Informujeme vás, že na tejto stránke používame súbory cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu stránky, jej zabezpečenie, poskytovanie funkcií sociálnych sietí, prispôsobenie obsahu a reklám používateľom a analýzu návštevnosti a správania používateľov.

Prečo sú "touch and feel" leporelá u bábätiek najobľúbenejšími knihami?

Napísal Nina 18.02.2020 0 Komentár(e) Tipy zo sveta kníh a hračiek,Recenzie a testovanie kníh a hračiek,

Babyknihy ponúkajú špecifickú kategóriu dotykových leporel - tzv. "touch and feel" (z angl. dotkni sa a cíť), ktoré obsahujú dotykové plochy z rôznych materiálov. Môžeme prehlásiť, že aj beznádejné prípady detičiek, ktoré knihy neazujali, sa pri "touch and feel" leporelách zabavili. A preto tento článok venujeme čisto výberu "touch and feel" leporel.

 

 

Touch and Feel leporelá pre detičky od 6 mesiacov

Ak máte doma 6 mesačného drobčeka, tak je čas zaobstarať mu prvú knihu. Dieťatko už naplno vníma svet okolo seba, uvedomuje si, aké predmety sa nachádzajú v jeho okolí a buduje si pasívnu slovnú zásobu.

Pri najmenších detičkách je vhodné siahnúť po takom leporele, ktoré ponúka reálne obrázky (najlepšie fotografie) predmetov, ľudí, či zvieratiek. Dôležité je, aby sa dieťatko v knihe oboznámilo s vecami, s ktorými sa stretáva aj v reálnom živote. Najlepšie je, keď na každej knižnej strane je len jeden obrázok, pretože dieťatko sa v tomto období nedokáže ešte sústrediť na dva a viac objektov.

 

 

Toto všetko dokonale spĺňajú leporelá Baby Touch and Feel s malými dotykovými plôškami. Keďže dieťatko začína všetko okolo seba skúmať práve dotykom, je mu blízke, že knihy číta aj prstami. Už si stačí len vybrať, ktoré je vám najbližšie :). A odporúčame rovno aj dve, tri :). Odfotili sme vám z každého jednu stranu, nech vidíte, aké sú rôznorodé.

 

Baby Touch and Feel CUDDLY ANIMALS // Baby Touch and Feel BABY ANIMALS

 

 

Baby Touch and Feel WILD ANIMALS

 

 

Baby Touch and Feel FARM ANIMALS // Baby Touch and Feel FARM

 

 

Baby Touch and Feel ANIMALS

 

 

Baby Touch and Feel TRACTOR // Baby Touch and Feel TRUCK

 

 

Baby Touch and Feel FIRST WORDS

 

 

O kúsoček dizajnom odlišné sú tieto dve leporelá - Baby´s very first touchy-feely animals book a Baby´s very first touchy-feely book. Stále platí, že na jednej strane je len jeden obrázok. Tu je umiestnený pekne kontrastne na bielom alebo čiernom pozadí. Každý objekt má v sebe niečo dotykové.

 

 

Touch and Feel leporelá pre detičky od 12 mesiacov

Už 9 mesačné dieťatko sa dokáže sústrediť na dva predmety zároveň. Z pohľadu čítania kníh už dokáže upriamiť pozornosť na viac obrázkov na strane, ba dokonca si ich zapamätá. Preto už môžete zvoliť knihu, ktorá má na svojich stranách 2-3 obrázky súčasne. Pre ročné detičky už aj viac. Je však veľmi vhodné, aby obrázky na seba nadväzovali. Ak dieťa vidí kravu, farmára a traktor, okamžite si zovšeobecní, že tieto predmety súvisia s pojmom "farma".

Nasledovná edícia kníh Baby´s very first touchy-feely je pre tento vek ako stvorená. Knihy majú dotykové plochy, rôzne otvory, výstupky, dráhy pre pršteky. Dieťatko má na skúmanie hneď viacero podnetov.

 

 

Leporelo Baby´s very first touchy-feely Animals playbook je zamerané na zvieratká. Dvojstrany sú podelené podľa prostredia, v ktorom dané zvieratkú žijú.

 

 

Leporelo Baby´s very first touchy-feely playbook je všeobecné a nájdete tam dvojstrany s jednoduchými obrázkami ako stromy, domčeky, kvety, zvieratká.

 

 

Leporelo Baby´s very first touchy-feely Lift-the-flap playbook skrýva okrem iného aj odkrývacie časti. Dieťa môže nakuknúť pod lietajúci balón alebo zistiť, kto sa skrýva pod hríbikom.

 

 

Leporelo Baby´s very first touchy-feely Farm playbook je zamerané na život na farme. Taktiež obsahuje aj odklápacie časti. Dvojstranny sú vždy pekne tématicky rozdelené, aby dieťatko pri prezeraní nemalo v hlave zmätok :).

 

 

A posledným leporelom z edície je Baby´s very first touchy-feely Colours Playbook. To je zamerané na farby. Leporelo je veľmi pekne ilustrované a každá strana prislúcha jednej farbe.

 

 

Pre staršie detičky, od 12 až 15 mesiacov, máme v ponnuke aj ďalšie spoznávacie leporelá Baby Touch, ktoré sú vždy témeticky zamerané. A stále sú to leporelá "touch and feel", ktoré obsahujú rôzne zaujímavé dotykové plôšky.

 

 

Leporelo Baby Touch: Rainbow je ideálne leporelo na učenie farieb. Každej farbe prislúcha jedna dvojstranna, na ktorej je už kombinácia viacerých predmetov. Kniha má navyše zaujímavý tvar. A presne takéto detialy dieťa lákajú si knihu prezerať a listovať :).

 

 

Leporelo Baby Touch: Moo! Moo! Tab Book bude rásť s Vaším dieťatkom a nebude sa ho chcieť vzdať :). Z každej stránky leporela vyčnieva hlava zvieratka, vďaka čomu sa strany ľahko otáčajú aj tým najmenším. Pod záložkou zvieratka sa ukrýva veľký farebný obrázok samotného zvieratka s veľkou dotykovou plochou, ktorá upúta pozrnosť aj tých menších. Na protiľahlej strane je séria menších obrázkov, ktoré tématicky súvisia so zvieratkom, čo je výborné pre staršie batoľa od 1 roka.

 

 

Touch and feel hračky

Hmat môžete pri menších deťoch trénovať napríklad aj pri jednoduchom senzorickom priraďovacom puzzle. V ponuke máme tri druhy. Farma, Safari a Lúka.

 

 

Pre deti od 2 rokov máme skvelým tip. Dotykové puzzle. Máme v ponuke 5 druhov. Všetky sa skladajú z priemraného poštu dielikov 20ks, pričom jednotlivé dieliky sú veľké. V každom puzzle je vždy pár dielov s dotykovými plochami. Či už sú chlpaté, pripomínajú srsť zvieratka alebo sa lesknú a sú z iného materiálu. Pri takomto puzzle neostane veru žiadne dieťatko len tak nečinne sedieť :).

 

 

 

Bábätká skúmajú všetko okolo seba dotykom. A to platí aj pre knihy!

Napíšte komentár