Tipy na najkrajšie vianočné darčeky pre deti do 3 rokov

Máte doma batoľa a chcete mu na Vianoce kúpiť niečo naozaj výnimočné? Nekupujte zbytočne veľa hračiek. Vyberte len pár, ktoré podporia jeho rozvoj a pomôžu objavovať svet. U nás vždy nájdete kvalitné, prepracované aj didaktické hračky. A aby ste nemuseli zdĺhavo hľadať to najlepšie, pripravili sme pre vás článok s tipmi na vianočné darčeky pre deti do 3 rokov.


MÄKKÁ MAGNETICKÁ STAVEBNICA BLOCKAROO

Tento rok sme objavili jedinečnú mäkkú magnetickú stavebnicu Blockaroo pre najmenších. Ide o konštrukčnú stavebnicu, ktorá má pozitívny vplyv na detské zručnosti, kreativitu, predstavivosť aj zmyslové vnímanie. Je vyrobená z kompaktného penového materiálu, ktorý sa dá umývať, je ľahký a pre deti bezpečný. Jedinečný magnetický systém umožňuje dieliky spájať aj otáčať. Najmenším deťom kúpte napríklad malé sady ako Lietadlo, Robot či Loď, a pokiaľ stavebnica zaujme, postupne môžete prikupovať ďalšie, väčšie sady.


DOTYKOVÉ HUDOBNÉ NÁSTROJE BABY EINSTEIN

Každé dieťa by malo mať doma nejaké hudobné nástroje, aby mohlo objavovať svet zvukov a melódií a rozvíjalo si tak svoje zmyslové vnímanie. U nás nájdete jedinečné dotykové hudobné nástroje pre najmenších značky Baby Einstein. Nielenže sú svojim spracovaním úplne výnimočné, pretože ich dotyková plocha je drevená, ale neobsahujú taktiež takmer žiadne klávesy či tlačidlá, ktoré by sa mohli ľahko rozbiť. To býva častý problém pri iných hudobných nástrojoch pre deti. Nástroje Baby Einstein sú dotykové. Stačí ťuknúť a ozve sa krásny zvuk. Pokiaľ sa staršie deti učia melódiu, pomáha im svetelný asistent. Batoľatá ocenia Klavír, Gitaru, Bubny, Hudobný pultík či hudobný stolík.


EDUKAČNÉ BOXY SO 6 ROZVOJOVÝMI AKTIVITAMI

Ušetrite čas aj peniaze pri výbere hračiek a aktivít pre vaše batoľatá a kúpte radšej edukačný box od Tooky Toy priamo určený pre konkrétny vek. Každý box obsahuje 6 vzdelávacích drevených hračiek a iných aktivít, ktoré sú pre dané obdobie vybrané odborníkmi. Pre najmenšie batoľatá je tu edukačný box 13–18 mesiacov, ktorý okrem iného obsahuje aj obľúbený montessori box s vkladačkou, Edukačný box 19–24 mesiacov obsahuje zas obľúbený aktívami trojuholník a v Edukačnom boxe 25–36 mesiacov deti nájdu počítadlo a rôzne logické hry. Až z boxu deti vyrastú, môžete ho nechať pre mladšieho súrodenca, alebo niekomu darovať či predať.


BÁBIKA BÁBÄTKO PAOLA REINA

Rady vaše deti niekoho opatrujú? Majú mladšieho súrodenca a chcú sa tiež starať o svoje vlastné bábätko? Potom sú tu úžasné voňavé bábätká španielskej značky Paola Reina. Sú roztomilé, realistické a vyrobené z bezpečného vinylu, ktorý sa dá v prípade znečistenia utrieť. Telíčko je mäkké, čo je pre deti veľmi príjemné. Bábätká s cumlíkom dokonca vydávajú rôzne zvuky. Bábätká majú krásne oblečenie a dokonca u nás nájdete aj náhradné oblčenie, aby si ich vaše deti mohli prezliekať podľa chuti. Pre bábätko Paola Reina je skvelým doplnkom aj kvalitný skladací kočík francúzskej značky Petit Jour, ktorý vás očarí jedinečnými vzormi.


ORIGINÁLNE GULIČKOVÉ DRÁHY

Púšťanie guličiek po dráhe je pre deti veľká zábava a nemôžu sa jej nabažiť. Dôležité je  zaobstarať im guličkovú dráhu vhodnú pre ich vek. Jedinečný je Zvukostrom od Tooky Toy, ktorý je vlastne guličkovou dráhou aj hudobným nástrojom zároveň. Ako guličky padajú dole po farebných listoch vydávajú krásne zvuky, preto zaujme už deti okolo jedného roka. Vo forme stromu sú aj ďalšie guličkové dráhy od Tooky Toy. Menším deťom môžete kúpiť iba samostatnú Guľôčkovú dráhu pre najmenších Strom s farebným tobogánom, väčšie deti už ocenia celú Guľôčkovú dráhu Strom na skladanie s najrôznejšími interaktívnymi prvkami.


VLÁČIKOVÁ DRÁHA S DINOSAURAMI

Od guličiek je to už len kúsok k drevenej vláčikovej dráhe. Menšie deti do 3 rokov určite zaujme krásne farebná Vláčiková dráha Dinosaury od Tooky Toy, ktorá obsahuje až 40 rôznych dielikov koľajníc, vláčikov, figúrok a ďalších doplnkov. Deti si vďaka nej postavia originálny praveký park, kde nechýba ani veľký strom, sopka, dinosaury aj praľudia. Deti vďaka dráhe môžu stavať a vymýšľať si svoje vlastné originálne príbehy.VKLADAČKA AJ SAFARI AUTO V JEDNOM

Tohtoročné drevené pastelové novinky od Tooky Toy sú všetky krásne, ale jednoznačne medzi nimi vyniká nápadité Safari auto, ktorá je zároveň vkladačkou so zvieratkami. Auto je veľké, má robustné pogumované kolieska a obsahuje 6 rôznych safari zvieratiek. Vpredu je miesto pre 2 ochranárov. Deti tak môžu vkladať zvieratká, jazdiť autom, vymýšľať najrôznejšie príbehy a dokonca stavať zvieratká na seba ako balančnú hračku.ACTIVITY BOARDY PRE MALÉ RUČIČKY

Veľmi obľúbenou vzdelávacou hračkou pre deti do 3 rokov sú drevené activity boardy od Tooky Toy, ktoré precvičia rôzne manuálne zručnosti vašich detí. Pripraví ich napríklad na samostatné obliekanie či zamykanie najrôznejších druhov zámkov. Naučia ich ale aj farby aj základné počty. Nájdete u nás menšie aj väčšie Activity board so zámkami či menšie Activity board Zvieratká, vďaka ktorému si deti napríklad precvičia zapínanie gombíkov. Rôznorodé aktivity v sebe kombinuje jedinečný Activity board Domček 8v1.SPOLOČENKSKÉ HRY PRE NAJMENŠÍCH

Skvelým vianočným darčekom pre deti do 3 rokov sú spoločenské hry pre najmenších. Dôležité je ale vybrať také, ktoré sú priamo určené pre takto malé deti, inak si s nimi veľmi nezahráte a budete frustrovaní vy aj ony. Už pre deti od 18 mesiacov je vhodná hra Ovocný sad a veverička od Tooky Toy, ktorá má krásne veľké figúrky a je kooperatívnou hrou. To znamená, že všetci hráči hrajú proti veveričke. Deti sa tak ľahšie učia základné pravidlá hrania spoločenských hier a lepšie znášajú prehru. Kooperatívnou hrou je tiež hra Hra horí, Horí! od Djeco, v ktorej sa zase všetci hráči snažia dostať s hasičským autom k ohňu skôr, než plamene zachvátia celý dom. Krásna a obľúbená je aj Moja prvá hra Krtko, kde deti spoločne so svetoznámym krtkom hľadajú na lúke jeho zvieracích kamarátov.VARIABILNÁ HRA RYBIČKY

Deťmi aj rodičmi milovanú sú multifunkčné hračky, ktoré plnia hneď niekoľko úloh naraz. Deti ich využijú, ako chcú, a tiež sa dajú ľahko upratať či zbaliť na cesty. Jednou z nich je Multifunčná hra Rybičky od Tooky Toy. Vďaka jednému vrecúšku s malými rybičkami, jednou veľkou veľrybou a s množstvom príslušenstva si deti zahrajú nielen milované chytanie rybičiek, ale tiež si z rybičiek vytvoria balančnú hru, nasadzovačku aj navliekaciu hračku. A po hre sa zase všetko zbalí do vrecúška. Drevené prevedenie celej hračky je tak krásne, že sa deti budú s rybičkami hrať len tak.SENZORICKÉ PEXESO A PUZZLE

Ďalšou multifunkčnou hrou a hračkou zároveň v jednom vrecúšku je Senzorické pexeso a puzzle od Tooky Toy. Deti sa s tou hračkou môžu hrať podľa návodu hru v štýle hmataj a nájdi, alebo sa len tak môžu hrať s drevenými figúrkami či skladať prvé puzzle. Pritom si rozvíjajú najrôznejšie zručnosti či logické myslenie a rozširujú slovnú zásobu.PUZZLE ABECEDA V SLOVENČINE

Niektoré deti sa začínajú zaujímať o písmenká a abecedu ešte pred 3 rokom života. Presne pre nich je tu nová Abeceda Puzzle, ktorú sme vytvorili my v tíme Babyknihy a je tak skutočne slovenskou a nie anglickou abecedou, ako to u takýchto hračiek väčšinou býva. Sada obsahuje pevné a veľké dieliky puzzle s krásnymi ilustráciami od slovenskej ilustrátorky Edity Hajdu a drevené písmenká, ktoré sa do jednotlivých dielikov puzzle vkladajú. Táto hračka deťom dlho vydrží a bude ich baviť aj v predškolskom veku. Deti sa s ňou totiž naučia písmenká, abecedu, ale aj to, ako sa veľké písmenká píšu.


PUZZLE PRE NAJMENŠÍCH

Puzzle je všeobecne jedinečnou hračkou na rozvoj vašich detí, ktorá je v rôznych formách vhodná už pre deti od 1 roka. Môžete začať drevenými vkladacími puzzle a postupne prejsť k prvým puzzle klasických tvarov s veľkými dielikmi. Jedinečné ako darček pre deti do 3 rokov sú zábavné a didaktické puzzle od Djeco Duo či Trio, ktoré toho deti veľa naučia. Špeciálne sú aj puzzle Level Up! od MiDeer, ktoré sú rozdelené do rôznych úrovní podľa veku a skúseností vašich detí. Pre deti od 1 do 3 rokov sú postupne určené puzzle v úrovni 0, 01 a 02.

Tak čo, vybrali ste niečo z nášho zoznamu najkrajších vianočných darčekov pre deti do 3 rokov? Dúfame, že sme vás inšpirovali a že vaše deti nájdu pod stromčekom niečo výnimočné. A ak máte ďalšie tipy, pokojne nám ich napíšte do komentára.