A dosť! Francúzske deti nevystrájajú pri jedle

Pamela Druckerman je americká novinárka, ktorá však svoje dieťa porodila a vychovávala v Paríži. Až v pozícii matky si uvedomila, aký je rozdiel medzi výchovou v oboch krajinách. Kým americké priateľky bojovali pri deťoch s problémami so spánkom, či s konzumáciou nezdravých jedál, francúzske mamičky poňali materstvo úplne inak. Výsledkom je, že francúzske deti prespia celú noc už v 2 mesiacoch, francúzske mamičky nevidíte neupravené, s výbuchom na hlave, naopak - starajú sa o svoj vzhľad, venujú sa manželovi, no predovšetkým majú aj svoj vlastný život. Vedeli ste, že mamičky vo Francúzsku často využívajú jasle už pri trojmesačných bábätkách? Jednoducho ich tam na chvíľku „odložia“ a odbehnú si ku kaderníčke alebo s kamarátkou na kávu. Výsledkom sú dobre naladené a šťastné žienky. A poznáte to - keď je usmiata mama, tak je šťastné aj bábätko. Svoje deti jednoducho vychovávajú s láskou, porozumením a do ničoho ich nenútia.


A dosť! je príbeh jednej mamičky, ktorá s humorom a ľahkosťou pripravila knihu o svojich výchovných prešľapoch a túžbe byť dokonalou matkou. Kniha ponúka súbor inšpirácií a rád, ktoré majú pomôcť matkám pri problémoch so svojimi ratolesťami. Je jedno, či ste Francúzka, Američanka alebo Slovenka - materské otázniky  nemajú jazykový kód a sú spoločné pre mamičky na celom svete. My Slovenky máme tendenciu naplno sa venovať materstvu, často na úkor seba samej. Druckermanová radí, aby sa ženy – matky uvoľnili, a aby viac dôverovali svojim deťom. Francúzski rodičia poskytujú svojim deťom slobodu, no s pevne stanovenými hranicami. Svoje výchovné postupy aplikujú už pri najmenších bábätkách, keď ich učia prespať celú noc, neskôr pri tzv. „kýblikových súbojoch“ na pieskovisku. Aj tu platí, že keď je uvoľnený a spokojný rodič, odrazí sa to aj na dieťati. Z toho dôvodu pôsobia francúzske deti samostatnejšie. Tento prístup však neuberá francúzskym rodičom nič z lásky ku svojim ratolestiam. Milujú svoju rodinu rovnako ako obyvatelia iných krajín, ale nie sú svojimi deťmi posadnutí a nechajú ich žiť vlastný život.


Skĺbenie teórie a praxe Pamely Druckerman, ale aj vtipné porovnávanie výchovných „praktík“ v Amerike a vo Francúzsku, ospevujú aj slovenské mamičky a často sa stretávame s rovnakým tvrdením "Keby som túto knihu čítala skôr..." Možno i vy si v originálnej publikácii nájdete zopár tipov, ktoré vám pomôžu k lepšiemu spánku či k zdravšiemu jedálničku vašich najmenších. Dajte stopku predstave o ideálnej matke a manželke a prečítajte si vtipný príbeh jednej mamičky, ktorý pobaví a pohladí dušu každej ženy.Informácie o produkte
Autor Pamela Druckerman
ISBN/EAN 9788081114267
Jazyk Slovenský
Katalógové číslo produktu 000502, 000505
Kategória Knihy o výchove
Počet strán 256, 368
Rok Vydania 2015, 2016
Vydavateľstvo/ Výrobca Hladohlas, NOXI

Napísať recenziu

               

    Rozmery: 13cm  x  2cm  x  21cm
  • Váha produktu: 0.3kg
  • Dostupnosť: Posledný kus skladom
  • 9,90€
  • Bez DPH: 9,00€

Naposledy ste videli

A dosť! Francúzske deti nevystrájajú pri jedle

Pamela Druckerman je americká novinárka, ktorá však svoje dieťa porodila a vychovávala v ..

9,90€ Bez DPH: 9,00€

Drevená kuchynka Happy Day

Veľká drevená kuchynka Happy Day Janod svojou žlto-zelenou farbou je vhodná rovnako pre chlapco..

119,99€ 117,59€ Bez DPH: 97,99€

Zákazníci si tiež zakúpili

Baby Touch and Feel - Farm

Obľúbené detské dotykové leporelo Farm predstaví batoľatám život na farme. Kniha na svojich stránkac..

5,99€ Ex Tax: 5,45€

Baby Touch and Feel - Wild Animals

Ďalšiu knihu zo série „Touch and Feel“ budú najmenšie detičky milovať! Prečo? Lebo ponúka krásne fot..

5,99€ Ex Tax: 5,45€

Babys Very First Noisy Book Things that go

Už z názvu zvukového leporela Baby's very first noisy book Things that go je jasné, že je venované v..

15,60€ Ex Tax: 14,18€

Žabiatko

Výber veršíkov o malom žabiatku zo známej básne Ľudmily Podjavorinskej pre najmenších. "Keď pršalo, ..

3,50€ Ex Tax: 3,18€