Pre zlepšenie našich služieb používame cookies.

Hnedé Schody z bukového dreva

Hnedé Schody - Montessori

Hnedé schody tvorí 10 drevených hranolov veľkosti 1x1x20cm až 10x10x20 cm. Táto pomôcka patrí do pomôcok na rozvoj zrakového vnímania a rozlišovanie dimenzií predmetov rovnakého tvaru a rôznej hrúbky. Taktiež slúži na rozvoj motoriky, koordináciu pohybov, rozvoj koordinácie oko - ruka, trénovanie svalovej pamäti, vnímanie postupnosti, prípravu na matematiku, rozvoj samostatnosti, presnosti a logického myslenia.


Postup:

Najprv dieťaťu ukážeme ako môžeme hranoly nosiť – postojačky, alebo poležiačky. Dieťa nosí hranoly vždy obojručne, postupne ich prenáša z poličky a kladie neusporiadane na koberec. Prácu začíname s najhrubším hranolom, a postupne ich ukladáme do radu od najhrubšieho po najtenší. Práca s hranolmi končí ich uprataním naspäť do poličky.

Ďalšie možnosti práce s hnedými schodmi: staviame s hranolov vežu, hranoly staviame kombinovane stojato a ležato, staviame schody v opačnom poradí - od najtenšieho po najhrubší, môžeme ich kombinovať s ružovou vežou, alebo červenými tyčami, môžeme ich stavať so zavretými očami. V prípade, že staviame hranoly po ich výške, dieťa stavia len do svojej výšky. Zo slovnej zásoby u nich môžeme vysvetliť tieto slová: hrubý, tenký, hrubší ako, tenší ako, hrubý – hrubší - najhrubší, tenký – tenší - najtenší.

Napísať recenziu

               

  • Výrobca: EDU Fun
  • Rozmery: 10cm  x  20cm  x  10cm
  • Váha produktu: 1.00kg
  • Dostupnosť: Skladom
  • 75,00€
  • Bez DPH: 62,50€

Naposledy ste videli

Hnedé Schody z bukového dreva

Hnedé schody tvorí 10 drevených hranolov veľkosti 1x1x20cm až 10x10x20 cm. Táto pomôcka patrí do pom..

75,00€ Bez DPH: 62,50€