Darček na prvé narodeniny - najlepšie tipy

Napísal Nina 27.04.2020 0 Komentár(e) Tipy zo sveta kníh a hračiek,

Prvé narodeniny sú dôležitým miľníkom v živote dieťatka a celej rodiny. Takáto udalosť si určite zaslúži výnimočný darček :). Nemusí ich byť veľa, o tom Vás presviedčať nejdeme. Chceme Vám ale ukázať, aký darček vybrať, aby dieťatko v tomto veku zaujal a podporil v jeho ďalšom vývoji.

Do tohto článku sme vám zhrnuli naše tipy na hračky, aj knihy, ktoré sú vhodným darčekom k prvým narodeninám.

 

 

HOJDAČKA SPECTRA

Našim prvým tipom je obľúbená multifunkčná drevená hojdačka Spectra od českej značky Utukutu. Hojdačka sa ľahko zmení na mostík, pultík, dráhu pre autá, čítací kútik, postieľku pre bábiky. Je to jeden z drahších tipov ale je to dlhodobá investícia, keďže deti hojdačku využívajú veľakrát až do svojich 5 rokov. A niektoré aj dlhšie :). V ponuke máme rôzne farebné prevedenia - biele, pastelové, dúhové, prírodné, s fúzikmi, s pusinkou. Výber je len na vás. V neposlednom rade, je to krásny doplnok do bytu :). Všetky typy nájdete TU.

 

 

KOČÍK PRE BÁBIKU - SWEET DREAMS

Väčším darčekom pre dievčatá môže byť aj kočiarik. Zvoľte drevený, kvalitný, ktorý vám dlhšie vydrží a zároveň vám nebude vo vašej obývačke vizuálne prekážať :). Kočík Sweet Dreams má vpredu aj malú taštičku a striešku, ktorá sa dá sklopiť. Súčasťou je aj mäkký matrac.

 

 

HRACIE HUDOBNÉ STOLÍKY

Jednoročné deti stále veľmi fascinuje zvuk. Tóny, rytmus. Je to ten správny vek na podporenie, preto určite odporúčame niektorý z našich hudobne zameraných stolíkov. Obidva sú drevené, pestrofarebné, aby deti zaujali a nájdete na nich hneď viacero prvkov na hru. Stolíky nájdete na našom eshope TU.

 

 

 

VEĽKÝ ŤAHACÍ JEŽKO

Drevený pestrofarebný ježko, ktorého si deti môžu za sebou ťahať, sa rýchlo stane ich verným kamarátom. Jeho telo v tvare kolesa sa točí a dá sa zložiť. Súčasťou je aj 5 vhadzovacích tvarov, na ktorých sa deti môžu učiť farby a tvary.

 

 

ŤAHACÍ PSÍK

Ďalšia obľúbená ťahacia hračka z dreva. Psík ukrýva úložný priestor, kde si deti môžu ťahať svoje malé poklady. Je interaktívny, obsahuje počítadlo, 3 tvary na vhadzovanie a pohyblivé ozubené kolieska. Dá sa mu hýbať uškami, aj očami.

 

 

ODŤAHOVAČ ÁUT

Ak by ste k jednúmu roku chceli drobcovi založiť vozový park, tak odporúčame začať týmto dreveným odťahovačom :). Je dostatočne veľký, má pohyblivú plošinu a obsahuje aj 3 menšie autíčka.

 

 

VKLADAČKA TVARY

Od 1 roka môžete s deťmi začať trénovať jemnú motoriku. Klasická, jednoduchá vkladačka je na to viac než vhodná. Popritom si deti rozvíjajú logické myslenie. Deti sa pri nej neskôr naučia farby a tvary. Táto ich obsahuje až 12.

 

 

KOCKY SO ZVIERATKAMI

Na prvé zoznámenie s kockami dobre poslúži takáto stohovacia veža. Táto je výnimočná lebo obsahuje drevené zvieratká - obyvateľov svojich domčekov. Kocky majú zo strán otvory a pre hru sú o to viac zaujímavejšie. Dajú sa ukladať na seba, či vedľa seba na desiatky spôsobov. A taktiež búrať. To robia predsa najmenšie deti najradšej :).

 

 

MONČIČI

Mončičáci sú nestarnúce hračky a u detí dlhodobo obľúbené. Majú mäkké, na dotyk príjemné telíčko a roztomilý výraz tváre. Dajú sa vyzliekať a prezliekať, čo ocenia deti, keď budú staršie. A hlavná vec - Mončiči si vie dať palček do úst :). V ponuke máme chlapcov, aj dievčatá v rôznych oblečeniach.

 

 

KNIHY

Samozrejme tu nesmú chýbať naše knižné tipy. Toto obdobie je dôležité na budovanie si slovnej zásoby preto odporúčame knihy, ktoré ponúkajú učenie prvých slov.

 

MOJA PRVÁ KNIŽNICA

Ako prvé knižky môžete zvoliť niektorú zo série Moja prvá knižnica alebo Knižky vo vežičke. Balenia obsahuje vždy viac malých knižiek, ktoré sú pre ročné deti akurát do rúčky. Každá knižka zobrazuje len predmety z určitej kategórie a ilustrácie sú reálne fotografie.

 

 

OBRÁZKOVÁ KNIHA

Ďalšou skvelou edíciou knižiek na učenie prvej slovnej zásoby je edícia Obrázková Kniha. V knihe Slová sú predmety naprieč všetkými kategóriami. Vždy ale podelené na jednotlivé dvojstranny. Leporelá Zvieratá a Doprava sú už viac špecializované ale u detí nemenej obľúbené. Veci sú tam tiež podelené do podkategórii. Knihy sa úžasne listujú a deťom pozerajú, lebo na boku majú vždy záložku s vyobrazením aká skupinka obrázkov ho na danej dvojstranne čaká. Tieto knižky budú deti s radosťou čítať až do tretieho roka.

 

 

BABY TOUCH

Zo skupinky obľúbených "Touch and Feel" kníh, kde deti skúmajú strany aj hmatom, odporúčame pre vek 1 rok, sériu Baby Touch Tab Book. Knihy majú pre deti lákavý vzhľad - zboku vytŕčajúce obľúbené záložky a na jednotlivých stranách väčšie ilustrácie na danú tému. Ilustrácie vo vnútru sú doplnené o odlišnú textúru a povrch. 

Kniha Baby Touch: Moo! Moo! Tabs je zameraná na predmety na farme. Kniha Baby Touch: Vehicles Tabs na dopravné prostriedky a kniha Baby Touch: Animals Tabs všeobecne na zvieratká. Môžete nám veriť, že s touto edíciou u detí určite zabodujete.

 

 

POTULKY

Slovná zásoba sa vynikajúco získava aj pri obľúbených veľkoformátových hľadacích leporelách, kde máte možnosť s dieťatkom rozprávať o množstve detailov. Možno sa vám bude zdať, že pre tak malého drobca je na strane až príliš veľa detialov. Ale opak je pravdou. Edícia Potulky je v tomto smere pre najmenších najlepšia a deti od 18 mesiacov na knihu už krásne reagujú. Slovná zásoba, ktorú pri knihe používate je naozaj široká. Je už len na vás, či budete v knihe rozprávať o každej dvojstranne zvlášť alebo si zvolíte postavičku a budete ju pozorovať naprieč celou knihou a vymyslíte si k nej jej vlastný osobný príbeh :).

V edícii vyšli Potulky jarou, Potulky letom, Potulky jeseňou, Potulky zimou a Potulky nocou.

 

 

Veríme, že sme vám,  pre toho vášho ročného drobca, vnukli nejaký skvelý tip na darček. My všetkým želáme veľa zdravia a každodenné úsmevy a šťastie v tváričke.

Napíšte komentár