Pre zlepšenie našich služieb používame cookies.

Potulky letom (Léto) - náš tip dovolenka s Babyknihy

-13% Potulky letom (Léto) - náš tip dovolenka s Babyknihy

Kniha so slovenským nadpisom je momentálne vypredaná - dotlač vyjde v auguste 2017, preto ponúkame tú istú knihu s českým nadpisom "Léto". Kniha je úplne rovnaká, pretože sa jedná o obrázkové leporelo bez textu. Takisto veľkosť a formát knihy sú identické.  Rozdiel je, že ak je v knihe napr. obrázok s nadpisom čerpacia stanica, tak nadpis bude česky Čerpací stanice. Takisto postavičky v českej verzii sa volajú inak českými menami, takže ak už máte potulky z iného ročného obdobia, deti si ich budú pamätať pod iným menom - určite doporučujeme ich volať tak, ako sú deti zvyknuté.

Kto spoznal aspoň jednu z piatich kníh zo série "Potuliek", bude ich chcieť mať doma všetky! Nemecká ilustrátorka a autorka detských kníh Rotraut Susanne Bernerová spracovala do knižnej podoby na prvý pohľad jednoduchý, no geniálny nápad. Jej Potulky (jarou, letom, jeseňou, zimou a nocou) rozprávajú nekonečné variácie príbehov bez slov. Autorka pri ich vytvorení využila len obrázky, prostredníctvom ktorých dieťa spoznáva obyvateľov mestečka a ich životné epizódy.

V knihe Potulky letom sa stretávame so známymi i novými postavičkami uprostred horúceho leta. Dozrieva ovocie a napriek prázdninám je v meste neobyčajne rušno. Tu sa začína ozajstné dobrodružstvo pre malého čitateľa. Obrázky ho vtiahnu do mestečka, ktoré je spolu s ulicami, domami, škôlkou či tržnicou jediným statickým prvkom knihy. Veci, zvieratá i ľudia sa menia a putujú zo strany na stranu, aby žili svoj príbeh. A práve ten sa dá čítať viacerými spôsobmi. Je len na dieťati a rodičovi, ktorý spôsob si vyberie. Budete sledovať jednu postavu alebo sa zameriate na detaily? Zodpoviete otázku, čo sa skrýva v netradične zabalenom balíku? Kúpi si Anna nové šaty? A komu nesie Adam kyticu ruží? Zadná strana ponúka akúsi nápovedu o postavách, ktoré v Potulkách vystupujú.

Deti si pomocou veľkoformátového leporela (výška 40 cm) zachytávajúceho postavičky pri rôznych činnostiach rozvíjajú slovnú zásobu (najmä slovesá), a trénujú pamäť a koncentráciu na detail spájaním súvislostí pri pozorovaní viacerých postáv a ich vývoja v knihe... Kniha perfektne rozvíja fantáziiu - dieťa sa stáva tvorcom nových a nových príbehov, pretože pri Potulkách letom príbeh nepočúva, ale sám si ho spolu s maminou či oteckom vytvára. Potulky letom prinesú vzrušujúcu zábavu nielen pre deti, ale určite i pre dospelých.

Leporelo je ideálne od 18+ mesiacov, keď majú deti zvládnuté základné slová.


Informácie o produkte
ISBN/EAN 978-80-971534-0-3, 9788097153403
Jazyk Slovenský
Katalógové číslo produktu 000226
Kategória Leporelá
Počet strán 16
Rok Vydania 2014
Témy Pre chlapcov aj pre dievčatá
Vydavateľstvo/ Výrobca Zelený kocúr

Napísať recenziu

               

  • Výrobca: Zelený kocúr
  • Kód produktu: 000226
  • Rozmery: 26cm  x  1.5cm  x  34cm
  • Váha produktu: 0.49700000kg
  • Dostupnosť: Skladom
  • 11,89€
  • 10,29€

Naposledy ste videli

Potulky letom (Léto) - náš tip dovolenka s Babyknihy

Kniha so slovenským nadpisom je momentálne vypredaná - dotlač vyjde v auguste 2017, preto ponúkame t..

11,89€ 10,29€

Zákazníci si tiež zakúpili

Baby Touch and Feel - Cuddly animals

Leporelo Cuddly animals ponúka batoľatám možnosť pohladkať tie najrozkošnejšie zvieratká s akými sa ..

5,40€

Baby Touch and Feel - First Words

Dotykové Baby Touch and Feel leporelo: First Words je skvelou výzvou najmä pre staršie batoľatá od 1..

5,40€

Baby Touch and Feel - Wild Animals

Ďalšiu knihu zo série „Touch and Feel“ budú najmenšie detičky milovať! Prečo? Lebo ponúka krásne fot..

5,40€

Baby's Very First Black and White Little Library

Prebieha dotlač, termín vydania dotlače na knižný trh neznámyVäčšina detí miluje knihy od útleho det..

8,00€