Informujeme vás, že na tejto stránke používame súbory cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu stránky, jej zabezpečenie, poskytovanie funkcií sociálnych sietí, prispôsobenie obsahu a reklám používateľom a analýzu návštevnosti a správania používateľov.

Nálepkový zošit - zaručená zábava pre najmenších

Napísal Nina 09.09.2020 0 Komentár(e) Tipy zo sveta kníh a hračiek,

Poznáte to. Potrebujete chvíľku kľudu a Vaše dieťatko nie a nie sa zahrať samé. Chcete dovariť obed? Alebo narýchlo odpísať na email? Či nebodaj máte svoju obľúbenú chvíľu pre seba, so šálkou kávy a knihou? Alebo odchádzate na dlhšiu cestu autom? Čakáte u doktora a potrebujete drobca zabaviť, aby sa Vám tam pomaly nestaval aj na hlavu? Alebo ste v reštaurácii a chcete, aby deti ostali pokojne sedieť a čakali v kľude na jedlo?

Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali ÁNO, tak máme pre vás riešenie. My práve na takéto chvíľe vyťahujeme silné "zbrane" - nálepkové zošity :). Jednoduché, spratné a zabavia deti od 3 do 99 rokov. Áno, aj my dospelí si radi lepíme a poznám maminky, ktoré si po večeroch samé potajme obliekajú dievčatá v zošitoch "Šaty pre Zuzku".

 

 

Ak ste ešte doma žiadne nevyskúšali, tak poďte do toho. Nadchádzajúci jesenný čas je na to viac než vhodný, keďže postupne začneme tráviť  poobedia viac doma ako vonku.

Nálepovaním si deti trénujú jemnú motoriku, predstavivosť a rozvýjajú fantáziu. Viaceré zošity majú aj pridanú hodnotu a deti sa z nich dozvedia rôzne zaujímavé informácie.

 

 

Radi vám teraz predstavíme naše obľúbené zošity. Pekne zaradené tématicky do kategórii, nech sa vám lepšie vyberá :).

Vo všeobecnosti platí, že v prvej časti zošita sú vždy dvojstranny, kam deti nalepujú nálepky, ktoré sú v druhej časti zošita na hárkoch, ktoré môžete deťom pred lepením vytrhnúť, aby sa im lepšie lepilo. Nálepky nemajú vo väčšine zošitoch určené presné miesto, nech si deti trénujú fantáziu, len majú priradenú dvojstranu, kde patria, čo deti môžu, ale aj nemusia dodržiavať :).

 

CESTOVANIE, VÝLETY

Zošit môžete zvoliť podľa záujmu dieťatka alebo aj podľa toho, kam sa práve chystáte, ak beriete zošit so sebou napríklad na cesty do auta. Veľmi pekným všeobecným nálepkovým zošitom je First Sticker Book Travel. Nájdete v ňom nálepky na témy: "Na železničnej stanici, V prístave, Na diaľnici, Na letisku, Plavba, Na kanáli, V meste, V múzeu.

Druhý zošit, Little First Stickers Summer, je neodmysliteľnou súčasťou pre letné leňošenie. Ale keďže má veselé obrázky, tak si ho deti nalepujú kedykoľvek. Aspoň na leto zaspomínajú :). Obsahuje nálepky na tieto témy: "Na pláži, V parku, Pri jazere, Piknik, Stavanie hradov z piesku, Kempovanie, Hry na záhrade, Na pobreží, Letné trhy".

 

 

Ak sa chystáte niekde cestovať lietadlom, alebo máte doma malého obdivovateľa lietadiel, tak zošit First Sticker Book Airport neobídte. Zachytáva všetky procesy, ktoré sa na letisku dejú pred a aj po odlete.

 

 

Ak s deťmi radi chodíte do múzeí, alebo sa chystáte začať, tak môžete vybrať zošit First Sticker Book Museums. Deti sa vďaka nemu naučia, aké existujú rôzne múzeá a aké sa v nich nachádzajú exponáty :). V zošite nájdete dvojstranny s týmito témami: "Egyptské múzeum, Vedecké môzeum, Prírodovedecké múzeum, Historické múzeum, Dopravné múzeum, Múzeum kostýmov, Múzeum hračiek."

 

 

Posledným zošitom z tejto trojice je nálepkový zošit First Sticker Book Jobs. Je viac všeobecný a predstaví deťom rôzne oblasti života. Nie len konkrétne povolanie ale celé prostredie, v ktorom sa daní ľudia pohybujú. Nachádzajú sa v ňom témy: "V hasičskej stanici, V škole, Relaxačné centrum, V nemocnici, V nákupnom centre, V zoo, Na farme, Na stavbe".

 

 

ZVIERATKÁ, FARMA, ZÁHRADA

Ak je deťom milšia príroda, zvieratká, zaujímajú sa o živoat na farme, alebo čo sa ako pestuje, tak nakuknite do týchto zošitov.

First Sticker Book ZOO deti prevedie celou zoologickou záhradou a uričte pri ňom radi zaspomínajú na váš spoločný výlet, keď ste boli v ZOO. Nájdete tam dvojstrany a nálepky na témy: "Levy a tigre, Africké zvieratá, Slony, Tučniaci a tuleni, Plazy, Vtáctvo, Akvárium, Šimpanzy a Život v ZOO".

 

 

Ďalšími dvomi tipmi sú zošity Little First Stickers Pets a Little First Stickers Horses & Ponies. Prvý je o domácich maznáčikov. Nájdete tam dvojstrany venované mačiatkam, psíkom, škrečkom, vtáčikom, rybičkám a ďalším. Nálepkový zošit o koníkoch sa zas venuje čisto koňom. Prevedie deti stajňami, závodmi, starostlivosťou o koníky, až cez nočné kempovanie na koňoch :).

 

 

Nasledujúce dva zošity sú zamerané viac na pestovanie a starostlivosť o záhradu a zvieratká na farme - First Sticker Book GardenLittle First Sticker Farm.

 

 

PRE DIEVČATÁ

Tieto 3 zošity sú ozaj viac dievčenské a môžete nám veriť, že budú obľúbené. Ak chcete doniesť nejaký malý darček na návštevu, tak týmito zošitmi krok vedľa nespravíte.

First Sticker Book Ballet Show je pre všetky malé tanečnice a nadšené baletky. Nachádzajú sa v ňom nálepky na témy: "Príchod na tréning, Rozcvička, Baletná hodina, Baletná súťaž, Baletný obchod, Príprava na vystúpenie, Vystúpenie, Baletné predstavenie Popoluška, Oceňovanie".

 

 

Edícia Šaty pre... je typický dievčenský obliekací zošit. Aké sme milovali aj my, keď sme boli malé. Zošity sú tématicky zamerané na krajinu. K dispozícii je množstvo nálepiek oblečenia a doplnkov, takže si ich deti môžu krásne kombinovať. Nálepky, ktoré deťom ostanú, môžu využiť a kresliť si vlastné postavičky a zvyšené šaty obliekať práve im.

 

 

PRE CHLAPCOV

Protipólom vyššie spomínaných nálepkových zošitov, ktoré sú skôr pre dievčatá sú nasledovné, skôr chlapčenské zošity.

First Sticker Book Cars ukrýva v sebe veľa zo sveta áut. Little First Stickers Tractors and Trucks je zameraný na nákladné vozidlá v rôznych terénoch a traktory. Little First Stickers Digger and Cranes zas na rôzne stavebné stroje. Chalpci si naozaj prídu na svoje :).

 

 

Ak máte doma malého nadšenca dinosaurov, tak vyberte nálepkový zošit Big Dinosaur Sticker Book. Nachádza sa v ňom až 12 dvojstrán - scén, kam deti lepia dinosaurov rôznych druhov.

Pre malých futbalistov máme v ponuke nálepkový zošit First Sticker Book Football.

 

 

NÁUČNÉ ZOŠITY

Do tejto kategórie sme zaradili 4 nálepkové zošity, ktoré chcú deti nie len zabaviť a manuálne ich potrénovať, ale ich aj niečo naučiť. Nenásilnou, hravou formou.

Nálepkový zošit Space Sticker Book je podrobný zošit o vesmíre a živote astronauta. Obsahujem viac ako 250 nálepiek.

 

 

Sticker Picture Atlas of the World obsahuje dvojstranny s jednotlivými časťami sveta. Sú tam krásne zachytené kontinenty, na ktoré deti nalepujú nálepky s typickými živočíchmi, stavbami alebo inými zaujímavosťami danej oblasti.

 

 

Nálepkové zošity o ľudskom tele nám nesmú chýbať. V ponuke máme dva - jeden pre malkáčov a druhý pre staršie deti. Zošit Human Body Sticker Book je podrobný, s množstvom zaujímavých informácii. Ilustrácie rôznych častí ľudského tela má už viac prepracovanejšie a deti sa z neho veľa naučia.

First Sticker Book Your Body je perfektný ako prvý zošit o ľudskom tele. Odporúčame pre deti od 3 rokov. Obsahuje základné časti ľudského tela, venuje sa aj našim zmyslom a vlastnostiam. Vynikajúco poslúži aj v prvom ročníku pri učení angličtiny :):

 

 

SUDOKU

Obrázkové nálepkové Sudoku. Tieto zošity so Sudoku fungujú na rovnakom princípe ako klasickésudoku pre starších. V každom riadku a v každom stĺpci sa musí nachádzať každý obrazok len 1x. Rozdiel je v tom, že tú sú namiesto čísel rôzne obázky a tie sa dokonca nalepujú. Čo je pre deti ešte väčšia zábava. Vynikajúce na cibrenie logického myslenia.

Odporúčame pre deti od 3 a pol / 4 rokov.

 

 

NÁLEPKOVÝ SET

Úplne na záver máme niečo aj pre mladších. Nálepkový set so znovupoužiteľnými nálepkami. V ponuke máme 3 rôzne sety. Každý obsahuje 5 scén a viac ako 100 nálepiek, ktoré deti môžu dookola odlepovať a nalepovať.

 

 

Tak ako? Ktoré sú tie pravé pre vaše deti? :)

Napíšte komentár