Hľadáte spôsob, ako rozvíjať kreativitu svojho dieťaťa, zatiaľ čo sa spolu zabavíte? V našej ponuke nájdete originálny výber najlepších kreatívnych sád

Hlavnou výhodou kreatívnych sád je, že všetko, čo potrebujete k tvoreniu nájdete v balení. Vaše deti sa vďaka kreatívnym sadám zoznámia so zaujímavými kreatívnymi technikami. Navyše, kreatívne sady sú skvelým darčekom, ktorý nikdy nezapadne prachom.


Ako vybrať tú správnu kreatívnu sadu?

Ponuka kreatívnych sád je bohatá, preto vám prinášame pár tipov, na čo sa zamerať pri výbere.

  1. Zamyslite sa nad záujmami vášho dieťaťa. Má rado divoké zvieratka, princezné, alebo skôr dinosaurov? 
  2. Vyberte techniku. Kreatívne sady môžu obsahovať rôzne techniky ako lepenie, maľovanie, modelovanie, vyškrabkávanie, strihanie, navliekanie, obtláčanie. Nebojte sa experimentovať a pomôžte vašim deťom objaviť bohatý svet tvorenia. 
  3. Zamerajte sa na vek a zručnosti dieťatka. Nezabúdajte mladšie deti potrebujú pri tvorení ešte vašu pomoc, staršie deti už radi tvoria samostatne.
  4. Pri výbere zvážte aj počet obrázkov alebo modelov, ktoré sada obsahuje. Čím viac obrázkov, tým dlhšie sa dieťatko zabaví. 


Najlepšie kreatívne sady podľa veku

Pripravili sme pre vás prehľad rôznych kreatívnych sád, ktoré sú vhodné pre deti rôzneho veku a zručností. 

Vekové rozdelenie je len orientačné a závisí aj od záujmov a schopností dieťatka. Napríklad, sada určená pre trojročné deti môže dokonale zabaviť aj päťročné dieťa. Dôležité je zohľadniť záujmy a schopnosti vášho dieťaťka.


Kreatívne sady pre deti od 3 rokov

Vytvorte si rozkošného domáceho maznáčika s kreatívnou sadou Prevliekacie obrázky Huňaté zvieratká. Obsahuje 5 podkladových obrázkov zvieratiek s dierkami na prevliekanie, ktoré si deti jednoducho dotvoria 80 cm dlhými, chlpatými povrázkami.

Zabaviť sa môžete aj s 3D mozaikou zo sady Penové obrázky Zvieratká zo savany. Obsahuje 5 podkladových obrázkov a 5 hárkov farebných penových samolepiek. Vďaka nim si deti všetky zvieratká jednoducho dotvoria a vzniknú im originálne 3D obrázky.

Vytvorte si hebučké mozaiky so sadou Tvorenie z filcu Na farme. Obsahuje 6 podkladových obrázkov a 6 hárkov farebných a vzorovaných filcových samolepiek. Vďaka nim si deti všetky obrázky jednoducho dotvoria a vzniknú im originálne mozaiky.

Vymaľujte rozprávkové víly svojimi odtlačkami prstov s Maľovanie prstovými farbami Svet. Obsahuje 6 obrázkov víl na vymaľovanie a paletu so 4 farebnými poduškami na odtlačky prstov. Vďaka nim si deti rozkošné lesné zvieratká krásne vyfarbia len za pomoci svojich odtlačkov prstov.Kreatívne sady pre deti od 4 rokov

Vytvorte si 10 papierových modelov s kreatívnou súpravou 3D papierové modely Dopravné prostriedky alebo Zvieratá. Je zameraná na vystrihovanie a lepenie papierových modelov dopravných prostriedkov alebo zvieratiek. Súprava obsahuje 10 tvrdých listov s modelmi na vystrihnutie.

Milú dekoráciu vytvoríte zo sady Tvorenie z papiera. Na výber máte zvieratká zo savany, z farmy alebo vtáčiky. Kreatívna sada obsahuje 4, resp. 5 zvieratiek na zostavenie a papierové pásy na vytvorenie harmoník - telíček / krídel zvieratiek. Deti si po dokončení môžu zvieratká vystaviť alebo sa s nimi hrať.

So sadou Tvorenie so šupinami Dinosaury vytvoríte 3D zvieratká. Obsahuje 3 dinosaurov z tvrdého kartónu, 64 šupín na nalepenie a 6 hárkov s metalickými farbami. Vďaka nim si deti dinosaurov jednoducho dotvoria a vzniknú im originálne 3D modely.

Nádherné zvieracie masky si detičky budú musieť samé vylúpnuť a zostaviť. V kreatívnom sete nájdu masku líšky, pandy, tučniaka či sovy. Masky sú krásne farebné, ale deti si jednotlivé časti vylúpnú z pripravených farebných plátov a zlepia ich dohromady.

Vyzdobte si zvieratká kúzelnými fixkami. Kreatívna sada pre deti Tvorenie Magickými fixkami Zvieratká obsahuje 6 obrázkov zvieratiek na vymaľovanie, 6 fixiek a 3 blendery so vzormi a kúzelným atramentom.Kreatívne sady pre deti od 5 rokov

Wau, aké krásne trblietavé rozprávkové tvory vďaka kreatívnej súprave s diamantovými nálepkami a 3D rozprávkovými tvormi. Obsahuje 3 figúrky - jednorožca, draka, páva - na zostavenie a 495 diamantových nálepiek.

Keď si deti vyzdobia tieto meče, budú mať zbrane vzácne a drahé ako poklad. Dva rovné a jeden zakrivený meč sú z pevného kartónu, ilustrované, s bielymi plôškami, na ktoré nalepíš samolepiace mozaikové dieliky. Deti si precvičia jemnú motoriku a koncentráciu.

S korunkou na hlave bude vaše dievčatko princeznou. Sada obsahuje všetko potrebné na vyrobenie 4 rôznych koruniek. Budeš mať diadém s pávmi, dúhami, plameniakmi a kolibríkmi.

Vytvorte si farebné ozdôbky nielen na sklo vďaka tejto sade si spolu s deťmi vytvoríte 24 farebných ozdôb na sklo, ktoré majú rovnaký efekt ako vitráže. Keď zasvieti slniečko, ozdôbky v podobe zvieratiek, vesmírnych objektov a ďalších rozkošných obrázkov sa ukážu vo svojej plnej kráse.Kreatívne sady pre deti od 6 rokov

Zostavte si obrovského tyranosaura, kreatívna súprava umožní deťom zostaviť si 50 cm dlhý model T-rexe! Deti si najskôr vylúpnu kusy modelu, zohýbajú ich a následne spoja priloženými kovovými skrutkami podľa návodu, a to úplne bez lepidla.

Môžete sledovať, ako krásne tanečnice ožívajú pred ich očami, keď pomocou štetca nanášajú tlmené farby! Táto kreatívna sada obsahuje 4 obrázky zobrazujúce nádherné tanečné scény v opere, v meste, uprostred prírody atď.

Vytvorte si 3 kartónové modely závodných áut. Deti si najskôr zostavia 3D modely, a potom si ich krásne vyzdobia 6 tenkými fixkami a nálepkami. Po dokončení si ich vystaví ako dekoráciu.

Vyzdobte a vytvorte si trblietavé vtáčiky s trblietavými nálepkami a trblietkami s krásnou sadou. Obsahuje 6 obrázkov pestrofarebných vtákov, 5 hárkov s farebnými a rôzne tvarovanými trblietavými nálepkami a 3 tuby s trblietkami.

Náramky priateľstva ako štýlové módne doplnky. Sada obsahuje korálky a prívesky na zhotovenie 2 náramkov - pre seba a milú osobu, alebo obe na podarovanie. Všetko je zabalené vo vkusnej škatuľke.

Vytvorte a nakreslite si vlastné jedinečné oblečenie! Nakreslite oblečenie pomocou šablón a potom ho doplňte samolepkami. Súčasťou balenia sú 4 farebné ceruzky, 4 obojstranné fixky a paleta 24 farieb. Užite si spoločné tvorenie s vašimi deťmi a sledujte, ako sa ich kreativita rozvíja s každou novou sadou!