Alternatíva sladkostí: malé darčeky k Veľkej noci

Nechcete deťom na Veľkú noc opäť dávať samé sladkosti? Inšpirujte sa našimi tipmi na drobné darčeky, ktorými ozvláštnite veľkonočnú výslužku.

 

Nezáleží na tom, či Veľkú noc s rodinou oslavujete tradične s pomlázkou a korbáčom, alebo preferujete hľadanie vajíčok v záhrade. Malý darček k tomuto sviatku poteší rovnako dievčatá ako aj chlapcov. Čokolády a sladkosti môžete nahradiť niečím iným - drobnosťou, ktorá ich zabaví a budú sa k nej vracať aj po skončení sviatkov jariVeľkonočné darčeky pre najmenších

Aj keď bábätká veľkonočné sviatky ešte príliš nevnímajú, nový plyšový kamarát ich určite zaujme. Mäkký zajačik od Mom´s Care svojimi kontrastnými vzormi a farbami bude stimulovať zrak dieťatka a jemný zvuk, ktorý vydáva, mu poskytne zase sluchové podnety

Senzorické Kuriatko od Dolce môžete zavesiť nad postieľku alebo kočík a motivovať dieťatko, aby sa za ním načahovalo. Vďaka stužkám, hryzátkam, krúžkom a šuchotajúcim a iným senzorickým prvkom, ktoré kuriatko obsahuje, si bude bábätko, rozvíjať zmysly aj motoriku.


Leporelo zo séria MiniPÉDIA - Objavujeme svet zavedie najmenšie deti na Farmu plnú známych zvieratiek. Pomocou veľkých ilustrácií a posúvacích obrázkov sa naučia ako vyzerá sliepočka, kuriatko, kačička, hus, ovečka, koza či zajačik vykúkajúci z trávy.

Vďaka sade drevených korálikov Zvieratká si deti pri navliekaní cvičia jemnú motoriku, trpezlivosť a koncentráciu. Zároveň sa učia pomenovávať zvieratká, hrajú sa s nimi, alebo ich dokonca stavajú na seba ako balančnú hru. Sada je skladná, takže ju pokojne môžete deťom zbaliť aj na cesty.


Detská miska s odnímateľnou prísavkou s motívmi kuriatok od francúzskej značky Petit Jour spríjemní dieťatku jedenie za sviatočným stolom. Prísavka zamedzí kĺzaniu misky po stole a minimalizuje tak neporiadok pri jedle. Miska je ľahká a odolná a využijete ju aj na pikniku či na cestách.


Sada 4 rozvíjajúcich puzzle v kufríku Farma zaujme deti krásnymi ilustráciami, ktoré im pomôžu naučiť sa mená zvieratiek a ich mláďat: králik a jeho zajačiky, ovečka s jahniatkom, kravička s teliatkom a morka a jej hydina. Deti si rozšíria svoju slovnú zásobu a rozvinú motorické zručnosti.Čím na Veľkú noc obdarovať škôlkárov

Kreatívny zošit so samolepkami Zajac si zamilujú všetky začínajúce návrhárky. Predkreslené obrázky si môžu dotvoriť podľa vlastných predstáv so samolepkami s rôznymi motívmi. Zošit doplňte ešte taštičkou na pastelky s motívom zajačika a budete mať dokonalý veľkonočný darček.

Hravouka - Encyklopédia zázrakov prírody deti naučí, ako si môžu doma urobiť herbár či vytvoriť záhradné jazierko. Tento hravý a náučný príbeh rozpráva o myške, ktorú záujem o prírodu priviedol k napísaniu vlastnej knihy.

S kreatívnou sadou pre deti Tvorenie z filcu Na farme si deti môžu jednoducho dotvoriť všetky obrázky a vzniknú im originálne mozaiky. Budú si tak rozvíjať jemnú motoriku, kreativitu aj predstavivosť.
Sponky a gumičky do vlasov s motívom zajačika od značky Rockahula potešia všetky malé parádnice, ktoré milujú ružové odtiene a jarné motívy. V ponuke značky Yuko B. nájdete okrem vlasových doplnkov so zajačikmi aj krásne taštičky a peňaženky s rovnakým motívom.


Krásne doplnky s jarnými motívmi má v ponuke aj značka Djeco. Bavlnená kabelka s drevenými hodinkami, mobilom a rúžom nájdete v zelenom prevedení so zajačikom a motýľmi alebo v ružovom prevedení s vtáčikmi a kvetmi.


Ak chcete deti na Veľkú noc potešiť knihou o rodinných tradíciách, siahnite po príbehu chlapčeka, ktorý sa vydáva na Veľkú noc na vidiek k starým rodičom. Tam ho čaká nečakané dobrodružstvo, ktoré ho zavedie k neobyčajnej sliepke a tajomnému pokladu.Veľkonočné drobnosti pre školákov

Zábavné, kreatívne a originálne náramky Nojomojo potešia každú školáčku, ktorá chce vyjadriť svoje kreatívne ja. Vďaka písmenkám a ozdobám si môže vytvoriť personalizovaný náramok s menom, iniciálmi alebo záľubou. Očarujúce dievčenské doplnky ponúka aj značka Busy Lizzie.

Prenosný reproduktor tvare zajačika od značky MOB je síce malý, ale produkuje prekvapivo kvalitný zvuk. Odolnosť voči vode a prehrávanie cez bluetooth z neho robia praktického spoločníka na cesty.


Nechajte deti objavovať tajomstvá prírody s ich obľúbenými hrdinkami, nevidiacou Mimi a jej najlepšou kamarátkou Lízou. Dievčatá objavia za domom nádhernú záhradu, o ktorú sa stará malý čarovný záhradník. Ukáže im zázraky plynutia prírodných cyklov, dozrievania aj rastu.
Vtáky spievajú svoju rannú pieseň a vôňa kvetov sa nesie vzduchom. Dvor je plný života, plný zvieratiek, ktoré sa pripravujú na niečo veľké, na napínavý závod. V hre Mrkvy a zbesilo sa deti dostanú do rolí roztomilých zvieratiek, ktoré majú jediný cieľ - stať sa víťazom tohto závodu. Aby to dosiahli, môžu použiť stratégiu, ale aj blafovať.


A na záver prinášame inšpiráciu na veľkonočnú dekoráciu. Kraslice a vajíčka sa budú krásne vynímať v miskách, ktoré môžu deti samé vyrobiť s kreatívnou sadou Vyrob si sám Papierové misky.


Veríme, že si z týchto jarných tipov vyberiete a veľkonočnú výslužku ozvláštnite originálnou vecičkou z našej ponuky. Prajeme vám krásne prežitie veľkonočných sviatkov.