Informujeme vás, že na tejto stránke používame súbory cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu stránky, jej zabezpečenie, poskytovanie funkcií sociálnych sietí, prispôsobenie obsahu a reklám používateľom a analýzu návštevnosti a správania používateľov. Pre viac informácií si prečítajte naše Podmienky používania súborov cookies.

Tipy na knihy a hračky na dovolenku

Napísal Nina_Némethová 18.07.2019 0 Komentár(e) Tipy zo sveta kníh a hračiek,

Aké máte plány na letné prázdniny? Či už to bude bude dovolenka pri mori, v horách, pobyt na vidieku, na Slovensku, či v zahraničí, dáme vám pár tipov, ako sa na túto letnú tému naladiť. Za pomoci krásnych kníh, hračiek a kreatívnych pomôcok. 

 

 

Knihy, ktoré pomenovanie "prázdniny" nesú rovno v názve, sú dve. A zaručene nimi nesklamete žiadne dvojročné, trojročné ani štvorročné dieťa. Sériu knižiek o kamarátovi Kubkovi a kamarátke Terke určite poznáte. Ak náhodou nie, tak sú to vynikajúce príbehy zo života detí. Presne také reálne, aké ich deti samé prežívajú. Kubko ide na prázdniny je nabitý letnými zážitkami. 

 

 

Prázdniny Pošťáka Myšáka je pokračovaním knihy Pošták Myšák doručuje. Kniha s veľkou prevahou ilustrácií a minimum textu, kde si s deťmi môžete pozrieť ako bývajú rôzne zvieratá po celom svete. Ilustrátorka to poňala vtipne a vykreslila ich obydlia v reze. Skvelá kniha, plná detailov, vynikajúca na rozširovanie slovnej zásoby.

Fotky sú doplnené drevenými magnetkami Prázdniny pri mori. V krabičke ich nájdete 35 kusov a deti ich môžu využiť na magnetickú tabuľu klasicky ako magnetky alebo ich rôzne kreatívne dotvoriť a spraviť si letný obrázok.

 

 

Leporelo Moja prvá cesta okolo sveta je základný atlas pre menšie deti. Má tvrdé strany a jeho zaujímavosťou je, že sa dá z neho urobiť glóbus. Učenie o Zemi sa tak pre deti stáva oveľa atraktívnejšie.

 

 

Ak chcete deťom povedať o svete viac a nehľadáte práve knihu, tak odporúčame maxi vymaľovánku Svet. Pri rozprestretí má veľkosť 1.15 x 0.8 metra, takže ju zvládne naraz vymaľovávať viac detí. 

 

 

PRÁZDNINY PRI MORI

 

Ak plánujete prázdniny pri mori, tak odporúčame vybrať minimálne jednu z týchto tématických kníh alebo hračiek. Deti sa zabavia počas letu, čakania v hale, v aute, pri vode alebo večer pred spaním.

 

 

Knihy Fingerprint Activities sú veľmi obľúbené. Fingerprint Activities Under The Sea je špeciálne s podmorskou tématikou. Súčasťou knihy sú odtlačkové farby na prstíky. Naozaj ľahko sa dajú zmyť, takže sa nemusíte obávať zašpinenia. V knihe sú rôzne úlohy, kde deti za pomocou svojich odtlačkov dotvárajú obrázky. Na každej strane je vždy vysvetlené, ako odtlačok dokresliť ceruzkou a vytvoriť tak z neho napríklad rôzne zvieratká.

Ako doplnok môžete pre chlapcov zobrať na hranie takýto drevený buldozér. Na pláži bude určite dosť materiálu na naberanie.

 

 

Druhou knihou, opäť interaktívnou, je šnurovacia kniha V mori. Šnúrku neobsahuje ale zoberte deťom akúkoľvek šnúrku, či stužku a môžu si v knihe prevliekať. Systematicky, podľa úloh na jednotlivých stranách alebo len tak, trénovať jemnú motoriku.

 

 

Kniha do vody od Wee Gallery je vhodná pre rôzne vekové kategórie. Má krásne čiernobiele ilustrácie. Keď knihu ponoríte do vody, tak sa obrázky začnú zafarbovať na pekné sýte farby. Staršie deti si môžu knihu vymaľovávať napríklad aj štetcom. Tomu sa medze určite nekladú a zaručene dostanete na maľovanie chuť aj vy.

 

 

Pracovný zošit Prázdniny pri mori s Montessori zabaví dieťa, keď ho napríklad potrebujete udržať na pláži na deke v tieni. Niekedy to býva určite náročné. Tento zošit obsahuje 50 úloh, ktoré súvisia s prázdninami pri mori. Úlohy na doplňovanie, kreslenie, vystrihovanie, hľadanie. Ďalej sú v ňom nápady na hry, tvorenie ale aj pokusy. Navyše si v ňom deti precvičia písmenká a čísla. Veľmi pekne, pestro spracovaný, vhodný pre deti do 3 rokov.

 

 

Na večerné uspávanie si môžete zobrať na cesty pár dielov z edície Kamarátka Terka alebo Kamarát Kubko. Sú tenké a tak nezaberú v batožine príliš veľa miesta. Témou vám určite zapasuje tohtoročná novinka Terka pri mori.

Terka sa učí plávať a Kubko sa učí plávať budú zas deti inšpirovať ako sa dá pekne, postupne dosiahnuť svoj cieľ aj v plávaní.

 

 

My osobne sme puzzle maniaci, takže puzzle by sme si kľudne zobrali aj k moru. Puzzle značky Tooky Toys môžete vziať aj bez krabičky, iba v pribalenom vrecúšku. Je jedinečné v tom, že má drevené dieliky, ktoré sú veľmi presné lebo sú rezané laserom. Ľahko do seba zapadajú a nehrozia pri ňom žiadne poohýbané rožky. Na fotke je poskladané 24 dielikové Puzzle Podmorský Svet.

 

 

Búrka a veľryba je krásna kniha s citlivým príbehom o kamarátstve. Je v nej pekne vysvetlené, že je treba vedieť vzdať sa aj toho, čo máme radi. Aj chlapec v príbehu pochopí, že veľrybe, ktorú v jeden deň našiel vyplavenú pri mori, o ktorú sa začal starať, skamarátil sa s ňou a zobral si ju k sebe domov do vane, bude najlepšie opäť v mori. A preto sa s ňou bude musieť rozlúčiť.

 

 

Zo spoločenských hier by som určite dala do pozornosti toto. Drevené Človeče nehnevaj sa je už na prvý pohľad tak trochu iné. Je určená pre malých pirátov, dobrodruhov. Hodí sa na dovolenku lebo je ľahko prenosné. Samotná hracia plocha slúži ako krabička. Dá sa zložiť na polovicu a schovať do nej všetkých panáčikov a aj dve pribalené kocky.

 

 

Posledným tipom na letnú výbavu k moru je silikónové vedierko a lopatka. Deti ich využijú vo vode ale aj na pláži v piesku, či kamienkoch. Vedierko je mäkké, takže ho aj ľahko zbalíte.

 

 

Dovolenkových tipov by sme mali veľa. Toto bol výber tých najlepších na naladenie sa na dovolenku pri mori a zabavenie dieťaťa na cestách a na pláži. Budeme radi, ak sa s nami podelíte o vaše tipy a rady, aké knižky a hračky na vašej dovolenke nesmú chýbať.

 

Napíšte komentár