domu umenia - (iba nedeľa - 12.5. od 15:00 do 19:00 hod.) – Laurinská 14, BRATISLAVA

Ak milujete tanec a všetko okolo hudby, odporúčam zastaviť sa v nedeľu 12.5. v Dome umenia na Laurinskej 14 v Bratislave. Budú sa tu oslavovať narodeniny!

Od 15 do 17 hod. tu budú prebiehať otvorené hodiny tanca či cvičenia úplne zadarmo. Nedeľný rozvrh je doplnený aj o špeciálne otvorené hodiny pre deti, ale aj dospelých, aby si každý mohol prísť na svoje. Dom umenia bude žiť tancom, spevom aj herectvom. Ako bonus sa bude konať v nahrávacom štúdiu nábor do hlasovej databázy. Zastavte sa!


https://www.instagram.com/p/C6Jjcv4tl6u/


Kultúrny tip na záver:

Festival STARMUS v Bratislave – (12.5. - 17.5.) 

STARMUS je medzinárodný festival vedy, umenia a hudby, ktorý sa bude konať v Bratislave. Festival spája najväčšie vedecké a umelecké osobnosti sveta s cieľom inšpirovať a vzdelávať budúcu generáciu prieskumníkov. Program festivalu zahŕňa prednášky, diskusie, koncerty, výstavy a workshopy.

Najväčším lákadlom festivalu je určite otvárací koncert, ktorý sa uskutoční v areáli výstaviska Incheba pri Moste SNP a bude zadarmo prístupný verejnosti. Legendárny priekopník elektronickej hudby Jean-Michel Jarre otvorí festival 12. mája. Svoje festivalové vystúpenie nazval „Bridge from the Future".


https://www.starmus.com/program-new