Menu
Your Cart

Pečiatky České Vianoce

Pečiatky České Vianoce
Pečiatky České Vianoce
Pečiatky České Vianoce
Pečiatky České Vianoce
Pečiatky České Vianoce
Pečiatky České Vianoce
Pečiatky České Vianoce
Pečiatky České Vianoce
Pečiatky České Vianoce
Pečiatky České Vianoce
Pečiatky České Vianoce
Pečiatky České Vianoce
Pečiatky České Vianoce
Pečiatky České Vianoce
Pečiatky České Vianoce
Pečiatky České Vianoce
Pečiatky České Vianoce
13.60€
Bez dane: 11.33€
  • Skladom: Skladom
  • Váha: 0.11kg
  • Rozmery: 10.00cm x 10.00cm x 10.00cm

Tematické vianočné pečiatky.

Najobľúbenejšia rada pečiatok, ktorá ponúka široké využitie pri výtvarných a vzdelávacích aktivitách. Vďaka inovatívnemu grafickému spracovaniu možné jednotlivé motívy vzájomne kombinovať, vytvárať príbehy a tie potom zasadiť do určitého reálneho alebo vymysleného prostredia. Sada obsahuje 32 ks gumových pečiatok na penovéj báze s motívmi českých Vianoc, 1 čierny atramentový vankúšik a návod vo vnútri balenia.

Vytvárajte pomocou pečiatok vlastné vianočné priania, darčeky a mnoho iného.

Pečiatkovanie je jednoduché, avšak skúsenosti ukazujú, že je dobré prvé pečiatkovanie absolvovať s dieťaťom a ukázať mu správnu techniku. Pečiatky pomáhajú veľmi hravou formou rozvíjať jemnú motoriku, kreatívne myslenie a fantáziu. Pri hre sú deti motivované k dokresľovaniu prostredia, ďalších postáv aj k rozprávaniu príbehov. Sú teda ideálne pre spoločné tvorenie, hranie a hravé učenie s rodičmi alebo starými rodičmi, skvelé pre použitie v škôlkach, školách.

Pred pečiatkovaním si pripravte vlhčené obrúsky na utieranie prstov a pastelky (resp. vodovky a vodné štetce - predíďte kelímkovým nehodám). Pre väčšiu prehľadnosť odporúčame vyskladať spoločne s dieťaťom pečiatky na nevzorovanú tácku a roztriediť ich podľa párových súvislostí.

Pečiatky sa "namáčajú" do podušky spodnou gumovou (oranžovú) stranou. Ešte pred prvým namočením do atramentu sa nám osvedčilo pečiatku vziať do ruky, otočiť ju a prstom prejsť po textúre gumového štočku. Dieťaťu tak ukázať stranu, ktorá pečiatkuje sa slovami: "Pozri, pečiatkuje vždy táto strana.". K dokonalému zafarbeniu pečiatku stačí niekoľkokrát jemne pritlačiť na vankúšik.

Potom sa pečiatka položí spodnou namočenou stranou na papier, a prsty zatlačia postupne na všetky časti pečiatky, aby sa dokonale obtlačili všetky časti motívu, najmä tie uprostred. Tento proces odporúčame využiť na upevňovanie slovnej zásoby a pomenovanie častí, ktoré pečiatkujú.

Po ukončení práce pečiatky môžu deti očistiť vlhčenými obrúskami. Pečiatky stačí potom umyť vlažnou mydlovou vodou a nechať voľne vyschnúť na vzduchu. Pečiatkovaciu podušku vždy zatvárajte a odložte vekom dole.

Tipy na tvorenie:

  • Veľké pečiatky umožňujú ďalšiu prácu s vodovými farbami, pastelkami, fixkami či voskovkami. Obrázkové príbehy môžete dozdobiť trblietavými lepidlami, nálepkami, či výstrižkami z papiera alebo prírodninami a vytvoriť tak unikátnu koláž.
  • Obtlačené motívy môžete ďalej vystrihovať a vyrobiť si napríklad bábky do bábkového divadla.
  • Kombinujte rôzne motívy, nebojte sa kombinovať veľké pečiatky aj malé drevené pečiatky! Vznikajú tak obrázky s perspektívou, plné drobných dejových detailov!
  • Vďaka hlbokej štruktúre môžete pečiatky obtláčať aj do modelíny, keramiky či samotvrdnúcej modelovacej hmoty.
  • Pečiatky je možné použiť aj na textil (s textilnou farbou alebo pečiatkovacím vankúšikom na textil). Deti si tak môžu na biele tričko alebo na vankúšik obtlačiť svoj obrázok.

Ako udržiavať pečiatky čisté?

Pečiatky v priebehu práce utierajte vlhkou handričkou a na záver dôkladne umyte vlažnou vodou pomocou kefky.

Použitie na textil:

Pri aplikácii na textil farbu zafixujte dôkladným zažehlením po dobu 5 minút (v prípade hustých textilných farieb, reliéfnych pást a kontúr cez papier na pečenie). Prať doporučujeme po rube maximálne na 40 ˚C. Dlhšej životnosti u maľovaného textilu dosiahnete ručným praním a používaním šetrných pracích gélov. 

Informácie o produkte
ISBN/EAN 3660016553982
Vydavateľstvo/ Výrobca Aladine

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Zlé Dobré
Captcha