Jarné tipy na detské knihy a hračky

Napísal Nina 01.04.2020 0 Komentár(e) Tipy zo sveta kníh a hračiek,Recenzie a testovanie kníh a hračiek,

Pripravili sme si pre vás jarný článok, ktorý vás nabudí a rozžiari. Knihy a hry vás svojimi farbami, pestrosťou a chuťou dobijú energiou :). Vybrali sme pre vás tie najlepšie knihy a hračky s jarnou, záhradnou tématikou. Tento rok vítame jar trochu nezvyčajne a trávime doma viac času, ako bolo obvyklé. S nami ho budete tráviť navyše tématicky a plnohodnotne :).

 

 

KNIHY PRE NAJMENŠÍCH

Ako vždy začneme knižkami pre najmenších. Po akej siahnuť? Najkrajším jednoduchým obrázkovým leporelom pre deti s témou jari je kniha Spring od ilustrátorky Gerda Muller. Obsahuje ilustrácie, ktoré predstavujú činnosti, ktoré deti s rodinou robia na jar.

Krásnou zvukovou jarnou knižkou je kniha Garden sounds, ktorá obsahuje nádherné, farebné ilustrácie z prostredia záhrady. Zachytáva vtáčikov, motýlikov, chrobáčikov. Má vyrezávané strany a na každej je tlačítko určené na jeden zvuk. Môžeme vám zaručiť, že knižka sa bude páčiť nielen dieťatku, ale aj vám :).

A prvú trojicu kníh uzatvára pestré leporelo Colours with a Ladybird, ktoré má rôzne hmatové plôšky na skúmanie aj prstíkami a dobre vám poslúži aj na učenie farieb. 

 

 

 

 

Leporelo Kde je pani sliepka je obľúbené už pre deti od 9 mesiacov. Obsahuje plstené časti, ktoré v knihe zakrývajú vždy nejaký obrázok. Kým nevyskúšate, tak neuveríte, ako sa dieťatko neskutočne teší, keď látku odkryje a niečo objaví :).

Na rozdiel od ostatných spomínaných knižiek, kniha Medvedík v záhrade už obsahuje aj krátky, veselý príbeh. Kniha je určená pre deti približne od roku a pol a ukrýva v sebe originálny výsuvný mechanizmus.

 

 

 

VEĽKOFORMÁTOVÉ LEPORELÁ

Tieto knihy sú všestranné a určite nepatria do rúk len malkáčom. Veľkoformátové hľadacie leporelá sú všeobecne veľmi obľúbené. Dá sa s nimi veľmi pekne pracovať. Buď môžete sledovať jednu postavičku naprieč celou knihou, vymýšľať jej príbeh alebo si prezerať každú stranu jednotlivo a skúmať, čo sa na danej ilustrácii deje. O rozprávanie s deťmi nebude núdza :). Do našej jarnej témy sme vybrali tieto 3 leporelá. Veľká knižka FARMA pre malých rozprávačov, Potulky jarou a Rok na dedine

 

 

Z každej z nich sme vám odfotili pre lepšiu predstavu jednu dvojstrannu :). Každá je iná a každá má niečo do seba.

 

 

 

 

KNIHY PRE DETI OD 2 ROKOV

Nasledovné knihy sú príbehové - na jarnú a kvetinkovú tému. Záhrada v oblakoch je knižná novinka, ktorá je o priateľstve a krásne vykresľuje príbeh dievčatka, ktoré si začne plniť svoj sen. Nádherne ilustrovaná, nežná kniha s krátkym textom.

V knihe Kto rastie v sade spoznáte zas spolu s malým slávikom množstvo stromov a kríkov. Nie je to encyklopédia ale kniha s príbehom a nádhernými ilustráciami Oksany Bula.

 

 

 

Ak hľadáte jarnú, veľkonočnú knižku, tak určite siahnite po Terke alebo Kubkovi. Kubko objavuje jar a Terka oslavuje Veľkú noc. Obe knihy opisujú rôzne veľkonočné zvyky, slovenské, aj nemecké. Vyfukovanie a maľovanie vajíčok, sadenie žeruchy alebo napríklad pre zahraničie typické hľadanie vajíčok na záhrade.

 

 

KNIHY ENCYKLOPEDICKÉHO CHARAKTERU

Okienkových alebo inač interkatívnych kníh na jarnú tému nájdeme relatívne dosť. Pre menšie deti odporúčame okienkové leporelo Čo objavíš v záhrade s viacerými odklápacími skrýšami, za ktorými sa v knihe ukrývajú zvieratká.

Okienková knižka Ako rastú kvety je približne pre deti od 2 rokov. Odpovedá deťom na základné otázky o kvetinkách hravou formou otázky a odpovede pod daným okienkom. Prečo sú kvety farebné a tak pekne voňajú? Prečo menia listy farbu a potom opadávajú? Aké sú najväčšie, najčudnejšie a najviac páchnuce rastliny na svete? a mnohé iné.

 

 

 

Tajomstvá našej záhrady je kniha z vynikajúcej edície Posvieť si na to. Keď si strany podržíte proti svetlu alebo budete čítať knihu s baterkou, ktorou si budete strany podsviecovať, tak sa vám začne odkrývať, čo sa v záhrade naozaj deje. Veľmi pekná, pre deti fascinujúca, interaktívna kniha.

 

 

Nasledujúca trojica kníh je o zvieratkách, ktoré žijú v záhrade, o rastlinkách, ktoré sa v nej pestujú, stromoch, ktoré na nej bývajú posadené. O tom, čo sa v záhrade deje, ako v nej môžeme pracovať a oddychovať.

Veľkou všeobecnou encyklopédiou o záhrade je kniha zo série Vieš už prečo? V záhrade. Má okienka a prekne rozdelené a ilustrované všetky informácie. Samostatnou knihou o zvieratkách, ktoré žijú v záhrade, je okienková kniha Kto žije v záhrade.

 

 

 

Kniha Vysvetli mi, prečo slimák nemá nožičky? Moje prvé otázky o záhrade je kniha, ktorá deťom jasne odpovedá na otázky typu: prečo je tráva zelená, ako rastie mrkva, prečo si vtáky stavajú hniezda a iné. Vynikajúca už pre deti od 2 rokov.

 

 

KNIHY O PRÍRODE

V encyklopedických knihách Poznaj príroda a Mojich prvých 1000 slovíčok Príroda, zas nájdete množstvo informácii o prírode celkovo. Nie len o kvetinkách, pestovaní a jari. Ale aj o prírode na poli, v lese, pri mori a vo vzdialených krajinách. Jedna z nich sa vám určite v knižnici zíde :).

 

 

 

Pracovný zošit Výtvarná dílna PŘÍRODA malujeme a tvoříme je zas nabitý rôznymi kreatívnymi úlohami, kedy deti používajú na dotvorenie obrázku veci z prírody. Kamienky, trávy, zemiak, citrusy...

 

 

KREATÍVNE ZOŠITY

Ak chcete deti zabaviť aj trochu samostatnejšie, tak im vyberte nálepkový zošit Little First Stickers Farm s rôznymi prostrediami z farmy, kde deti môžu nalepovať viac ako 250 nálepiek, ktoré zošit obsahuje :).

Druhou možnosťou na perfektné zabavenie je odtlačkový zošit Fingerprint Activites Garden, kedy deti za pomoci svojich prstíkových odtlačkov dotvárajú do knihy obrázky. Vynikajúce je, že kniha má špirálovú väzbu, aby sa dobre listovala a ostala na každej úlohe pekne otvorená a súčaťou knihy sú aj prstové odtlačkové farby, ktoré idú ľahko zmyť z prstov, aj oblečenia. ODporúčame pre deti od 3 rokov.

Alebo zvolte niektoré z našich prstových farieb a deti si môžu tvoriť svoje vlastné diela bez obmedzenia a určovania :).

 

 

 

 

SPOLOČENSKĚ HRY A HRAČKY

Dlhé chvíle doma si radi spestrujeme aj spoločenskými hrami, ktoré krásne deti rozvýjajú. Naše obľúbeneé sú od spoločnosti HABA a Janod. V ponuke máme tie najlepšie. Do tohto jarne ladeného článku sme pre vás vybrali Spoločenskú hru Krtkovia, Hra trhanie mrkvičiek a známa hra Ovocný sad.

Na mnohých fotkách sme ako dekoráciu používali drevené magnetky Záhrada, ktoré deťom pekne poslúžia pri hre a predstavovaní témy jari.

 

 

Hra ovocný sad mini verzia je kooperatívna hra, kde hráči hrajú všetci spolu proti havranovi. Výhoda pre malé deti, buď vyhrajú všetky alebo ani jedno :). Skvelá hra už pre deti od 3 rokov. V ponuke máme túto cestovnú verziu v plechovičke, vhodnú aj na výlety a chaty so sebou.

 

 

Okrem hier, nájdete u nás v ponuke aj rôzne detské záhradnícke náradie, lopatky, kýbliky. Deti sa predsa tak radi zapoja do doslepáckej činnosti a budú po nás opakovať. Nezabudnite na to! :)

 

 

Príjemné jarné dni vám želáme.

 

Napíšte komentár