Informujeme vás, že na tejto stránke používame súbory cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu stránky, jej zabezpečenie, poskytovanie funkcií sociálnych sietí, prispôsobenie obsahu a reklám používateľom a analýzu návštevnosti a správania používateľov.

Knihy a hračky pre malých pacientov

Napísal Nina 07.10.2019 0 Komentár(e) Najčítanejšie,Tipy zo sveta kníh a hračiek,

Prišla jeseň a s ňou aj sychravé obdobie, ktoré žiaľ so sebou prináša aj rôzne soplíkové, či nebodaj iné, vážnejšie choroby. Nie každé dieťaťko to prežíva ľahko. Niektoré si nechce dať zmerať teplotu, iné zas nechápe, prečo nemôže ísť behať von na ihrisko a ďaľšie bojuje s navýšením vitamínov a nechce sa kamarátiť s ovocím a zeleninou. 

 

A pre tieto deti sme si pripravili perfektný výber kníh a hračiek s témou choroby, návšteva u lekára, nemocnica, ošetrovanie. Na konci článku nájdete tipy na najkrajšie doktorské kufríky, tak určite dočítajte až dokonca :). 

 

 

1. Knihy pre najmenších

Prvá skupinka kníh sú tipy pre deti vo veku od 1 roka. S veľkými obrázkami a malým množstvom textu.

 

 

Rozkladacie leporelo Chorý medvedík je už stálica na trhu. Je to známy veršovaný príbeh od Ľudmily Podjavorinskej, v ktorom sa dievčatko stará o svojho chorého medvedíka. Nakoniec zistia, že na vyliečenie mu pomôže najmä ovocie a zeleninka.

 

 

"Ľutuje ho, ratuje ho Anka malá, na bruško mu obklad dala, hrdielko mu zaviazala. Márne boli všetky lieky do radu, musel macko k lekárovi po radu."

 

 

Kniha Malé nehody veľkých nezbedníkov má tvrdé leporelové strany. Je veršovaná a obsahuje 5 náplastí, ktoré deti lepsia podľa pokynov na poranené zvieratká. Náplaste sa dajú nalepovať viackrát. Veľmi milá, interaktívna kniha.

 

 

Pomocou básničiek z knižky Básnička ti pomôže, zvládnete hravo s deťmi mnohé každodenné situácie. A nie len tie, ktoré sa týkajú choroby. Umývanie rúk, zaviazanie šnúrok, užívanie lieku, zapínanie kabátika, čistenie zubov, ranné vstávanie a iné. Riekanky od Daniela Heviera sa na Vás, aj na Vaše deti nalepia naozaj rýchlo.

 

 

Doplnkový tip v tejto kategórii je CD Pozitívne rozprávky. Obsahuje 5 rozprávok a ku každej jednu pesničku. Ide o jedinečné motivačné rozprávky, ktorých autorka je doktorka psychológie. Do každej rozprávky vložila pozitívne posolstvo. Nachádzajú sa tam tri známe rozprávky ale s upraveným dejom - Červená Čiapočka, Medovníková Chalúpka, Popoluška a dve nové rozprávky - Vyberám si zdravie a Darované hračky.

 

 

2. Knihy pre škôlkarov

Príbehové knihy zo života detí, v ktorých sa možno aj spoznajú.

 

 

Prvou dvojicou kníh sú knihy o Barborke. V edícii ich vyšlo oveľa viac. Každá z nich obsahuje 4 príbehy a práve v týchto dvoch knižkách sa nachádza príbeh aj z lekárskeho prostredia. Barborka a jej veľké starosti má príbeh s názvom "Barborka ide k doktorovi" a v knižke Barborka a jej ťažké chvíle nájdete príbeh "Barborka v nemocnici".

 

 

Kniha Soplík Lolík prináša nový pohľad na škôlkársky soplík, ktorého sa netreba báť. Lolík je soplík, ktorý býva v Hankinom nose. Chce odísť z detského nošteka inak ako jeho predkovia. Myslíte, že sa mu to podarí? :)

 

 

Druhá dvojica kníh je zo známych edícií kníh o Kamarátovi Kubkovi a Kamarátke Terke. V knihe Terka je chorá, Terka ochorie a stará sa o ňu ocko. Kniha Kubko u lekára nám zas predstaví ako to môže vyzerať na bežnej prehliadke u doktora. Kniha ako stvorená na prípravu pred návštevou doktora.

 

 

Obidve knihy sú na každej strane bohato ilustrované a dopĺňané o malé množstvo textu, aby príbeh vydržalo počúvať aj menšie dieťaťko ako trojročné.

 

 

Kniha Boribon ochorel je tiež z obľúbenej edície kníh. Macko ochorie a dostane vysokú horúčku. Navštívi ho doktor, musí brať lieky a ležať v posteli. Postupne zvláda všetky veci, ktoré musí možno absolvovať aj vaše dieťatko a tak mu ide pekne príkladom.

 

 

Táto dvojica nie je priamo o chorobe. Ale s témou určite súvisí. Má deti nabudiť, aby si obľúbili ovocie a zeleninu a ich jedením chorobám predchádzali.

 

 

Kniha Moji zeleninkoví kamaráti obsahuje básničky, vďaka ktorým sa deti so zeleninkou určite skamarátia. Každá strana je venovaná  inej zelenine a je ich spolu až 45. Odporúčame používať napríklad aj pri spoločnom varení a príprave jedla.

Fotky dopĺňa drevené puzzle Zelenina s úchytkami, ktoré vám pomôžu pri prvom zoznamovaní.

 

 

Ovoce a zelenina je jedinečná samolepková knižka s témou ovocie a zelenina. Obsahuje viac ako 150 nálepiek. Zošit je vytvorený veľmi pekne, obsahuje množstvo informáciíí o pestovaní, raste a konzumácii.

 

 

3. Knihy pre predškolákov

Pre staršie deti, ktoré sú už rozhľadenejšie, odporúčam na krátenie chvíľ doma, nasledovnú trojicu kníh.

 

 

Ilustrácie Richarda Scarry's sú veľmi známe a obľúbené. V knižke What Do People Do All Day sú vďaka obyvateľom mestečka predstavené viaceré povolania. Medzi inými je v nej aj kapitola o lekároch a sestričkách.

 

 

Najlepšia okienková kniha na túto tému je Nemocnica - pozri sa pod obrázok. Táto knižka je skvelá, ak sa s deťmi chystáte z nejakého dôvodu do nemocnice. Alebo ich toto prostredie len láka. Nájdete v nej napríklad viac z prostredia príjmu, ambulancie, čakárne, pohotovosti, nemocničnej izby alebo operačnej sály.

 

 

Veselá knižka z nemocničného prostredia, tento krát v podaní zvieratiek - doktorov, aj pacientov. Zvieracia nemocnica na Obväzovej ulici

 

 

Hra na doktora, doktorku, sestričku je u detí nesmierne obľúbená. A doktorský kufrík poteší určite každého. Nájdete u nás viacero typov od rôznych výrobcov. Odfotili sme vám tri zvnútra, nech máte možnosť do nich aj nahliadnuť. Nižšie ich nájdete aj s prelinkami na náš eshop.

 

 

Doktorský drevený kufrík Isabel od značky Small Foot by Legler. Je drevený, obsahuje doktorskú čiapku, zápisník, fonendoskop, pinzetu, teplomer, injekciu, niekoľko dózičiek a fľaštičiek, tabletky a dokonca aj leukoplasty. Všetko ladené do príjemnej ružovej farby s veselými jahôdkami.

 

 

Záchranársky set v kufríku od značky Small Foot by Legler je tiež drevený. Najväčším rozdielom je, že obsahuje aj tlakomer, ktorý bežne v kufríkoch nenájdete. Inač je jeho obsah veľmi podobný predchádzajúcemu.

 

 

Detský doktorský kufrík od značky Bigjigs Toys. Obsahuje nemocničnú zásteru, tabuľku so záznamom a drevené nástroje ako fonendoskop, injekciu, teplomer, kladivko a sprej.

 

 

Táto téma je naozaj obsiahla a veci určite zaujmú nie len deti, ktoré sú práve choré. My vám hlavne želáme, aby vás choroby obchádzali a na doktora ste sa s deťmi len hrali. 

Napíšte komentár