Pre zlepšenie našich služieb používame cookies.

Prázdniny u babky

Napísal Nina_Némethová 08.08.2019 0 Komentár(e) Typy zo sveta kníh a hračiek,Recenzie a testovanie kníh a hračiek,

Náš posledný tohtoročný článok ladený k letným prázdninám. Už som pre vás spísala tipy na prázdniny pri mori, tipy na prázdniny na horách, a do tretice to budú prázdniny u babky. Na dedine, so záhradou, na farme, v blízkosti zvieratiek. Také typické, ktoré si pamätáte z detstva.

 

 

Hľadacie obrázkové knihy sú pre malé deti vždy dobrou voľbou. Rozširujú slovnú zásobu, trénujú postreh a rodič s dieťaťom majú vtedy úzky kontakt, lebo sú nútení spolu o ilustráciách komunikovať. K dnešnej téme som vybrala leporelo Rok na venkově a knihu Čo sa stalo na výlete.

 

 

Tieto malé figúrky na fotkách sú kolky Farma. Set obsahuje 6 drevených figúrok a jednu loptu. Sú relatívne malé, takže aj skladné. Odskúšali sme ich a deti sa ich nechceli vzdať. Ľahko ich rozložíte vonku, aj vnútri.

 

 

Pre malkáčov môžete tiež zaobstarať Moj malý slovník Na farme. Obsahuje základné slovíčka, ktoré sa týkajú farmy, usporiadané prehľadnou, mini encyklopedickou formou. 

 

 

Naše obľúbené drevené puzzle máme aj s motívom Farmy. Má 48 dielikov, ktoré sú drevené, rezané laserom, preto nehrozí žiadne poškodenie.

 

 

Čo všetko sa dá v záhrade robiť, pestovať, čo do nej patrí, aké činnosti tam vykonávame. To všetko sa deti dozvedia v knižke V záhrade Vieš už prečo, ktoré navyše skrýva desiatky okienok.

 

 

Na rozvoj hmatového zmyslu odporúčame jednoznačne hmatové pexeso. Drevená podložka a 10 valčekov obsahujú 10 rôznych povrchov. Dieťatko má čisto podľa hmatu priradiť valčeky na správne miesto.

 

 

Trochu starších čitateľov môžu zabaviť nasledovné dve knihy. Terka sa učí bicyklovať, lebo najlepšie to predsa len ide v lete na dedine. Edíciu Kamarátka Terka odporúčam od 2 rokov. A Claude na vidieku. Zábavné príhody psa Claude a jeho kamošky ponožky. Kniha je určená pre deti od 5 rokov. 

 

 

S prázdninami, všeobecne, sa mne osobne spája hra kariet. Akákoľvek. Ja som za všetky vybrala karty Tri prasiatka, lebo sú úplne iné ako obyčajné kvarteto. 

 

 

Vo výbere nesmú samozrejme chýbať pracovné zošity. First Sticker Book Pets je s nálepkami a deti dolepujú zvieratká do rôzneho prostredia. Obsahuje viac ako 150 nálepiek. Moja prvá kniha o domácich zvieratách zas obsahuje aj nálepky, aj rôzne jednoduché úlohy na spájanie, doplnenie, dokreslenie. Vhodné od 3 rokov.

Pracovný zošit Prázdniny na chalupe s Montessori rozvíja koncentráciu a jemnú motoriku, prebúdza u detí prirodzenú zvedavosť, čím podporuje proces učenia. Obsahuje 50 úloh, skladanie, vystrihovanie, vyfarbovanie a dokonca rôzne hry a návody.

 

 

Ak vás zaujali zvieratká na fotke, tak sú z tuby Mláďatá z farmy. Sú to ručne maľované miniatúrne repliky zvierat, vyrobené s dôrazom na presnosť detailov zvierat. Tuba obsahuje 12 figúrok s veľkosťou 4 - 7,5cm.

 

 

A posledným mojím tipom je spoločenská hra Jenga - Sliepka v kuríne. Hra podporuje trpezlivosť a jemnú motoriku. Úlohou hráčou je za pomoci dlhých paličiek vysúvať tie malé tak, aby sliepočka nespadla. Hru využijete určite aj celoročne :)

 

 

Možno nie každý má možnosť stráviť typické prázdniny u babky na dedine, so zvieratkami okolo seba. Ale nič vám nebráni tomu, aby ste si pár z týchto vecí aspoň nabalili ku svojej babke, ktorá možno býva v meste a mysľou sa preniesli niekde úplne inde :).

Napíšte komentár