Informujeme vás, že na tejto stránke používame súbory cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu stránky, jej zabezpečenie, poskytovanie funkcií sociálnych sietí, prispôsobenie obsahu a reklám používateľom a analýzu návštevnosti a správania používateľov.

Prázdniny u babky na farme

Napísal Nina 05.07.2020 0 Komentár(e) Tipy zo sveta kníh a hračiek,

Prázninové články sú vždy veľmi obľúbené. Minulý rok sme pre vás pripravili články s tipmi, čo si zobrať na dovolenku ku moru a na prázdniny na hory. Tento rok prázdniny ponímame viac domácky a pripravili sme si pre vás tipy na tému prázdniny u babky, u starých rodičov. Na farme, na dedine, so zvieratkami, v záhrade. Také typické, aké si možno pamätáte aj vy z detstva.

 

KNIŽNÉ TIPY

Začneme pár tématickými knihami pre našich najmenších. Aj medzi obľúbenými touch and feel knižkami objavíte tému farma a domáce zvieratká. Pre deti od 6 mesiacov je vynikajúca edícia Baby Touch and Feel. Zvieratká môžete objavovať v leporelách Farm alebo Farm Animals. Pre deti od 1 roka je vynikajúce leporelo Baby´s very first touchy-feely Farm Playbook. Tiež pekne tématicky stvárnená, navyše hmatovo interaktívna knižka.

 

 

Hľadacie obrázkové knihy sú pre malé deti vždy dobrou voľbou. Rozširujú slovnú zásobu, trénujú postreh a rodič s dieťaťom majú pri ich čítaní úzky kontakt, lebo sú nútení spolu o ilustráciach veľa komunikovať. K dnešnej téme sme vybrali dve skvelé: Veľká knižka FARMA pre malých rozprávačov a Rok na dedine.

 

 

Knižka Hľadaj a nájdi Farma je malé leporelo, kde sa každá dvojstranna dá ešte otvoriť a pred deťmi sa objaví ešte väčšia ilustrácia. Na každej majú hľadať niekoľko vyobrazených predmetov. Je to opäť skvelá kniha na rozširovanie slovnej zásoby. Leporelo Kto žije na farme vám za pomoci pekných básničiek predstaví obyvateľov farmy. A navyše si v nej deti precvičia číslovky.

 

 

Knihu Môj veľký obrázkový slovník Gazdovtsvo môžeme nazvať aj takou malou detskou encyklopédiou o živote na farme. Je v nej krásne všetko rozpísané a vyobrazené. O zvieratkách, o ich chove, o pestovaní, o rôznych plodinách, o prístrojoch používaných na farme a napríklad aj o výrobe produktov. 

 

 

Ak hľadáte príbehovú knižku, po ktorej siahnete pri čítaní na dobrú noc, tak máme pre vás dva tipy. Knihu Môj starý otec / Moja stará mama, ktorá je obojstranná a obsahuje dva príbehy. Krátke milé rozprávanie o starostlivosti a úcte k starým rodičom. 

Druhým tipom je kniha z obľúbenej edície Kamarát Kubko - Kubko na návšteve u starých rodičov.

 

 

Ak hľadáte niečo viac interaktívne, tak vám príde vhod magnetková kniha na túto tému - Zábavné magnety Na statku. Tento typ knihy rozvíja u detí fantáziu a podporuje kreativitu. Deti si vytvárajú vlastné príbehy zo života na farme.

 

 

Pracovné a nálepkové zošity sú šikovní pomocníci na každej ceste a dovolenke. Skvele vyplnia čas, keď deti musia na niečo čakať alebo je potrebné, aby si na chvíľu oddýchli v kľude v tieni. Určite to poznáte :).

 

 

Pracovný zošit Prázdniny na chalupe s Montessori obsahuje mix rôznych úloch pre deti od 4 rokov. 50 úloh na dokresľovanie, vystrihovanie, skladanie, vyfarbovanie. Dokonca v ňom nájdete aj rôzne hry a návody.

 

 

Moja prvá kniha o domácich zvieratách obsahuje trochu jednoduchšie úlohy, vhodné už pre deti od 3 rokov. Taktiež v nej nájdete aj nálepky, ktoré sú potrebné na rôzne úlohy. Deti teda lepia, spájajú, dopĺňajú, vyfarbujú a napríklad aj strihajú. Popri tom sa dozvedia základné veci o domácich zvieratkách.

 

 

Do tretice deti zabaví nálepkový zošit Little First Stickers Farm. Zošit obsahuje viac ako 250 nálepiek. V prvej polovici sú rôzne scény na tému farmu, kam deti nalepujú nálepky, z druhej polky zošita. Zošit je menších rozmerov a tak sa deťom bude dobre vypĺňať napríklad aj v aute.

 

 

TIPY NA HRAČKY

Jednou z najobľúbenejších hier je spoločneská hra Hmataj a nájdi. Táto je vo verzii "farma". Hra je vynikajúca lebo sa dá hrať v rôznych stupňoch obtiažnosti a tak je vhodná aj pre deti od 2 rokov, ktoré ju môžu využiť ako klasickú priraďovačku. Trochu staršie deti môžu hrať už hmataciu hru s kýblikom ale napríklad len s polovicou dielikou a tie skúsené už s celou sadou. Uvidíte, zabavíte sa celá rodina :).

 

 

Aj nasledovné dve hry sú spoločenského charakteru. Krásne, drevené Puzzle Farma. Má 48 dielikov, ktoré sú vyrezávané laserom, a sú tak presné, že sa im nepoohýbajú rožteky ako pri bežnom kartónovom puzzle.

Pokiaľ máte radšej karty, tak skúste kartovú hru Rodinná farma na spôsob kvarteta. Cieľom hry je nazbierať, čo najviac zvieratkovských rodiniek. Hra je zameraná na rozvoj pamäti, pozornosit a sústredenia. Taktiež si dieťa pri nej trénujú strategické myslenie.

 

 

Pre mladších zbaľte k leporelu do tašky aj túto milú vkladačku Farma. A hlavné pojmy z farmy bude vedieť raz dva :).

 

 

Pokiaľ inklinujú deti k zvieratkám, tak pre jednoročných bude stačiť táto jedna hra - Pyramída kocky so zvieratkami. Je to stohovacia veža z domčekov so 6timi zvieratkami. Domčeky sa môžu stavať rôzne na seba a vedľa saba. Možností je veľmi veľa. Vy môžete stavať a drobci budú zhadzovať. To je tá prvá zábava s nimi, ktorá ich určite bude baviť. A neskôr začnú aj prvé rolové hry so zvieratkami.

 

 

Na záver drobnosť, ale o to skvelejšia hra pre malých, aj veľkých. Kuželky Farma. Sú menších rozmerov, preto ich ľahko zbalíte so sebou aj na prádzniny. Využijete na chodníku vonku ale aj vo vnútri v izbičke.

 

 

Nie každý má možnosť stráviť typické prázdniny u babky na dedine, na farme, obklopený rôznymi zvieratkami. Nič vám ale nebráni, aby ste si pár z týchto veci nabalili aj na prázdniny k babke do mesta. Vďaka nim sa aspoň na chvíľu s deťmi prenesiete mysľou úplne inde.

Napíšte komentár