Informujeme vás, že na tejto stránke používame súbory cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu stránky, jej zabezpečenie, poskytovanie funkcií sociálnych sietí, prispôsobenie obsahu a reklám používateľom a analýzu návštevnosti a správania používateľov.

Tipy na knihy a hračky pre milovníkov dinosaurov

Napísal Nina 04.02.2020 0 Komentár(e) Tipy zo sveta kníh a hračiek,

Ak máte aj vy doma malého milovníka dinosaurov, tak tento článok určite neprehliadnite. Či už je mladší alebo starší, určite vás niečo inšpiruje.

A ak si myslíte, že máte doma s témou dinosaurov už všetko, tak ste na omyle :). A nemyslíme tým rôzne plyšové hračky, či oblečenie. Všetky knihy a hračky, ktoré sme dali v tomto článku dokopy sú pre deti prospešné a rozvýjajú ich. 

 

 

Článok sme rozdelili na 3 časti. Budú tu tipy na knihy, na puzzle a v závere na rôzne tvorivé a kreatívne veci.

 

Knihy pre malkáčov

 

Začneme jedinou mäkkou knihou v našom výbere. Krásnou novinkou z Wee Gallery, knihou do vody s dinosaurou tématikou. Bath books od tejto značky sú veľmi obľúbené. Na začiatku je kniha čiernobiela. Po styku s vodou sa krásne sýto zafarbí. Menšie deti sa s ňou môžu kúpať a pozorovať ako sa pri ponorení do vody sfarbí. Staršie deti si ju môžu vymaľovávať štetcom. Skvelé aj na dovolenku.

 

 

Pre úplne najmenších objaviteľov odporúčame leporelo Dinosaury - moja prvá dotyková kniha. Knižka má výrezy a rôzne dotykové plochy, ktoré sú pre dieťa v malom veku vyslovene fascinujúce. Ale ani táto kniha nezaostáva v pojmoch a dieťa už začne vnímať prvé názvy dinosaurov ako napríklad stegosaurus a spinosaurus.

 

 

Aj nasledujúca kniha je leporelového charakteru. Ale obsahuje už viac informácii. Kniha Dinosaury - 60 úžasne zaujímavých faktov je okienková. Je rozdelená na 7 kapitol a podľa toho sú na stranách kladené otázky.  Ako? Čo? Kto, čo a ktorý? Zaujímavosti. Vedeli ste, že...? Pravda alebo lož? Uhádnete to? Odpovede sa vždy skrývajú pod okienkom.
"Ako vyzerali rastliny v časoch dinosaurov?" "Vedeli ste, že aj dinosaury mali blchy?"

 

 

Na záver máme pre malkáčov veľkú novinku. Veľkoformátové dinosaurie hľadacie leporelo Veľká knižka Dinosaury pre malých rozprávačov. Sú tam veľké ilustrácie a množstvo známych, aj menej známych dinosaurov. Ale nemajte obavy, ak všetkých nepoznáte :). Na poslednej dvojstrane je každý z nich pomenovaný!

 

 

Knihy pre veľkáčov

Už pre trochu staršie deti sme vybrali tieto dve fantastické knihy. Obe majú ešte stále tvrdené, leporelové strany, takže ilustrácie si kľudne môžete prezerať aj s mladšími deťmi. Kniha Poviem Ti, čo robia dinosaury je od známej ilustrátorky Emilia Dziubak  Kniha je nabitá informáciami, podrobná ale zároveň poňatá hravo, aj vtipne. Okrem množstva informácii tam deti nájdu aj pár interaktívnych úloh.

 

 

Druhou knihou je zvuková kniha Noisy Dinosaurs. Obsahuje 6 dvojstrán, pričom na každej je jedno zvukové tlačítko. Taktiež má rôzne hmatové povrchy a deti sa tak zoznamujú s dinosaurami aj iným, interaktívnym spôsobom. Kniha je v angličtine, obsahuje základné zaujímavosti, ktoré deťom hravo preložíte. Neskôr si z nej môžu čítať už samy a precvičovať si aj svoje anglické znalosti :).

 

 

Okrem kníh určite potešíte aj nálekovým zošitom :). Dinosaur Sticker Book je pri dino téme ten pravý. Obsahuje 13 prostredí, na ktoré si deti nalepujú nálepky, ktoré sú v druhej časti zošita. Viac ako 250 nálepiek, ktoré zaručujú zábavu.

 

 

Druhým knižkovým ale zároveň aj kreatívnym tipom je Fingerprint Activities Dinosaurs. Aktivity zošit, ktorého súčasťou sú aj pečiatkové prstvové farby. Na každej dvojstrane je iná úloha, v ktorej deti dotvárajú svoje odtlačky prstov. Vždy aj s výstižným návodom "krok za krokom" ako na to :).

 

 

Puzzle pre malkáčov

Medzi obľúbené hry pre deti patria vo všeobecnosti puzzle. Existujú rôzne veľkosti, obtiažnosti a s puzzle sa môžu zoznamovať naozaj už aj tie najmenšie detičky.

 

 

Pre úplných začiatočníkov je určená takáto puzzle vkladačka Dinosaury. Je drevená, dieliky majú úchytky, aby sa deťom lepšie vyberali a ukladali. Pri hre si trénujú jemnú motoriku ale aj priraďovanie. Dinosauríkov môžete následne používať ako ukážku pri hraní alebo spoločnom čítaní knižky.

 

 

Pre trošku skúsenejšie deti, ktoré už pochopili princíp vkladania a priraďovania, skúste kúpiť prvé puzzle, ktoré sa skladajú z malého počtu dielikov. Toto balenie Puzzle Dinosaury obsahuje 6 malých puzzle dinosaurov. Tri sa skladajú z piatich dielikov a tri zo šiestich dielikov. Ku každému puzzle je aj malá predloha. 

 

 

Medzi dinosaurami na puzzle je Tyranosaurus, Triceratops, Stegosaurus, Pterosaur, Spinosaurus a Brachiosaurus.

 

 

Puzzle pre veľkáčov

Pre trochu starších máme na výber ďalšie tri puzzle. Už viacdielikové, pre deti od 3 rokov. Samozrejme každé dieťa je individuálne a netreba ho do ničoho nútiť.

 

 

Podlahové puzzle Dinosaurus od značky Jar Melo má 24 dielikov. Dieliky sú veľké, vhodné do malých rúk. Balenie obsahuje aj plánik, aby sa deťom ľahšie stavalo. Puzzle je neobvyklé tým, že dieliky majú aj rôzne netypické tvary. Taktiež nie je ohraničené do obdĺžnika ale z horného okraja vytŕča dinosaurovi celá hlava, aj kopce :).

 

 

Tento set obsahuje až 4 puzzle rôznej obtiažnosti. Puzzle majú 12 dielikov, 16, 20 a 24. Dieliky sú nepravidelne členité a daný dinosaurus sa z celého podkladu dá vždy vybrať. Puzzle sú jedinečné vďaka tomu, že v tme svietia a deti tak uvidia kostru dinosaura a rôzne iné detialy. Svietiace puzzle Dinosaury 4v1 určite u detí zabodujú :).

 

Posledné puzzle, ktoré by sme vám chceli predstaviť je drevené, vyrezávané laserom. Dieliky sú tak krásne opracované, presné a neohnete im omylom rožky ako pri klasickom kartónovom puzzle. Jeho životnosť je tak oveľa dlhšia. Toto Puzzle Dinosaury má 48 dielikov a krásne sýte farby. V závislosti od skúseností je určené pre deti od 3, resp. 4 rokov.

 

 

Hrávate doma aj domino? Dá sa s ním vyhrať na rôzne spôsoby a s týmto Dreveným dominom Dinosaury, ktoré je obojstranné, vymyslíte všetko možné. Dieliky sú pevné, pekne opracované a obrázky dinosaurov určite potešia.

 

 

Kreatívne a tvoriace veci

Knihy a puzzle nie sú jediné, kde sa stretnete s témou Dinosaury. Máme pre vás aj skvelý kombo balíček pre tvorivé a kreatívne chvíle :). Tento originálny plastelínový set Jemná plastelína - kufrík Dinosaurus je skvelým tipom aj ako darček pre malého kamaráta. Obsahuje 5 mäkkučkých plastelín, 10 formičiek na vymodelovanie 3D dinosaurov, formičku na sopku, na fosíliu, valček, nožík a veľké pódium, kde si môžete vytvarovať ďalšie drobnosti ako sú stopy a iné fosílie. 

 

Druhým tipom sú zažehlovacie koráliky. Toto balenie obsahuje jednu podložku dinosaura a 1200 korálikov.

 

 

V tvare dinosaurov máme aj voskovky z včelieho vosku. 12 voskoviek balených v drevenej krabičke. Sú vyrobené z včelieho vosku a živice. Sú zdravotne nezávadné, nelámu sa a deťom nezašpinia ruky. Svojim tvarom sú vhodné na správny prstový úchop.

Na precvičovanie čiar a jemnej motoriky môžete vybrať pracovný zošit, v ktorom si za pomoci spájania bodiek s písmenkami deti vytvoria na stranách dinosaurov. Niečo podobné určite poznáte s číselkami :).

 

 

Na fotkách sme používali aj sadu magnetiek Dinosaury, ktoré nájdete aj na našom eshope. Obsahuje 20 magnetiek a každá je iná. Plus ste na fotkách mohli vidieť malé figúrky dinosaurov z obľúbenej sady túb Safari - Tuba Mäsožraví dinosauri.

 

Napíšte komentár