Pre zlepšenie našich služieb používame cookies.

5 tipov na hračky pre najmenšie bábätká

Napísal Martina_Kasanicka 03.12.2018 0 Komentár(e)

Hľadáte hračku, ktorá by skutočne potešila vášho drobca? Poradíme vám, čo bábätká skutočne zaujme. 

Hračky vyberáme tak, aby rozvíjali zmysly dieťaťa. Materiál, z ktorého sú vyrobené, musí byť nezávadný a zároveň by mali byť pekné, príjemné na dotyk a dieťatko potešiť.

Pre najmenších, ktorí trávia veľa času v postieľke, je určený bambuľkový kolotoč od Kikadu. Jeho jasné farby vyvolajú u bábätka záujem a farebná kombinácia bambuliek rozvíja jeho umelecký talent a tvorivosť.

Ak chcete ratolesti dopriať hudobnú hračku, ktorá ho odprevadí do ríše snov, máme na výber hneď dve. Prvou je hudobný plameniak, v ktorom bábätko nájde ideálneho spoločníka pri zaspávaní. Po zatiahnutí za šnúrku hrá dielo od Brahms – Lullaby Dobrý večer, dobrú noc. Hudobný box je možné vybrať a plameniaka oprať.

Druhou je hudobný lapač snov – liška, tiež od Kikadu. Zachytí všetky zlé sny, zahrá uspávanku od Brahms – Lullaby a zároveň slúži ako pekná dekorácia. Po vybratí hudobného boxu ho môžete oprať.

Hračkou rozvíjajúcou viaceré zmysly dieťatka je drevený krúžok – hrkálka s malými krúžkami. Drevo je ošetrené včelím voskom, je hladké na dotyk a je s ním bezpečná manipulácia. Krúžok vydáva príjemný zvuk, rozvíja zrak, sluch aj hmat bábätka. Vďaka váhe len 75 gramov sa s ním ľahko manipuluje. 

Deti od 6 mesiacov ocenia hračku, s ktorou môžu hýbať. Skúste senzorické loptičky, s ktorými sa dieťatko zahrá, aj keď vyrastie. Vďaka rôznym povrchom sú vhodné na hru, cvičenie aj masáž. Pri šliapaní na loptičky bosými nohami sa stimuluje rozvoj zmyslov a napomáha sa rozvoju rovnováhy. Hádzanie, kotúľanie a chytanie zas rozvíjajú motoriku a koordináciu.

Napíšte komentár