Menu
Your Cart

Rýchlokurz geniality

42 otázok a odpovedí, ktoré vám pomôžu pochopiť dnešný svet.
Rýchlokurz geniality
29.90€
Bez dane: 27.18€
  • Skladom: Skladom
  • Váha: 1.07kg
  • Rozmery: 16.00cm x 0.00cm x 23.40cm
  • ISBN: 978-80-8230-091-1

42 otázok a odpovedí, ktoré vám pomôžu pochopiť dnešný svet.

Na prahu ďalšej technologickej revolúcie, vážnych následkov klimatických zmien a vo víre svetových megatrendov, ako je starnutie populácie či deglobalizácia, je úplne jedno, či niekto vie vymenovať všetky dôležité priemyselné odvetvia Hondurasu. Svet sa už dávno nekončí na hranici našej dediny a k jeho pochopeniu už nestačí rozlišovať podmet a prísudok. Nechcime súťažiť s vyhľadávačom Google ani s robotmi v pásovej výrobe a sústreďme sa radšej na tie veci, kde vieme byť maximálne užitoční. Ľudstvo stáročie posúvali ďalej zvedavosť a nové myšlienky.

Prevedie vás tými najdôležitejšími trendmi súčasnosti aj budúcnosti.

Aj kvantová mechanika, HDP, príjmové rozdiely, starnutie populácie, fungovanie počítačov či nekonečno sa dajú zrozumiteľne vysvetliť - pokiaľ máte vzdelanie, skúsenosti, nadhľad a humor ako autor knihy, ekonóm Ľudovít Ódor.
Kniha je rozdelená do 42 kapitol a 9 okruhov: svetové megatrendy, fungovanie vesmíru, biologický svet, rozum a cit, ľudia a spoločnosť, technologická revolúcia, čísla a formy, fundovaný občan a spokojný život. Je doplnená množstvom ilustrácií a grafov, ktoré pomáhajú porozumieť aj zložitejším témam, ako sú fraktály či dilatácia času a tiež množstvom Shootyho karikatúr.
Všetky kapitoly pritom spája presvedčenie, že poctivý vedecký prístup je stále najlepšou cestou k porozumeniu sveta okolo nás, že musíme zostať zvedaví, ak chceme napredovať a že netreba memorovať telefónne zoznamy - poznať treba niekoľko kľúčových myšlienok a kriticky uvažovať.
Informácie o produkte
Autor Ľudovít Ódor, Shooty
ISBN/EAN 9788082300911
Jazyk Slovenský
Počet strán 655
Rok Vydania 2022
Vydavateľstvo/ Výrobca N Press

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Zlé Dobré
Captcha