Informujeme vás, že na tejto stránke používame súbory cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu stránky, jej zabezpečenie, poskytovanie funkcií sociálnych sietí, prispôsobenie obsahu a reklám používateľom a analýzu návštevnosti a správania používateľov.

Tipy na darčeky pre novorodeniatko

Napísal Nina 18.03.2020 0 Komentár(e)

Určite ste sa aspoň raz ocitli v situácii, kedy ste premýšľali, aký darček by ste podarovali svojej kamarátke, sestre, švagrinej alebo inej čerstvej maminke k narodeniu dieťatka. A tým nemyslíme darček pre maminku. Tú určite potešia kvety a niečo obľúbené jedlého charakteru :). Ale čo tomu malému drobcovi? 

 

My by sme vám toto rozhodovanie radi uľahčili a pripravili sme pre vás niekoľko tipov na darček. Presne 6 balíčkov, v ktorých sa nachádzajú využiteľné a rozumné veci, ktoré určite nezapadnú prachom a sú navyše aj štýlové. V každom sa nachádza minimálne jedna kniha vhodná pre takýchto drobcov, mäkké leporelo a drobnosť do rúčky. Samozrejme si môžete darček vyskladať aj v inom zložení. Tieto naše berte ako tipy :).

 

BALÍČEK 1

Prvý balíček obsahuje dve malé leporelá zo série Baby´s Very First Touchy Feely Book, látkové dúhové leporelo Little Dutch a úchopovú hračku - obľúbeného Červíka.

 

 

Knižky Touchy-Feely sú malé, majú oblé a tvrdé strany. Na každej strane sa nachádza len jeden predmet na čienom alebo bielom podklade, aby vytvárali kontrast. Navyše na každej strane sú použité rôzne materiály, aby deti mohli knihy skúmať aj svojim hmatom.

 

Látkovú knižku z prírodnej bio bavlny môžete dieťatku zavesiť na kočík, autosedačku alebo zachytiť na kraj postielky. Keďže je kniha mäkká, bábätko si ju môže ochytávať samé už od malého veku. Neskôr objaví aj čaro šuchotavej zmrzlinky, uzlíkov na obláčiku a iných drobností.

A k tomu už len drobnosť do rúčky - farebný červík modrozelenej farby.

 

 

Na spestrenie môžete k tomu pridať ešte látkové leporelo Nature Adventure, ktoré je zo 100% organickej bavlny. Dá sa rozložiť, je mäkké, s prírodnými motívmi. Rôzne detaily dieťatko upútajú a zabavia.

 

 

BALÍČEK 2

Druhý balíček ukrýva obľúbenú mäkkú knižku na pozorovanie a hru na brušku, dve leporelá zo série Baby Touch and Feel so zvieratkami a senzorické loptičky.

 

 

Táto mäkká knižka pre bábätka je výnimočná v tom, že má tvar stolového kalendára a dieťatku môžete prevracať strany. Je obojstranné, jedna stran má kontrastné čiernobiele ilustrácie, druhá strana už farebné. V knihe nájdete aj mnohé hmatové, rôzne šuchotavé prvky, hryzátko v podobe malej koaly a aj zrkadielko.

 

Malé senzorické loptičky s rôznym povrchom slúžia na relaxáciu a hru s bábätkom. Ideálne na jemné masírovanie a stimuláciu rozvoja zmyslov. Vo vyššom veku môžete loptičky pouťívať na kotúľanie a hádzanie.

 

 

Baby Touch and Feel sú malé knižky s reálnymi fotkami zvieratiek a iných predmetov. Navyše sú na stranách rôzne dotykové plôškami. Keďže dieťatko začína všetko okolo seba skúmať práve dotykom, je mu blízke, že knihy číta aj prstami. Určite poteší ktorákoľvek z edície.

 

 

BALÍČEK 3

Do tohto balíčka sme namixovali dve kontrastné leporelá, mäkké leporelo Pitter Patter Penguin od značky Wee Gallery a uchopovaciu hračku - červíka.

 

 

Novorodenec má ešte nedokonalý zrak. Ilustrácie nemôžu byť príliš detialné. Najviac emócii u neho vyvolávajú jasné obrysy a kontrasty. Preto sú najlepšie čiarové ilustrácie a symetrické obrázky ako štvorec, kruh...Tieto leporelá sú vhodné ako prvé knižky na ukazovanie úplne od narodenia. Nedávate ich dieťatku do ruky ale ukazujete zo vzdialenosti, približne 20 cm. Leporelo pre deti vo veku 0-3 mesiace a Leporelo pre deti vo veku 3-6 mesiacov.

 

Do balíčku sme pridali opäť obľúbenú úchopovú hračku červíka, ktorý sa vďaka svojmu tvaru deťom dobre chytá.

 

 

Mäkké látkové leporelo Pitter Patter Penguin vás ohromí svojim krásnym, jednoduchým dizajnom. Knižka je obojstranná, dá sa rozložiť a oprieť dieťatku v postieľke alebo napríklad v kočíku. Neskôr si ju dieťatko berie do rúk už aj samé. Nožičky tučniaka pri dotyku šuchotajú.

 

 

BALÍČEK 4

Štvrtý balíček ukrýva opäť zaujímavú kombináciu. Zvukové leporelo Baby´s Bedtime Music book, knihu do vody Colour Me, ktorá mení farby, mäkké leporelo Friendly Faces in the Garden a hračku do ruky

 

 

Zvuková knižka Baby´s Bedtime Music Book ukrýva 5 upokojujúcich melódii. A k tomu nádherné ilustrácie zvieratiek, ktoré sa chystajú spinkať. Obrázky ocení dieťatko neskôr.

 

Senzorický dotykový krúžok s tučniakom je ideálny do detskej rúčky na trénovanie úchopu.

 

 

Mäkká kniha do vody od Wee Gallery vás očarí. Je celá čiernobiela, s nádhernými ilustráciami, ale po styku s vodou sa zafarbuje krásnymi sýtimi farbami. Batoľatá môžu knihu pozorovať vo vode. Staršie deti si ju radi zafarbujú aj samé, za pomoci prstov, či štetca :). Na vzduchu kniha zase uschne a odfarbí sa. V ponuke máme 4 druhy.

 

Látkové leporelo Friendly Faces In the Garden je tiež od značky Wee Gallery. Rozložené ho môžete oprieť pred dieťatko, keď leží na brušku. Kontrastné, čiernobiele ilustrácie sú pre prvé mesiace to najlepšie.

 

 

BALÍČEK 5

Do tohto balíčku sme namixovali obojstranné mäkké leporelo Severný pól, klasické leporelo Ťap, ťap, ťapušky ešte z našich detských čias a do rúčky chrastítko v podobe valca.

 

 

Mäkká knižka Severný pól je obojstranná, dá sa rozložiť a dieťatku niekde oprieť. Neskôr si ju bude vedieť držať aj samé. Čiernobiela strana je určená pre detičky od 0 do 3 mesiacov. Obsahuje aj zrkadielko a jednoduché kontrastné obrázky, ktoré podnecujú rozvoj zmyslov. Druhá strana je farebnejšia a je určená už pre detičky od 3 mesiacov. Má rôznorodé textúry na skúmanie.

 

 

Harmonikové leporelo Ťap, ťap, ťapušky obsahuje klasické ľudové rienkanky, ktoré vás vrátia do detstva. Kedykoľvek ich čítajte aj malým bábätkám. Krásne budú na váš hlas a básničky reagovať. Nájdete tam napríklad riekanky Naša mačka strakatá, Ide pavúk po stene, Varila myšičky kašičku a ďalšie.

 

Ako drobnosť do rúčky sme tento krát vybrali chrastítko v tvare valca, ktorý má vo vnútri rolničku a vytvára tak jemný zvuk.

 

 

BALÍČEK 6

Posledný balíček je čiernobiely :). Obsahuje kontrastné kartičky Art cards, dve malé čiernobiele knižky pre bábätko a šuchotavú sovu do rúčky.

 

 

Kontrastné kartičky Art Cards je balenie 6 tvrdých kartónových kariet s originálnym dizajnom. Sú obojstranné, pričom z každej strany je to isté zvieratko. Raz na čiernom podklade, na opačnej strane na bielom podklade. Bábätkám vložte napríklad kartičky do postieľky, približne 20-30 cm od hlavičky a nechajte ich nerušene pozorovať. Batoľatá si ich potom už radi chytia aj do rúčky a sami skúmajú.

 

Šuchotavá sova už pri jemnom dotyku zašuchotá. Vzbudzuje u dieťatka pozornosť a batoľatá za zvukom otáčajú hlavičku. Obal je z organickej bavlny, ktorý má vo vnútri šuchotavý papier.

 

 

Rozmerovo ideálne knižočky do malých rúk. S tvrdými a oblými stranami. Opäť príjemmný, kontrastný dizajn, kde sa na každej strane nachádza len jeden obrázok. V sérii vyšli dve knižky - Prvá čiernobiela knižka pre bábätko Bábätká a Prvá čiernobiela knižka pre bábätko Zvieratá.

 

 

Veríme, že po prečítaní tohto článku budete mať s darčekom už menší problém a výber bude jasný. Či už si nakombinujete svoj vlastný balíček alebo vyberiete jeden z našich :).

Napíšte komentár