Informujeme vás, že na tejto stránke používame súbory cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu stránky, jej zabezpečenie, poskytovanie funkcií sociálnych sietí, prispôsobenie obsahu a reklám používateľom a analýzu návštevnosti a správania používateľov.

Knihy pre chlapcov, obľúbené povolania

Napísal Nina 23.05.2019 0 Komentár(e) Tipy zo sveta kníh a hračiek,

Knihy pre chlapcov, obľúbené povolania.

 

Aj váš chlapec už má svoje vysnívané povolanie? Medzi tie najobľúbenejšie patria určite smetiari, hasiči, piloti, šoféri, kozmonauti aj stavbári. Alebo u vás boduje nejaké ďalšie? O vesmírnej téme a kozmonautoch sme písali predošlí článok. Poďme sa pozrieť na knihy, ktoré by mohli byť pekným darčekom pre chlapcov s inými obľúbenými povolaniami. 

 

 

(Na fotografii: Magnetický kufrík - Profesie)

 

1. Autíčka - Šoféri

Neexistuje snáď chlapec, ktorý by nemal rád autá. Či už malé, veľké, osobné alebo nákladné. A s autami súvisí aj prvé povolanie - šofér. Na túto tému je výber kníh naozaj veľký.

Pre menšie deti spomenieme napríklad veľkoformátové leporelo Veľká knižka AUTÁ pre malých rozprávačov. Veľmi hravé sú leporelá s posuvnými časťami z vydavateľstva Infoa Na ceste a U Smetiarov. Smetiari a smetiarske auto je asi samostatnou kapitolou u detí. Nejeden chlapec sníva, že keď vyrastie bude práve smetiar.

Alebo môžete vybrať všeobecné leporelá o dopravných prostriedkoch. Odporúčame obrázkovú knihu Doprava alebo kartičky Things That Go. V krabičke ich je 16, sú v angličtine a zozadu majú pre deti pár otázok, na ktoré majú odpovedať. Navyše je tam spomenuté ako sa povie daný dopravný prostriedok v ďalších štyroch jazykoch. 

 

 

(Na fotografii: Vozidlá - leporelová harmonika, Veľka knižka AUTÁ pre malých rozprávačov, Otvor okienko - Na ceste, Obrázková kniha - Doprava, Vroom, Zoom! Here comes the fire engine, U smetiarov - potiahni a otvor okienko, Really Feely Trucks, Baby Touch and Feel - Tractor, My First Things That Go, Drevené puzzle - Vozidlá, Dopravné značky, Drevené autíčko do rúčky Fernando) 

 

 

Väčšie deti, približne od 2 rokov, zaujmú napríklad tieto knihy a hračky. Kniha Autoservis z edície Posvieť si na to, kde sa o práci v autoservise dozvedia naozaj mnoho a pri podsvecovaní jednotlivých strán baterkou sa im zobrazia aj skryté obrázky. Okienková knižka Pozri sa pod okienka Autíčka je spracovaná veľmi pekne a podrobne. Spomína sa tam ako auto funguje, ako to funguje v automobilke, v autoservise, aj na pretekárskej dráhe. Kniha Poviem ti Čo robia autá má tvrdé leporelové strany a nádherné ilustrácie. Textu má pomenej ale o to viac sa môžete rozprávať o obrázkoch, ktoré sú naozaj krásne. 

 

 

(Na fotografii: Autoservis - Posvieť si na to, Hľadaj medzi obrázkami - Technika, Poviem ti: Čo robia autá, Pozri sa pod okienko - Autíčka, Autá a náklaďáky - Už vím proč, First Sticker Book Cars, Knižka so samolepkami - Doprava, Drevené autíčko do ruky - Fernando, Magnetické bludisko - Mesto).

 

 

Alebo hľadáte nejakú hračku s témou áut na rozvoj motoriky? Spomenieme hneď dve. Magnetické puzzle Dopravné prostriedky, kde si deti skladajú na tabuľku rôzne dopravné prostriedky. Hra obsahuje tabuľku, magnetky a aj niekoľko pozadí, na ktoré deti obrázky skladajú. Druhou hrou je Magnetické bludisko Mesto, kde si deti trénujú jemnú motoriku a svoju trpezlivosť, keď posúvajú guličky do domčekov za pomoci paličky s magnetom.

 

 

 

2. Vlaky

Okrem áut deti fascinujú vlaky. Ako sa pohybujú po koľajniciach, aké vydávajú zvuky. Kto do nich nastupuje, kto vystupuje. Aj vy chodíte s deťmi na vlakovú stanicu pozerať sa na vláčiky ako na telku?

Takže knižkou o nich nič nepokazíte.

Pre menšie deti môžete vybrať interaktívne leporelo Pozrime sa na železničnú stanicu alebo posuvné leporelo Vo vlaku. Tie väčsie určite poteší okienková kniha Pozri sa do vnútra vlakov a Poviem ti Čo robia vlaky. A ak deti rady vyfarbujú, nalepujú nálepky, tak môžete vsadiť na obľúbenú rozprávku Vláčik Tomáš a vybrať nálepkový zošit Tomáš a jeho kamaráti - Dobrodružná výprava.

 

 

(Na fotografii: Tomáš a jeho kamaráti - Dobrodružná výprava, Poviem ti Čo robia vlaky, Pozri sa do vnútra vlakov, Drevené puzzle - Stavebné stroje, Pozrime sa na železničnú stanicu, Otvor okienko - Vo vlaku, Obrázková kniha - Doprava).

 

 

2. Hasiči

Síce sme opäť pri autách ale tentokrát sa špeciálne pozrieme na prácu hasičov. Pre drobcov máme v ponuke viaceré hravé, interaktívne leporelá, ktoré sa venujú iba téme hasiči. Zo série Minipédia vyšlo leporelo Objavujeme svet! Hasiči. Leporelo Čo sa deje na hasičskej stanici! je už trošku podrobnejšie, ale stále jednoduché. A veľmi pekné leporelo s posuvnými výsekmi je knižka U hasičov. Všetky tri si môžete pre porovnanie pozrieť na fotke nižšie aj otvorené.

 

 

(Na fotografii: Vroom, Zoom! Here comes the fire engine, Really Feely Trucks, Obrázková kniha - Doprava, MiniPÉDIA - Objavujeme svet! Hasiči, Čo sa deje na hasičskej stanici, Otvor okienko - U hasičov, My First Things That Go, Drevené puzzle - Stavebné stroje.)

 

 

Pre väčších hasičov vyšlo nedávno veľkoformátové leporelo Veľká knižka Hasiči pro malé vyprávěče. Má celostrannové ilustrácie s rôznymi hasičskými scénami. Na stranách sa jednak opakujú postavy, ktoré môžu deti hľadať alebo si môžete o obrázkoch len tak rozprávať a rozširovať slovnú zásobu. V sérii Minipédia 2+ je veľmi pekné interaktívne leporelo Vrrrum! Dopravné prostriedky. Každá dvojstrana sa v ňom venuje inej doprave. Osobné autá, hasičské autá, lietadlá, vlaky. 

Požiarnika Sama poznáme ešte mnohí z detstva aj my. V ponuke máme tri knihy s aktivitami, Požárnik Sam. Deti si v nich vyfarbujú, lepia nálepky a riešia rôzne úlohy.

 

 

(Na fotografii: Velká knižka Hasiči pro malé vyprávěče, Minipédia 2+ Vrrrum! Dopravné prostriedky, Požárnik Sam - Modrá kniha aktivít, Požárnik Sam - Oranžová kniha aktivít, Požárnik Sam - červená kniha aktivít). 

 

 

Úplnou novinkou pre hasičských nadšencov je Ultimate Spotlight: Firefighters, ktorá svojim spracovaním veľmi pripomína obľúbené knihy Ultimate Books. Táto je ale rozmerovo menšia a má menej strán. Vo vnútri ale ukrýva rovnako prepracované a lákavé interaktívne prvky. Vysúvacie, odklápacie, otváracie. A na druhej dvojstrane sa vám po úplnom otvorení knihy vytvorí dokonca 3D model horiacich budov a hasičov v akcii.

 

 

3. Stavbári

Ďalšou fascináciou pre malých chlapcov je akýkoľvek stavebný ruch. Deti dokážu bez dychu stáť a prizerať sa práci ujov robotníkov a sledovať ich do najmenšieho detailu. Preto sme za ďalšie obľúbené, vysnívané povolanie zvolil stavbárov.

Z knižiek pre menších čitateľov spomenieme Minipédiu Objavujeme svet! Na stavbe a posuvné leporelo Na Stavbe, ktoré interaktívnym spôsobom ilustruje deťom, čo všetko sa tam môže diať.

 

 

(Na fotografii: Obrázková kniha - Doprava, Minipédia Objavujeme svet! Na stavbe, Vozidlá - leporelová harmonika, Buldozér, Buildablock, Na stavbe - potiahni a otvor okienko, Drevené puzzle - Stavebné stroje).

 

 

Veľmi vydarenou knihou je hrubý Buildablock. V knihe sú vždy jednému pracovnému stroju, ktorý pomáha pracovníkom na stavbe, venované dve dvojstrany. Tá prvá je s výrezom a zobrazuje hlavnú časť stroja. Práve to robí knihu výnimočnou a obľúbenou.

 

 

Pre väčších nadšencov existuje veľmi pekne spracovaných kníh hneď niekoľko. Obľúbený, interaktívny Ultimate book Naj ... stavby v pohybe je TOP v tejto kategórii. Kniha je vyšperkovaná do najmenšieho detailu a deti tam vysúvajú a otvárajú mnohé časti. Okrem tejto spomenieme veľkoformátové hľadacie leporelo Veľká knižka Stavba pre malých rozprávačov. Veľmi detailne opisuje procesy, stroje a ľudí na stavbe kniha Na stavbě. Dokonca v sebe ukrýva aj okienka.

 

 

(Na fotografii: Naj ...stavby v pohybe, Veľka knižka STAVBA pre malých rozprávačov, Knižka so samolepkami - Doprava, Na stavbě - Už vím proč, Autá a náklaďáky - Už vím proč, Stavba - 60 úžasne zaujímavých skutočností, Hľadaj medzi obrázkami - Technika). 

 

 

4. Piloti

Poslednou kategóriou v chlapčenskom mixe povolaní sú piloti a lietadlá. Výber je menší ale nemenej kvalitný. Čisto na túto tému sú zamerané tieto knihy - pre menšie deti leporelo Čo sa deje Na letisku a veľkoformátové hľadacie leporelo Veľká knižka Letisko pre malých rozprávačov. Nálepkový zošit First Sticker Book Airports s množstvom strán a viac ako 100 nálepiek poteší rôzne vekové kategórie. A pre starších bude vynikajúci darček prehľadná, informáciami nabitá The Ultimate Book of Airplanes and Airports.

 

 

(Na fotografii: The Ultimate Book of Airplanes and Airports, Veľká knižka Letisko pre malých rozprávačov, First Sticker Book Airports, Čo sa deje na Letisku, Malé modré lietadlo).

 

 

 

AK hľadáte všeobecný darček, kde deti zistia aké existujú rôzne povolania, v tomto prípade prevažne chlapčenské, tak máme v ponuke Magnetický kufrík Profesie. Obsahuje 68 magnetiek, 6 rôznych pozadí, kde deti profesie skladajú a kartičky ako predlohu. Skladať môžu ale kľudne čisto podľa svojej fantázie.

 

 

(Na fotografii: Magnetický kufrik - Profesie)

 

Veríme, že sa vám výber páčil a našli ste tú pravú, vysnívanú aj pre vášho drobca.

 

Napíšte komentár