Tipy na najkrajšie vianočné darčeky pre chlapcov

Napísal Nina 05.12.2019 0 Komentár(e) Tipy zo sveta kníh a hračiek,Recenzie a testovanie kníh a hračiek,

Samozrejme sme nezabudli ani na chlapcov. Po článku s tipmi na darčeky pre dievčatá, tu máme pre vás pestrý výber darčekov pre chlapcov. Určite si vyberiete, či už hľadáte niečo menšie, väčšie, na hranie alebo na čítanie.

 

 

1. DOPRAVNÉ PUZZLE A PEXESÁ

Prvou skupinkou hračiek sú rôzne tipy puzzle. Toto prvé je Magnetické puzzle Dopravné prostriedky. Obsahuje drevenú podložku, ktorá je magnetická, dve fixky a 4 prostredia, do ktorých si môže dieťatko skladať z priložených magnetiek rôzne autá. Výhodou je, že tabuľu využijete aj samostatne. Na kreslenie alebo na akékoľvek iné magnetky :).

 

 

Pre menšie deti odporúčame zvukovú vkladačku. Puzzle so zvukmi Dopravné prostriedky. Takže okrem klasickej vkladačky máte zároveň aj zvukový efekt na učenie. Keď dieťatko zdvihne z podložky dielik, tak zaznie zvuk daného dopravného prostriedku.

 

 

Ak hľadáte pre menšie deti prvú spoločenskú hru, tak klasickým pexesom určite nič nepokazít. Dieťa si pri ňom cvičí postreh, pamäť a v neposlednom rade trpezlivosť :). Výhodou tohto Dopravného pexesa je, že je drevené a tak sa nezničí ako napríklad kartónové, či papierové.

 

 

2. AUTÍČKA A GARÁŽE

Druhou skupinkou tipov sú autíčka s rôznymi doplnkami, prípadne celé garážové domy :).

Toto prvé, je Servisné nákladné auto, ktoré v sebe skrýva množstvo vecí. Obsahuje navijak, aj žeriev aj s magnetom na konci, aby mohol zdvíhať náklady. Zadná časť auta sa dá otvoriť a vysunúť. Súčasťou je všetko, čo vidíte na fotke - skrutky, šróbovák, kladivo a ostatné.

 

 

Aj toto autíčko obsahuje náradie. Je drevené, pastelové, otvorené, tak aby sa do neho zmestil akýkoľvek náklad alebo všetko náradie. A hneď majú deti veci na poriadku :).

 

 

Ak hľadáte niečo ako protipól k dievčenskému domčeku pre bábiky, tak pre chlapcov odporúčame takúto drevenú garáž - parkovací dom. Je trojposchodová, s výťahom, čerpacou stanicou a obsahuje aj tri malé autá a vrtuľník. Uvidíte, že sa nebude vedieť od nej odtrhnúť.

 

 

Druhou možnosťou je táto trojposchodová garáž. Tiež obsahuje výťah, autoumyvárku, rampy, autíčka, vrtuľník, aj dve malé postavičky a stromčeky :).

 

 

3. NÁRADIE

Malých kutilov a majstrov určite potešíte náradím. Pe menšie deti máme v ponuke krásnu kombináciu s autobusom na kolieskach, takže si ho môžu premiestňovať kamkoľvek chcú a zároveň na ňom montovať. Pre malé deti je to určite výhodnejšie ako už väčšie pracovné pulty.

 

 

Pre väčších kutilov už bude stačiť samotný kufrík s náradím. Čo poviete na tento pastelový drevený kufrík? Je dokonalý. Pri jeho otvorení sa deťom očká zaručene rozžiaria. A čo si budeme klamať, určite sa mu potešia aj sestričky :).

 

 

A ešte pre trochu starších majstrov máme toto Pracovné náradie Deluxe. Obsahuje naozaj všetko od skrutkovačov, dlát, nožnice, cez rôzne veľké klúče, kliešte, kladivo, meter, či vodováhu. Mnohé veci už môžu deti využiť pri ozajstnej pomoci pri opravovaní :).

 

 

4. PRACOVNÉ PULTY

Ak ste sa rozhodli radšej pre jeden väčší darček, tak určite musíme spomenúť pracovné pulty :). Pastelové pulty máme v ponuke dva. Sú rôznej výšky, trošku iného tvaru ale každý obsahuje množstvo náradia.

 

Ďalším dokonalým  pultom je tento pracovný pult od značky Little Dutch. Okrem iného je jeho súšasťou aj montérsky opasok, ktorý budú deti nosiť naozaj s hrdosťou.

 

 

5. KNIHY

A neboli by sme to my, keby sme vám neodporučili aj pár krásnych kníh :).

Pre ročné deti sme vybrali Minipédiu Objavujeme svet hrou! Dopravné prostriedky. Je to leporelo s tvrdými stranami, má veľké obrázky, čo je pre malé deti dôležité a na každej strane viete točiť s kolečkom kde hľadáte jeden daný dopravný prostriedok.

 

 

Z príbehových kníh sme pre vás vybrali dve novinky. Búrka a veľryba je krásna kniha o priateľstve, samote a rodičovstve, kde chlapec Noi zachráni veľrybku ale pochopí, že jej bude lepšie naspäť v oceáne, ako u neho doma vo vani. Odporúčame pre deti od 3 rokov.

Kniha Šikovný Bobor Karol majstruje, pestuje a opravuje je druhá kniha v edícii knižiek o Bobrovi Karolovi. Obsahuje tri príbehy, ktoré sú napísané veľmi pekne, opisne a vysvetľujú všetko názorne ilustráciami.

 

 

 

Blížime sa k záveru. Toto sú posledné dva naše tipy. Krásne veľkoformátové knihy, také prvé encyklopédie, pre menšie deti. Odporúčame približne od dvoch rokov, lebo v skoršom veku by knihe hrozilo pravdepodobne poškodenie :). Obsahujú množstvo otváracích, vysúvacích, posuvných a iných interaktívnych prvkov. A tie deti jednoznačne milujú.

 

 

Naj...dopravné prostriedky v pohybe predstavuje dopravné prostriedky v rôznych kategóriach. Kniha obsahuje viac ako 60 pohyblivých prvkov. Deti pomôžu žeriavu vytiahnuť náklad, otvoriť palubu nákladného lietadla, môžu preskúmať podpalubie rybárskej lode alebo objaviť, čo sa skýva vo vnútri hasičského auta.

 

 

Naj... stavby v pohybe deťom predstavia ako sa stavia budova, diaľnica, či horská dráha v zábavnom parku. Ako zostaviť časti žeriava, dopravného lietadla alebo zaoceánskej lode. Pohyblivé prvky umožnia deťom uviesť do pohybu stroje a zariadenia, ktoré sa na veľkých staveniskách nachádzajú: bagre, buldozéry, domiešavače, fixné a mobilné žeriavy, zarovnávacie stroje, raziace stroje a iné.

 

 

Verím, že sme vás niečím inšpirovali a vybrali ste si ten svoj kúsok, ktorý poteší práve vaše deti.

Napíšte komentár