Informujeme vás, že na tejto stránke používame súbory cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu stránky, jej zabezpečenie, poskytovanie funkcií sociálnych sietí, prispôsobenie obsahu a reklám používateľom a analýzu návštevnosti a správania používateľov.

Tipy na najkrajšie hračky pre bábätká

Napísal Nina 23.11.2019 0 Komentár(e) Tipy zo sveta kníh a hračiek,

Čo darovať malým drobcom, deťom do 1 roka? Urobili sme pre vás zoznam s tipmi, ktoré potešia a ktoré sú takisto aj praktické. Nech sa potešia aj rodičia :)

 

 

1. Kontrastné hračky

Najlepšia knižka pre malé babätká je s veľkými, nie príliš podrobnými ilustráciami. Kontrastná, čiernobiela, doplnená prípadne o jednu, dve farby. Veľmi vhodnými je edícia knižiek Montessori pro miminka. Vyšli 4 diely a dokonale spĺňajú všetky podmienky.  

 

 

2. Mäkké, látkové leporelá a hračky

Látkové leporelo, či už rozkladacie alebo listovacie, je druhou vynikajúcou voľbou. Naše obľúbené a určite aj vaše, keďže sú najpredávanejšie, sú tieto dve leporelá značky Taf Toys. Obe knižky stimulujú bábätko, aby vydržalo na brušku čo najdlhšie. Obsahujú malé interaktívne prvky ako šuštiace časti, odklápacie časti, zrkadielko, silikónovú časť, ktorá služi ako hryzátko. Knižka Severný pól je rozkladacia a druhá knižka je v tvare stolového kalendára, kde viete dieťaťku prevracať strany. 

 

 

Druhou variantou takýchto mäkkých leporel sú leporelá od značky Wee Gallery, napríklad Friendly Faces in the Garden. A ako drobnosť k tomu určite poteší Organická senzorická loptička s hrkálkou.

 

 

3. Kontrastné kartičky

Čierno-biele kontrastné kartičky, kartónové kartičky sú šikovné vďaka tomu, že sú ľahké. Jednoducho ich oprete dieťaťku v postieľke alebo v kočíku približne 20-30cm od hlavičky a necháte ho kartu pozorovať. V našej ponuke nájdete viaceré motívy. Každé balenie obsahuje 6 kartičiek. Naše obľúbené sú Art Cards - Black and White.

 

 

4. Interaktívna podložka

Interaktívna podložka Domáci maznáčikovia má opäť vynikajúce kontrastné farby a tak podporuje zrak bábätka a stimuluje jeho pozornosť. Využijete aj na pozorovanie, aj na hranie. Podložka obsahuje rôzne interaktívne prvky ako šuchotajúce ušká, odklápacia časť, drevené koliesko na obhrýzanie, zrkadielko, vrecko. 

 

 

5. Hrazdičky

Drevená hrazdička je nie len vynikajúca hračka ale aj pekne doplní váš interiér. Hračky má na nej dieťaťko pekne na očiach a môže ich pozorovať, prípadne sa postupne snažiť trafiť rukou, či nohou. A jednoducho ju premiestniť z jednej izby do druhej. V ponuke máme modrú a ružovú variantu.

 

 

6. Hracia deka s hrazdou

Hracia deka All around me je multifunkčná a vydrží dieťaťku počas rôznych vývojových štádií. Okrem hrazdičky obsahuje mäkkú podložku na ležanie a hračky. Tie sú odnímateľné a dajú sa tak využiť aj samostatne. Navyše je súčasťou aj hudobný box so svetielkami, ktorý má tri melódie: uspávanku, zvuk bublajúcej vody a veselú melódiu. Hudobný box môžete dať dole a pripevniť napríklad k postielke alebo autosedačke.

 

 

Hracia deka obsahuje hrkajúceho medvedíka koalu s hryzátkom, slimáčika s hryzátkom, muchotrávku so zrkadielkom, hrkálku motýlik, hudobný box a obojstrannú šuštiacu mini podložku. Tá je z jednej strany čiernobiela a z druhej rôznofarebná. K hrazde sa dá pripevniť na rôzne miesta, v závislosti, v akej polohe je dieťaťko.

 

7. Drobnosti do rúčky

A ako posledné sme vybrali aj malú drobnosť. Drevené zvukové chrastítko s rolničkou v tvare valca určite poteší lebo vydáva jemný zvuk, ktorý upúta pozornosť každého dieťaťka. Alebo vyberte nejakú hrkálku v tvare kruhu, s rolničkou alebo bez. Deťom sa dobre držia v ruke. 

 

Napíšte komentár