Pre zlepšenie našich služieb používame cookies.

Bambuľko a Bulienka

Erika Bartos Bambuľko a Bulienka ALBATROS

Bazár - rozsah poškodenia: Dopredaj, úplne nová kniha

Erika Bartos patrí medzi najpopulárnejšie maďarské autorky detských kníh. Tie boli preložené do viacerých jazykov a konečne sa dostávajú i k slovenským čitateľom.

Kniha Bambuľko a Bulienka ponúka dva príbehy. Prvý z nich má názov Kamaráti. Deti sa v ňom stretnú s lienkou Bulienkou a slimáčikom Bambuľkom. Tí sa hádajú o čerešňu, ktorú síce našla lienka, no do fúrika jej ju pomohol dať slimáčik. Dohodnú sa a stanú sa z nich kamaráti? Tak ako i v ďalších Bartosovej knihách, i tu je skryté ponaučenie, že priatelia sa majú podeliť a hlavne by nemali zabúdať na čarovné slovíčko – ďakujem.

V druhom príbehu s názvom Dúha sa Bambuľko snaží vyliezť na dúhu. Samozrejme, že sa mu to nedarí. Je veľmi smutný a tak sa lienka Bulienka rozhodne, že mu pripraví krásny darček. Príbeh o sile priateľstva a o tom, že pravý kamarát je ten, ktorý sa snaží vyčariť úsmev na tvári toho druhého, je nielenže pútavo napísaný, ale i krásne ilustrovaný. Deti sa tu stretnú i s ďalšími zvieracími kamarátmi – včeličkou Baltazárom, motýlikom Hankou, pásavkou Edom, vážkou Vánkom či roháčom Vendelínom. Spolu s nimi vstupujú do rozprávkového sveta Bartosovej kníh, ktoré v sebe nesú morálne posolstvo. Do sveta, v ktorom sa všetko dobre skončí a v ktorom vládne priateľstvo a porozumenie.

Informácie o produkte
ISBN/EAN 9788000028767
Jazyk Slovenský
Katalógové číslo produktu 000298
Kategória Beletria "zlatá klasika"
Počet strán 48
Rok Vydania 2012
Témy Pre chlapcov aj pre dievčatá
Vydavateľstvo/ Výrobca ALBATROS

Napísať recenziu

               

  • Výrobca: ALBATROS
  • Kód produktu: 000298
  • Rozmery: 19.5cm  x  1.5cm  x  14cm
  • Váha produktu: 0.30kg
  • Dostupnosť: Posledné dva kusy skladom
  • 5,99€

Naposledy ste videli

Bambuľko a Bulienka

Bazár - rozsah poškodenia: Dopredaj, úplne nová knihaErika Bartos patrí medzi najpopulárnejšie maďar..

5,99€