Zábavná magnetická stavebnica Magna Tiles je u nás na Babyknihy jednou z najobľúbenejších značiek a často ju kupujete ako vianočný alebo narodeninový darček. A nie je sa čomu diviť. Je to stavebnica, s ktorou si vyhrá celá rodina, je veľmi kvalitná, dokonale prepracovaná, má vzdelávací rozmer a získala množstvo medzinárodných ocenení.

Chcem si prečítať viac o histórii a kvalitách Magna Tiles

Všetky pozitíva tejto magnetickej stavebnice sa však odrážajú na konečnej cene jednotlivých setov Magna Tiles. Práve kvôli vyššej investícii sa nás často pýtate, aký set vybrať práve pre toho vášho potomka. Je nám úplne jasné, že si chcete byť svojim výberom stopercentne istí. Aj preto sme pre vás spísali tento článok, ktorý vám s výberom toho správneho setu pomôže.


Pri výbere zohľadnite predovšetkým, aké je vaše dieťa staré, akým spôsobom sa hrá a aké sú vaše finančné možnosti.


Ako je dieťa staré?

Jedným z hlavných faktorov pri výbere vhodného setu Magna Tiles je vek vášho dieťaťa. Veľkou výhodou tejto magnetickej stavebnice je, že pod dohľadom dospelej osoby sa s ňou vyhrajú 2-ročné deti, ale veľmi radi sa k nej vracajú aj 10-roční školáci. Z vlastných skúseností, ale aj od našich zákazníkov vieme, že stavebnicu využívajú rôzne staré deti, niekedy aj dospeláci :), takmer denne aj niekoľko rokov. Často ju tiež zdieľajú, alebo ju po sebe dedia rôzne starí súrodenci.

Aj keď je teda Magna Tiles skvelá pre rôzne vekové kategórie, mladším detičkám určite postačia menšie sety. Pre deti do 2 do 4 rokov, u ktorých možno ešte nie je celkom jasné, akú formu hry preferujú, sú tak vhodné menšie a jednoduchšie sety, napríklad sety so zvieratkami s 25 dielikmi, dinosaurami so 40 dielikmi či s 32 klasickými geometrickými dielikmi. Vďaka nim uvidíte, ako bude dieťatko so stavebnicou reagovať, hrať sa s ňou a či má zmysel kupovať ďalšie, prípadne aké sety.


Ak hľadáte darček pre staršie dieťa, približne od 4 rokov, pokojne kúpte väčší set alebo viac rôznorodých setov stavebnice Magna Tiles. V tomto prípade je ale dôležité uvedomiť si, akým spôsobom sa vaše dieťa hrá.


Akým spôsobom sa dieťa hrá?

Niektoré deti rady stavajú, iné zas využívajú stavebnice predovšetkým na tvorbu kulís pre svoje figúrky, autíčka, príbehy a hry. Pozorujte svoje deti pri hre, napríklad s lego Duplo či inými hračkami, a samy uvidíte, akú formu hry uprednostňujú.

Rado si stavia

Máte doma rodených staviteľov? Takéto deti na svoje pompézne stavby použijú doslova všetko, čo im príde pod ruku. Rady stavajú tie najvyššie veže, najlepšie až do oblakov, moderné domy či premakané bludiská. Takí nadšenci potrebujú hlavne množstvo klasických dielikov a na vás už len je sa rozhodnúť, koľko môžete investovať.

Vyšší rozpočet

Set Magna Tiles so 100 dielikmi obsahuje čisto len farebné geometrické tvary. Skvelý je tak pre deti, ktoré chcú skutočne len stavať. Magna Tiles Metropolis so 110 dielikmi obsahuje napríklad aj podvozky či okná, dvere a ďalšie komponenty pre stavbu jedinečnej metropoly.


Nižší rozpočet

V nižšej cenovej hladine u nás pre svojich pre malých staviteľov napríklad set Magna Tiles 48 dielikov. Rovnako ako Metropolis obsahuje zaujímavé prvky ako podvozok či okno, takže deti s ňou môžu smelo stavať domy, hrady a ďalšie stavby.

NÁŠ TIP: Menší set je skvelým základom pre milovníkov stavania, prípadne ako set pre začínajúcich staviteľov. Vzhľadom na to, že všetky Magna Tiles dieliky sú kompatibilné, v prípade úspechu môžete dokupovať ďalšie sety.


Moje má rado rolové hry a vymýšľa príbehy

Baví vaše dieťa skôr než skladanie samotné hranie? Takéto deti sa väčšinou zabavia s lego figúrkami, organizujú automobilové preteky a záchranné akcie pri vlakových nešťastiach, chcú sa hrať na doktorov, princezné aj iné rolové hry.

Vyšší rozpočet

Medzi drahšie tipy pre deti, ktoré rady vymýšľajú príbehy, určite patria novinkové dinosaurie sety. Set Magna Tiles Dino World so 40 dielikmi obsahuje kocky pripomínajúce sopečnú krajinu a 4 dinosaurami. S Magna Tiles Dino World XL s 50 dielikmi zas deti postavia dokonalý prales so 6 dinosaurami a parádnymi variabilnými stromami.


Nižší rozpočet

V prípade nižšieho rozpočtu môžete hravo naladeným deťom zo začiatku kúpiť nejaký menší set so zvieratkami. V každom je 25 dielikov, z toho 4 sú vždy rozkošné, pohyblivé zvieratká. Dieliky sú rôzne zafarbené, takže slúžia ako nádherná kulisa na vymýšľanie dobrodružných, romantických i všedných príbehov na farmě, v lese, džungli, na safari či za polárním kruhem.

Deti, ktoré milujú autíčka a stavebné stroje, určite poteší sada Magna Tiles Builder 32 dielikov, v ktorej sú žeriavy, vozovka a ďalšie prvky spojené so stavbou. Magna Tiles House s 28 dielikmi zase poteší tie deti, ktoré sa rady hrajú napríklad na rodinu či s bábikami. Tento menší set im stačí na postavenie rozprávkového domčeka. Obsahuje dokonca aj schody, stromy a hárok s nálepkami, ktorými si deti svoj domček zútulnia.

NÁŠ TIP: Magna Tiles je skvelým darčekom k Vianociam či narodeninám. Pokiaľ si ju ale z finančného hľadiska nemôžete dovoliť, dohodnite sa s ďalšími členmi rodiny, napríklad starými rodičmi, a zložte sa na ňu. Pokiaľ túto zbierku usporiadate s dostatočným predstihom, každý, kto prejaví záujem niečo vášmu drobčekovi darovať, môže prispieť. Je to tiež skvelý spôsob, ako bojovať proti záplave nekvalitných či nevhodných hračiek, s ktorými sa potom dieťa ani nehrá. Pokiaľ bude mať váš potomok menej, ale zato kvalitných a zmysluplných, hračiek, ako je napríklad Magna Tiles, bude si ich viac vážiť a hrať sa s nimi na maximum.


Tip pre fajnšmekrov

Pokiaľ už vaše deti magnetickú stavebnicu Magna Tiles majú, bavia ich a rady ju využívajú skoro každý deň, máme pre vás hneď 3 tipy, čím ich hru ešte viac obohatiť, a to za relatívne málo peňazí.

Milovníci áut určite ocenia set dvoch pevných podvozkov Magna Tiles Car. Stavba autíčok z Magna Tiles je nekonečná zábava! Aj keď majú nehodu, jednoducho ich deti postavia zas a znova do najhroznejších futuristických modelov.

Milovníci stavania zas môžu doplniť svoje megastavby o 15 trblietavých a zrkadlových dielikov zo setu Magna Tiles Stardust. Aby bola stavba vidieť aj v tme, môžu do nej zakomponovať aj 16 svietiacich dielikov zo setu Magna Tiles Glow. Balenie obsahuje aj malé LED svetlo, s ktorých stačí na tieto dieliky posvietiť a hneď sa zase rozžiari do tmy.

Tieto malé doplnkové sety tak ponúkajú množstvo možností, ako kreatívne oživiť detské stavby a posunúť ich na novú úroveň.


Chcete zistiť viac o vzdelávacích a kreatívnych možnostiach stavebnice Magna Tiles? Prečítajte si náš článok 5 spôsobov ako kreatívne využiť magnetickú stavebnicu Magna Tiles.

Dúfame, že sme vás s výberom toho pravého setu Magna Tiles pomohli a že vašim deťom bude táto výnimočná magnetická stavebnica robiť radosť niekoľko rokov.