Informujeme vás, že na tejto stránke používame súbory cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu stránky, jej zabezpečenie, poskytovanie funkcií sociálnych sietí, prispôsobenie obsahu a reklám používateľom a analýzu návštevnosti a správania používateľov.

Začíname tvoriť - aktivity pre malých aj veľkých

Napísal Nina 19.05.2020 1 Komentár(e) Tipy zo sveta kníh a hračiek,Recenzie a testovanie kníh a hračiek,

Jednou z vlastností, ktoré môžeme u detí podporovať a rozvíjať už od mala, je ich tvorivosť, kreativita, fantázia. Je dôležité, aby dieťa malo možnosť tvoriť a prejavovať sa. Kreslenie patrí medzi naše prvé vyjadrovacie schopnosti. Aj dieťa tým vyjadruje svoje pocity a vnímanie okolitého sveta. A veľa k tomu naozaj netreba.

Odporúčame si k nemu sadnúť a pozorovať ho. Dôležité je do toho dieťatku nezasahovať, v žiadnom prípade ho neopravovať, nehodnotiť, že je niečo nakreslené opačne, ako má byť. V tomto smere neexistuje nič správne. Snažte sa pochopiť jeho vnímanie.

 

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili skvelé tipy ako u detí podporiť tvorivosť. Základné veci pre malých, až po zložitejšie pre väčších. Určite si v ňom nájdete nejakú peknú novinku.

 

 

PRE NAJMENŠÍCH

Na prvé spoznávanie najmenších detí s kreslením a tvorením sú vynikajúce 3 veci. Plastelína, prstové farby a voskovky. Určite si domov zaobstarajte každé. Už len vybrať tie najvhodnejšie. A samozrejme veľký prázdny papier k tomu - voľná tvorba je u najmenších detí tou najvhodnejšiou formou tvorenia.

Toto je našich 5 tipov, čím môžete podporiť tvorivosť a kreativitu u najmenších detí.

 

VOSKOVKY Z VČELIEHO VOSKU

Voskovky sú na prírodnej báze, vyrobené z včelieho vosku a živice. Príjemne voňajú, nelámu sa a deťom nezašpinia ruky. Svojim tvarom zapadnú do malej rúčky a deťom sa dobre držia. Balenie obsahuje 12 kusov voskoviek v tvare ovocia alebo dinosaurov, ktoré sú uložené v praktickej drevenej krabičke.

 

 

PRSTOVÉ FARBY

Rodičia zvyknú mať pred inými farbami ako pastelky a voskovky veľký rešpekt, ale to určite netreba. Nebojte sa ponúknuť farby na maľovanie aj menším deťom. Pre začiatok sú najlepšie prstové farby, ktoré deťom natlačíte na kúsok kartónu alebo väčšiu paletu, predostriete pred nich baliaci papier alebo niečo iné väčších rozmerov a necháte ich realizovať sa. Prípadne to celé podložte ešte igelitom :).

U nás nájdete balenie 4 základných farieb, ktoré obsahuje aj výkresy na otlačky alebo väčšie balenie, ktoré obsahuje 12 prstových farieb. Farby sú samozrejme zdravotne nezávadné a ľahko sa zmývajú z rúk, aj z iných povrchov.

 

 

ECO PLASTELÍNA

Plastelína je univerzálna vec, ktorú deti využijú ešte niekoľko rokov, takže určite sa jej doma nevyhnete. A hlavne ňou deti krásne podporíte. U nás nájdete ECO plastelínu, v troch rôznych baleniach, podľa veľkosti. Je vyrobená 100% z prírodnách materiálov. Hlavnou zložkou je múka a potravinárske farbivo. Plastelína príjemne vonia, je dermatologicky testovaná, extra jemná, vláčna a nevysychá, ak sa po hraní dobre uzavrie v nádobkách

 

 

Okrem týchto troch spomínaných základných produktov musíme spomenúť ešte dva pre najmenších.

 

KRIEDY S DRŽIAKOM

Kriedy sú základ a využijete ich vonku od jari do jesene. Táto sada obsahuje 24 farieb, pričom mnohé kriedy sú dvojfarebné a svojim vzhľadom na kreslenie lákavé. Je to praktické balenie v kýbliku, aj s dvomi držiakmi na kriedu. Kriedy sa nedrolia a ľahko ich z oblečenia operiete.

 

 

MAGICKÉ PERO MAĽOVANIE VODOU

Maľovanie vodou je úžasná vec, ktorú si zamilujú deti rôzneho veku. Praktická vec, ktorú deťom ľahko zoberiete so sebou a vyplníte tak čas počas cestovania, čakanie u doktora, či v reštaurácii. Balenie obsahuje špirálový zošit a pero, ktoré napĺňate vodou. V ponuke máme sadu Zábavný park a Zvieratká. Strany sú na začiatku biele s pár obrysmi. Po nanesení vody sa objaví celá farebná ilustrácia. Po vyschnutí je strana opäť biela

 

 

PRE DETI OD 2 DO 3 ROKOV

Deti od 2 rokov už začínajú tvoriť viac konkrétnejšie. Okrem kreslenia a plastelínovania môžete začať precvičovať jemnú motoriku aj za pomoci rôznych nálepkových zošitov. Najlepšie začať s takými, kde sa dajú nálepky nekonečne veľkarát odlepiť a znovu prilepiť. Naše naj tipy sú:

 

 

JEMNÉ VOSKOVKY

Naše jemné voskovky si určite zamilujete. Majú hneď niekoľko výhod. Voskovky sú v obale s vrchnáčikom - ako fixka, deťom sa tak v ruke nelámu. Voskovka sa postupne dá vysúvať točením. Kreslia krásne sýto a dieťa hneď vidí svoje dielo pred sebou a nabáda ho to kresliť ďalej a ďalej. Okrem papiera sú určené aj na maľovanie na tvár a na telo, odkiaľ sa dajú veľmi ľahko zmyť. Kreslí sa s nim ale vynikajúco aj na iné povrchy. Maľovali sme nimi veľkonočné vajíčka, jesenné listy, ktoré sme potom otláčali na papier, môžete sa nimi maľovať aj vo vani, prípadne maľovať na zrkadlo, či okno. Odvšadiaľ ich veľmi ľahko zmyjete.

V ponuke máme balenie 12ks, 24ks a 36ks voskovky.

 

 

JEMNÁ PLASTELÍNA - SET NA PEČENIE

Pre deti od 2 rokov sa vám oplatí kúpiť už plastelínový set s rôznymi nástrojmi. Ten si môžete potom už len dopĺňať ďalšími baleniami plastelíny, ktoré sme vám už predstavili. Set na pečenie obsahuje 8ks jemnej, mäkkej plastelíny a rôzne pomôcky na vykrajovanie, krájanie, vaľkanie, servírovanie a tortové ozdobovanie :). Pri hre sa medze nekladú a deti s plastelínou dokážu robiť divy.

 

 

MAĽOVANIE VO VODE - VOŇAJÚCE FARBY

Ak rozmýšľate ako deťom spestriť hru vo vode, prípadne hľadáte nejaký originálny darček, tak určite potešíte touto sadou farieb do vane. Sada obsahuje 4 tégliky s farbou a 4 penové pečiatky - korytnačka, ryba, hviezdica a chobotnica. Tie deti namáčajú do farby a následne ich môžu otláčať okolo seba na kachličky alebo vaňu a spestriť si tak pobyt v kúpeľni :). Opäť deti necháte tvoriť a formovať ich fantáziu.

 

 

NÁLEPKOVÝ SET SO ZNOVUODLEPITEĽNÝMI NÁLEPKAMI

Ak vaše deti idú s nálepkami len začínať alebo ich dokola bavia rôzne nálepkové zošity, tak máme pre vás tieto originálne sety so znovuodlepiteľnými nálepkami. Set vždy obsahuje 5 scén, na ktoré sa nálepky lepia a viac ako 120 nálepiek, ktoré viete nalepiť, odlepiť, prelepiť a stále znovu a znovu. V ponuke máme set Mestský park (so scénami ako napríklad ZOO, ihrisko, jazero,...) alebo Doprava, ktorý obsahuje scény ako železnica, cesta, prístav...

 

 

KRIEDY S DRŽIAKOM

A rovnako ako pri najmenších, aj v tomto veku zožnete úspech s našim balením farebných kried na chodník. 24ks viacfarebných kried, prakticky zabalených v kýbliku, aj s dvomi držiakmi na kriedu.

 

 

PRE DETI OD 3 ROKOV

Staršie deti sú v tvorení už viac aktívnejšie, vyhľadávajú zložitejšie a rôznorodé typy tvorenia. Od troch rokov sú pri tvorení vynikajúcimi pomocníkmi a vhodnými darčekmi aj rôzne kreatívne sady.

 

 

KRIEDY BEZ PRACHU NA CESTY

Našou horúcou novinkou, ktorá vás zachráni v nejednej situácii a odporúčame ju mať vždy v zálohe, je táto prenosná kniha na opakovné kreslenie vo veľkosti peračníka. Obsahuje 4 dvojstranny s kriedovým povrchom a 4 kriedy, ktoré sa ukrývajú spolu s držiačikom vo vrecúšku na poslednej strane. Kriedy sú absolútne perfektné, nepráši sa z nich, sú skôr voskového charakteru a na stranách "zošita" zanechávajú sýte stopy. Namaľované diela ľahko zotriete vlhkou handričkou a môžete maľovať ďalej. Skvelé na cesty do auta, do vlaku, na čakanie u doktora, v reštaurácii alebo kdekoľvek inde.

 

 

MOZAIKA SVET ZVIERAT

Toto je sada, s ktorou odporúčame začať, ak hľadáte jednu z prvých tvorivých sád. Je jedna z tých jednoduchších. Deti veľmi radi odlepujú, nalepujú a dopĺňajú. Ilustrácia je predkreslená a deti ju dotvárajú za pomoci trblietavých nálepiek. Táto maxi sada obsahuje 8 podkladov zvieratiek a viacero hárkov s nalepovacími trblietavými štvorčekmi, bodkami, srdiečkami, hviezdičkami. Vynikajúce na precvičovanie jemnej motoriky.

 

 

LIGOTAVÉ TVORENIE ŠKAREDÉ KÁČATKO

Pre skúsenejších odporúčame netradičnú tvoriacu sadu, vytvorenú na motív rozprávky Škaredé Káčatko. Obsahuje opäť 8 podkladov (ilustráciie) na tvorenie, ligotavné papieriky a drevenú paličku. Postup na tvorenie je ľahký a ojedinelý :). Dieťa si vyberie jeden obrázok a postupne z neho odlepuje biele plôšky. Odlepí jednu a pritlačí na ňu ľubovoľný ligotavý papier. Poriadne ho popritláča, prípadne prejde po ňom drevenou paličkou. Následne papier odlepí a na jeho mieste ostane pretlačená ligotavá časť. Takto si môže dieťatko obrázok dotvoriť krásne podľa seba a svojej fantázie.

 

 

VYŠKRABÁVANIE - SET STIERACÍCH KARIET

Klasickou tvorivou sadou pre staršie deti, ktorá je veľmi obľúbená, je vyškrabkávanie. V ponuke máme dve krásne sady - Popoluška a Mesiac. Každá obsahuje 6 obrázkov a paličku, ktorou sa stiera vrchná čierna vrstva a obrázok začne vynikať. Je už len na zručnosti dieťaťa, či bude vyškrabávať celé plochy alebo sa bude pridŕžať návodu a bude si vyškrabkávať na obrázok rôzne vzory :).

 

 

PRSTOVÉ FARBY S PEČIATKAMI

Prstové farby sme spomínali na začiatku článku ako tipy pre našich najmenších. Ale zaiste budú baviť aj staršie deti. Najmä, ak dostanú k nim aj príslúšenstvo :). V ponuke máme kreatívne kufríky (ružový a modrý), ktoré obsahujú 6 prstových farieb, 2 pečiatky so šiestimi výmennými penovými obrázkami, paletku, nožnice a lepidlo. Skvelé veci na výrobu kreatívnych pozdravov a obrázkov. Za pomoci prstových farieb si môžete otláčať napríklad dlane alebo len končeky prstov a následne otlačok dokreslovať a vytovriť si rôzne veselé zvieratká :).

 

 

PRENOSNÉ NÁLEPKY RUŠNÉ MESTO

Nálepková sada tak trochu na iný spôsob - pre veľkáčov. Prenosné nálepky fungujú na pricnípe preškrabkávania. Sada obsahuje 3 scény - Paríž, Londýn a Egypt a dva hárky s nálepkami. Tie ale nejdú klasicky odlepiť ale musia sa na podklad preškrabkať pomocou priloženej paličky. Deti si podľa vlastnej fantázie môžu vytvoriť svoje rušné mesto :).

 

 

PREVLIEKANIE ZVIERATKÁ

Jemnú motoriku si deti vynikajúco precvičia aj pri prevliekaní a prišívaní. Sada Prevliekanie Zvieratká obsahuje 5 zvieratiek, ktoré sa každé skladá z dvoch kusov a jednej ozdôbky. O to je prevliekanie ťažšie, lebo je nutné zvieratko spojiť dokopy pomocou priložených šnúriek. Tých je v balení 10. Skvelé aj na učenie krížikového a normálneho stehu.

 

 

VEĽKÝ SET PRE UMELCOV

Na záver čerešnička na torte - vynikajúci darček pre starších. Veľký set na maľovanie. Balenie obsahuje 16ks našich tradičných jemných voskoviek a 5 obrázkov v čiarach na akože plátne. Dva menšie a tri o veľkosti formátu A4. Deti si môžu vytvoriť vlastné dielka na výstavu. Svoje prvé olejomaľby. Buď podľa vlastnej fantázie alebo podľa priloženej brožúrky, kde je ukázané maľovanie krok za krokom-

 

 

Želáme vám krásne tvorenie :).

1 Komentár(e)

marina rose:
21.09.2020, 13:42:42
Odpovedať

Dobrý deň, som jednotlivec, ktorý môže poskytnúť 2% pôžičky na uspokojenie vašich finančných potrieb alebo na pomoc pri realizácii projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o podmienkach, kontaktujte ma. E-mail: marinarose.fr@gmail.com

Napíšte komentár